• Krátkometrážní

3Bobule (2020)

Náš kraj vína a slnka, pri ktorom na sledovanie som si pripravil skleničku Portugalu . všetko ubiehalo, dalo sa zasmiať, a na konci bola spokojnosť. Malo to samozrejme nedostatky, ale vnútorný pocit bol naplnený a to je primárny aspket úspechu.

Herec (2020) (seriál)

Tieto dobové seriály, resp. filmy milujem. A inak tomu nebolo ani v tomto prípade. Asi som už tisíci, ktorý sa rozplýva nad Cinom a jeho hereckým koncertom, ale tu to proste nejde inak. Bol uveriteľný a dokázal preniesť svojou formou atmosféru a dobovosť, že zo na nás všetko z obrazovky dýchalo. Výborne mu sekundovali tiež hlavne Boková, Finger a Jastraban. Príbeh je napínavý, dobre konceptovaný a s výnimkou poslednej epizody, ktorá všetko trošku degraduje, kde už je pomerne viacej nelogickostí a zbytočných dejových otáčok, tak práve tento aspekt znižuje moje hodnotenie z 5 na lepšie 4*. ... I tak , ale Herec zostane v mysli diváka dlho a zaryje sa mu do duše. P.S. Bebjak mi dokázal, že jeho ďalší film neunikol pozornosti nominácie Oscarom právom. Jeho režíjny rukopis je patrný.

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

Pre podobné seriály mám slabost, takže keby som mal byť viacej objektívny, tak tejto sérii udelím asi ,,len,,4* , ale kedže seriálov, ktoré dosahujú aspoň takýchto kvalít je ako šafránu , nedá sa inak. Scenár je výborne premyslený , navádza na seba dejové vrstvy doslova exceletne, Flanaganova réžia je vidieť, každá postava má svoje miesto a viacmenej všetko do seba zapadá..... Pozor SPOJLER : Niekomu sa asi zazdá podobnosť s filmom ,,Tí druhí,, . ... Zistíte, že to nie je až tak úplne pravda, resp. Bly tento filmový skvost nevykráda.

Hladoví (2017)

Artový zombie horor...Toto som ešte nevidel :) ... Tiché ,,road movie,, ,kde preživší hľadajú bezpečné miesto. Originalitou film nešetrí, má to prvky čierneho humoru, určite stojí za zhliadnutie.

Chlap na střídačku (2020) odpad!

.....Tu sme si tak jeden večer s manželkou pustili tento film..., no a dlho som potom ju ešte počúval jej vďaky za vydarený večer. Keď som sa jej opýtal na jaké hodnotenie to vidí ona ( ja som sa nemohol rozhodnúť medzi odpadom a 1*), len na mňa pozrela a opýtala sa, či tú otázku myslím vážne?! ...Takže v skratke o tomto zážitku, film nemá cenu rozoberať.

Modelář (2020)

Ako sme už na Zelenku zvyknutí, tak znovu je to z jeho rukopisu patrné, že natočil niečo iné. Z jednej strany vďaka za neotrelú látku, z druhej sa treba dobre nastaviť na rovnaký akord. Každopádne baviť vás to bude, príbeh ubieha sám a dobre sa naň pozerá. 3,5*

V síti (2020)

Z princípu! .... Táto režisérska dvojka nám pripravila materiál nad ktorým nejde zatvoriť oči, musí sa o ňom vedieť, diskutovať a pod. Klusák minulým ,,filmom,, Daliborkem ma naštval mystyfikačnosťou a dezinformáciama, ale tady proste klobúk dole a palec nahor .

Host (2020)

Priznám sa, že som trošku uvažoval medzi 3 a 4*. Za najrelevantnejší a najpádnejší argument pre vyššie hodnotenie hraje fakt, že konečne niekto pochopil absencie úpadku tohto subžánru.... A to, že týmto podobným filmom stačí slabá hodinka stopáže. Sme oslobodení o dlhotrvajúce a zbytočné prology, ktoré len nudili a neboli filmu žiadnou dejovou spojkou. To nás nezaujíma... Tady ma bavila akcia a ,,to pravé,, keď všetko pomaly začínalo až do nervydrásajúceho konca. Bravo. Ukážka ako na to.

Awoken (2019)

Nepodarený výplod, ktorý chcel strašiť, desiť, príjemne baviť, ale opak bol pravdou. Napriek tomu , že film nemá ani hoďku a pol, tak nudí, miestami irituje a ju už na vymietačšké ,,horory,, začínam byť pomaly už alergický.

Útěk z Pretorie (2020)

Zo všetkých ,,útekarskych,, filmov, ktoré vo svete filmu niečo znamenajú je to akýsi mix, výťah dejových liniek a pod. Ale remeselne je to veľmi dobre zvládnuté, nepostráda to potrebné napätie a spád (aj vďaka znesiteľnej stopáži) diváka držať u obrazovky. Naviac je to dobré osvieženie udalostí apartheidu v JAR.