Melanie Remembers: Reflections by Olivia de Havilland (2004)

Končia 30. roky 20. storočia. V Hollywoode sa natáča pamätný farebný veľkofilm. A hoci ide o Hollywood, vy vstupujete do sveta, kde sa aj takýto veľký film tvorí tak trošku z čírej radosti z umenia, kde biznis nehrá hlavnú a jedinú rolu. Olivia alias Melanie rozpráva príbeh svojej cesty s GONE WITH THE WIND. A my máme možnosť stretnúť sa so skutočnou osobnosťou. To ako zosobnila postavu Melanie sa vidí málokedy. Jedine keď herec vyjadrí svoje vnútro. Úprimne. Keď nehrá. Keď to myslí naozaj. Presne ako povedala Olivia. Alebo ako vždy hovoril Bruce Lee: "Express yourself honestly, my friend." Long live Olivia de Havilland.

Prázdniny (2006)

"To je bída." Jo, Kate, je to bída. Ale nikdy nie je neskoro. Alebo skoro nikdy? Každopádne, tie časti s Elim Wallachom boli skvostné, preto dám dve hviezdy navrch. A idem si pozrieť MISIU.

Dodge City (1939)

Našiel som Old Shatterhanda! Chlapík, ktorého tu zahral Errol Flynn má neuveriteľne blízko k mojej predstave o západniarovi Šárlim, ktorú nemálo podporili priam nadpozemské ilustrácie Josefa Ulricha, s ktorými som sa po prvý raz stretol vo vydaní VINNETOUA nakladateľstvom Tranoscius v Liptovskom Sv. Mikuláši zo 40. rokov (avšak pôvod majú ešte zo začiatku 20. storočia). Asi takto nejako by som ja stvárnil Mr. Shatterhanda, keby som natáčal ďalšiu verziu. Tým nechcem povedať, že Lex Barker ako Old Shatterhand nebol sám o sebe dokonalý. Ale našiel som niečo nepopísateľné, čo má jedine Old Shatterhand a Errol sa k tomu priblížil. Meššurs, ja žasnem. Nenachádzam vhodných slov. Nech žije Wade Hatton z Dodge City! A k tomu všetkému navrch ešte Olivia de Havilland ako Abbie, dievča zo Západu. Wade: "Be sure you boil that water before you drink it." Abbie: "I'll wager two minutes after you were born, you were telling the doctor what to do."

Mezi námi děvčaty (2003)

Nie žeby tu nebol nábeh na hovadzinu, ale v tomto prípade to prepáčime. Dlh vyrovnáme niekde inde, hehe. Lebo ako tuná stvárnili vzťah medzi matkou a dcérou, to malo dačo do seba. A samozrejme Lindsay Lohan. "Anno, pojď sem. Máma je tuhá."

Flicka (2006)

...vše, co cítím, je svoboda.

Gigant (1956)

Po tomto filme je Dimitri Tiomkin už navždy môj človek.

Zaříkávač koní (1998)

Popri všetkých tragédiách plynie život ako voda, ako jej pokojný, tichý tok. Aj ty, človeče, buď ako voda. Nechaj Pravdu, aby ti ukázala smer tvojho toku. A objav svoju slobodu... Fuu, to som chytil básnické črevo. Splietam tu dve na tri, čo bude najskôr pod vplyvom dojmu zo šírych plání Montany, po ktorých farmári ženú svoj dobytok. Ehm, radšej teda prestanem fantazírovať a idem sa prejsť do lesa.

Zhong Nan Hai bao biao (1994)

Napadlo ma, že si pozriem film, kde to Jet Li poriadne roztočí. Stalo sa. Tentoraz doslova. Hej, hej, o drobných nedostatkoch by sa dalo hovoriť, ale žeby nejako extra vykúkali, to nie. Ostatne, ide o Hongkong v parádnej forme. A Jet je tu vskutku chlapák.

Konečně sami (1940)

Hmmm, 12 apoštolov... zaujímavý nápad.