Jie wen 4: Wan ťie pchien (2019)

Opäť dobrá práca. Ja by som síce ešte vylepšil a prepracoval tie časti s Brucom Leem, ale zase uznávam, že Draka aj tak nemôže vyjadriť nikto iný, len on sám. A tento film je o Yip Manovi.

Ip Man 2 (2010)

Majster Yip kráča ďalej s pokojom v srdci. Otvára si školu v Hong Kongu, kde na scénu vstupuje Sammo Hung Kam-Bo ako majster Hung. Obaja sa dívajú nebezpečiu do očí. Bez bázne. Ani krok stranou. A celé s choreografiou Samma Hunga, priatelia. Takže réžii prepáčime miernu neobratnosť s tým akože malým Brucom Leem v závere, veď i ten najväčší majster spomedzi nás sa iba blíži k dokonalosti.

V žáru noci (1967)

Veľmi zaujímavý film, Rod Steiger je kápo, Sidney Poitier má šmrnc. A uznávam, že Stirling Silliphant asi naozaj nebol rasista na rozdiel od podaktorých halyvúdskych šéfinov. Však ani nemal páky jak oni.

Na samotě u lesa (1976)

Záver bol pekný. A vstup s dedovým otcom Kováříkom parádny.

Advokátka Věra (1937)

Jenom jsem zapomněl dát doma rybičkám žrát... Bóže.

Psí poslání (2017)

Ehm no, potešilo pár fajn hercov, najmä Dennis Quaid. Ale inak by som za toto veledzílo ruku do ohňa nedal. Lasse, varför?? (Pýtam sa, lebo od teba som videl skutočné diela.)

Válečný vůz (1967)

John Wayne a Kirk Douglas bijú partu. Keby tu neboli, nie je to moc k svetu. Ale oni tu sú. A záver je lahôdka. A pravdaže, v titulkoch je moje oľúbené: "Music composed and conducted by Dimitri Tiomkin".

Místo na výsluní (1951)

Toto bolo pre mňa naozaj ťažké pozerať. Úžasne zobrazili to, čo človek pozná v živote sám, keď urobí chybu a v návale nerozumu sa ju snaží zažehliť inou chybou. Obvykle ešte väčšou. Akoby nastavili zrkadlo. Zodpovednosti. A ako ukázali tú temnotu vo vnútri človeka, ktorého ťaží svedomie. Naraz nemôže mať radosť z ničoho krásneho naokolo. Je mu to vzaté. Totiž, vzal si to sám. Strašný film. Ten ide do čierneho.

Pozor, straší! (1938)

"Říká se: dobře namydlen, napolo oholen." Čo Antonín sám predviedol, chacha. Áno, spolupráca Novotný-Lamač. K tomu Marvan, Ferbasová a Trégl. A za kamerou Ferdiš Pečenka. Tj. nemáme dočinenia s hocijakou rozprávečkou. Tu brat nepozná brata, totiž duch ducha. Akurát chudinka Lída.

Rošťáci (1985)

No hej, baviť som sa na tom bavil. I hudba mala dačo do seba. Potešil aj Errol a rez lodnou plachtou à la Errol. Ale ak si niekto myslí, že napr. takí Zip a Zap sú vykrádačkou Goonies, tak proste nechápe veci.