• Pohádka

Kameňák (2003)

To se troškovi zrovna moc nepovedlo, chvílema to vtipné je, ale některé hodně známé vtipy tam moc nesedí. Vypadá to pak, že tam byly dodány jen aby tam byly. Myslím, že troška má na to, aby točil lepší komedie a ne tyhle poskládané kdezčeho

Jezerní královna (1998)

Pěkná pohádka. Dorbý nápad ponořit zámek pod vodu a vlastné téměř celá pohádka se pod vodou odehrává. Je to vstkutku originální a Ivana Chýlková je jako zlá královna skvělá

Jen počkej...! (1969) (seriál)

No kdo by to neznal. Vždycky jse fandila vlkovi a jak ten chudák vždycky dopadnul a ještě v těch svých růžových trenclích

Jarka a Věra (1938)

Povedená studentská veselohra... nejlepší je snad scénka, kdy se Jarka s Věrou snaží vymalovat obývák.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Pokud se to bere jako samostatný film a ne nějaké pokračování dvou filmů, které byly natočeny před x lety, je to pěkné a povedené. Filmu asi nejvíce škodí to, že se zde postavy jmenujou stejně jako ve "Velrybě" a to opravdu nejde srovnávat tyhle filmy spolu. Tohle je úplně jiné, z jiné doby s jinými představiteli.

Chalupáři (1975) (seriál)

Jeden z nejlepších českých komediálních seriálů všech dob. Myslím, že ani za ta léta neztratil nic ze své vtipnosti.

Hostinec „U kamenného stolu“ (1948)

"Dyndera, on loudí!?"... kdo by si to z tohoto filmu nepamatoval. A přesto se tam najde více věcí. Njekrásnější je snad ta řeč dvou bratrů, kteří spolu léta nemluví, kvůli skleněné kuličce a usmíří se až tehdy, když potkají dvě dívky - dvojčata, do kterých se zamilují.

Fimfárum Jana Wericha (2002)

Nádherné figurky. Sice mi trvalo chvíli, než jsem si na ně zvykla, ale Fimfárum se dokonale povedlo převést do filmové podoby. Jan Werich jako vypravěč je báječný. Nikoho jiného si tam snad ani představit neumím. Povídka Až opadá listí z dubu mi asi přijde nejlepší. Konečně jsem se naučila, který listnatý strom vůbec neopadává.

Duch času (1990) (TV film)

Celekm povedená pohádka o tom, že zahrávat si s časem se mnohdy nevyplácí.

Dívka s mušlí (1980)

Velice silný příběh o matce a dceři. Chudák holka se musí starat ve třinácti letech o domácnost a ještě stíhat chodit do školy, pracovat za matku hned ráno jako uklízečka a do toho má ještě tři sourozence o které se matka taky moc nestará.