Gospodin Velkij Novgorod (1984)

Alexandrovci a jejich Vstavaj strana ogromnaja jako pozadí pro Alexandra Něvského s kostelem v pozadí pozdvihne, předpokládám, v údivu obočí každému. V devadesátých letech takové národovecké a náboženské blouznění bylo v kinematografii už daleko častější. Zde ho naštěstí nakonec tolik nebylo a druhou hvězdu to ještě zachránilo.

Supravietuitorul (2008)

Druhá hvězda víceméně jen z nostalgie. Čtyřicátá léta vypadala o třicet let dříve mnohem uvěřitelněji, s novými technologiemi je to všechno takové umělé. A Praha v roce 1978 s Českými drahami a Coca-colou taky nic moc.

15 (2005) odpad!

I Sergiu Nicolaescu  musel dříve či později udělat něco špatného. To je holt zákon pravděpodobnosti. Odpad je možná trochu moc, ale na Sergia mám holt řádově vyšší nároky. To on sám si za socíku nastavil hranice do nebeských výšin.

Intervence (1968) odpad!

Divadelní look, silná hudební složka, ladění do grotesky atd. Všechno mimo můj vkus. Ostatně mi to připomíná jiný film, který jsem poslal do odpadu: Skazka o Malčiše-Kibalčiše.

Aquaman (2018) odpad!

Když Rajesh Ramayan Koothrappali v Teorii velkého třesku řekl o Aquamanovi, že je trubka, měl jsem mu věřit. A Rádžovy spekulace, kam se ztrácejí Aquamanovy kakánky, jsou na celém Aqua-příběhu to jediné zábavné. Ostatně i já se přikláním k jeho názoru, že v nich ten trubka skutečně plave.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Superlidské právo (2022) (epizoda)

Moje nadšení z prvního dílu je fuč. A jestliže jsem v prvním díle srovnával s dalším disneyovským seriálovým kasovním trhákem, udělám to opět – tento díl je stejně nudný, užvaněný a o ničem jako Ms.Marvel.

Sløborn - Season 2 (2022) (série)

1. serie uprostřed COVIDu to bylo BACH - atomovka 1000 megatun. Druhá řada už je "jen" jedním dechem zkouknuté postapo, jaké chrlí severní Amerika po stovkách. Za sebe ovšem musím říct, kam se - i na tuto druhou řadu Sløbornu - Američani hrabou.

For Members Only (1960)

Spousta nahoty a přesto film není zdaleka tak explicitně vulgární jako bývají Pride parades.

Kakav deda takav unuk (1983)

Dlouho trvalo, než se to rozjelo, ale poslední třetina už byla parádní jízda. A babička Jelena a zejména Frau Elsa slušně sekundovaly.