Seržant (1968)

Moc se mi na Steigerovi líbí jak se záměrně vrhá do těch nejdiskutabilnějších a nejrozporuplnějších rolí. Ne z vypočítavostí dnešních herců, ale pro samou složitost a nepřímočarost těch nečernobílých postav, u nichž se dobro a zlo přelévá ze vteřiny na vteřinu. 80%

Spalující touha (1999)

Tento film mě osobně dosti evokoval Lynchovský rukopis skrytými gesty a tajnosnubnou tváří, jež vám dovolí jen nahlédnout a nikoliv si svou doměnku ověřit. K tomu Bergmanovská otázka osudovosti sexuality, jež z hrdinova životního partnera nečiní automaticky partnera sexuálního. Alespoň v jeho mysli ne pokud i ano ve stejném loži. Hudební motiv v tajemném domě byl přesný. 80%

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Antarkické prostředí tu sice už bylo ve filmu Věc, ale je vlastně skoro jediné logické pro odehrání se takové šarády. Motiv cvičného střediska pro zasvěcení mladých predátorů na líhni těch nejbrutálnějších nepřátel na neutrálním území, je vlastně dost chytrý nápad a v rámci fantasmagorie i relativně "reálný". Takže myslím, že námět nebyl špatný. Co ovšem tomuto filmu oproti jeho slavným předchůdcům chybělo, byl zásadní a charizmatický představitel z Predátora a hlavně skvostná Vetřelcovská atmosféra z prvního a třetího dílu. Ženská hrdinka či model Bova prostě nemaj v takovém snímku co dělat. O Scottovské či Fincherovské poetice se mluvit nedá už vůbec a tak místo kultu vznikl průměrný akční film. 50%

Gynekologie 2 (2007) (seriál)

Je to...řekněme... hodně zvláštní. Ovšem na Pana Nebřenského se dívám moc rád. Neodolatelnej pošuk, kterej hraje tuhle frašku tak neskutečně vážně a procítěně, že to kvůli němu stojí za to. No a pak samozřejmě pan Čtvrtníček. 60%

Ozvěny mrtvých (1999)

Spoil: Více než strašidelný byl pro mě tento snímek smutný, protože popis smrti té lehce slabomyslné, ale milé dívky, která si myslela, že právě vstupuje do romantického zážitku... bylo to na mě trochu silné kafe. 70%

Ed Wood (1994)

Tohlé syté téma mělo být mnohem zábavněji zpracováno. Klidně bych přidal na komediálnosti na úkor jakéhosi pseudokulturního pojetí. Burtonův rukopis, tolik ceněný, neuznávám. 40%

Poslední skotský král (2006)

Přestože by mělo jít zdánlivě o zajímavé téma, tak jsem se i přes jeho solidní zpracování a kvalitní obsazení jaksi zajímavého výsledku nedočkal. Nedokoukal jsem to. 40%