Rok ďábla (2002)

Extrémně přeceňované...koneckonců stejně jako celý Nohavica a revival band zašlých popěvků Čechomor. Je to jen jinakost vydávaná za kulturu. Kristepane, ještě že jsem se vyhnul Mňáze. To je totiž ještě tragičtější band. Prý, co čech to muzikant. Tyhle by ale vypráskali v Londýně i z podchodu do metra. Slovo paskvil zde použité je asi to nejpřesněji dokumentující tento....prostě paskvil. 20%

Non Plus Ultras (2004)

Místy sice zábavné, byť zejména díky lehce podbízivě do příběhu "začleněným" anglickým chcajícím debilům. Celkově ale film působil jaksi neopodstatněně, zvláště zkoušel li si pohrávat s vážnějším tématem, nebo nedejbože pokud se chtěl tvářit jako dokument o fanouškovské obci. Největším krokem mimo byl ale naprosto a to totálně nesmyslná a zbytečná postava Vladimíra Dlouhého, který je až příliš dobrý herec na to, aby bral takovéto průsery. Také Lábus s Kaiserem mají za sebou už lepší kousky. 40%

88 minut (2007)

No tak podle mě jednoznačně nadprůměrný thriller, který sice měl pointu lehce přitaženou, zvláště uvážíme li, kdo byl nakonec hlavní bubák, ale skutečně měl vysoké tempo plné zvratů a falešných doměnek, jejichž reálnost se oproti jiným žánrovým kolegům ještě dala zkousnout. Navíc Pacino byl jako vždy zasádním článkem filmu a k tomu se mi na Alicii Witt koukalo moc příjemně. 60%

Grandhotel (2006)

Zase jsme se to chtěli pěkně po česku dojmout příběhem dobrého, leč naivního človíčka s pokud možno těžkou ale neotřelou retardací, či alespoň v tomto případě fóbií, který svůj svět žije pro zcela nepochopitelný zájem. K tomu ve výčtu lidí žijících okolo nesmí chybět přízemní sexistický hulvát v podání Jaromíra Dulavy nebo konzumně ziskuchtivý "kamarád" Jaroslav Plesl, abychom dali vyniknout bezprostřednosti hlavního hrdiny, kterému na pomoc podle předpokladu přikvačí prozřivší Klára Issová. Jenže tentokrát to nemělo hloubku a originalitu si to kompenzovalo v naprostých nesmyslech ale skopčák Pana Mrkvičky. Nudné, bez silných momentů a k tomu to nebylo ale ani trochu zábavné. 30%

Zrůda (2003)

Budu nejspíš tvrdit to co jiní, protože herecký výkon Charlize Theron byl něco skutečně extra. Mimika a obhroublá gestikulace byla naprosto přesvědčivá a spolu s perfektní prací maskérů vznikl nekompromisní portrét. 60%

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Vlastenecká rovina, která se zdá být hlavním motivem filmu, mě osobně sice naprosto míjí, přesto však tento film začleňuji k nejzajímavějším. Velmi silné jsou hlavně scény, kdy Cimrmann spílá a přeje zánik Habsburskému rodu a ve stejný moment se smutně otcovsky loučí s jeho dětskými pokračovateli. Také konec filmu, kdy Pan Učitel běží pryč ze svého celoživotního pole působnosti, byl dojemný a nepomohlo mi ani záměrné zlehčení v poněkud morbidním dovětku s Valérií Kaplanovou. Chtěl-li bych doporučit film, který čerpá jen ze své vlastní specifičnosti a nevykrádá nic co bylo předtím, film jež se opravdu vymyká, aniž by se však pro tuto snahu snížil k naprostým nesmyslnostem, film jež se až na pár momentů vyhnul lákavé snaze být slátaninou best of nápadů Cimrmanovského divadla..pak zvolím film tento. 90%

Můj otec (2003) (TV film)

Gotz George používá při ztvárnění nemocného starce, jenž postupně ztrácí všechny možné vzpomínky, překvapivě podobné mimické a výrazové prostředky jako v příbězích Schimanského, který právě něco šokujícího zjistil a dává si dvě a dvě dohromady. Jenže ono to kupodivu působí vcelku přesvědčivě a film si může dovolit z jeho hraní plně těžit. Navíc podobně jako při postavě Mengeleho, bylo pro publikum velmi lákavé vidět starého dobrého Schimiho v roli až tristně odlišné a naprosto nekorespondující s představou vnímání jeho obvyklého hrdiny. Celkově se jedná o kvalitní zpodobnění starého a několikrát ztvárněného traumatu kdy hrdina ztrácí kontakt s realitou a rodina kontakt s jeho starým Já. 80%

Schimanski - Pokrevní bratři (1997) (epizoda)

Jak říkám ...málokdy nastavovaná série předčí tu starší, ale Schimanskému se to podařilo. Nové díly mají méně hluchých míst. Schimi je furt stále roztržitý neurotickosalámista, což zní nemožně, ale on obě tyto sféry duše stíhá najednou. Jeho vyjevené kukadla, kdy nechápe,proč se na něj všichni okolo zlobí, mají furt svoje. 60%

Schimanski - Den matek (1998) (epizoda)

Tak mě se tato Schimiho nová epocha líbí více než starší kousky a díl v Chorvatsku je možná z této série nejlepší. 80%

Lepší už to nebude (1997)

Popři celkové kvalitě filmu mě tedy zejména dostal Greg Kinnear. Měl dostat oskara za vedlejší roli, protože ty jeho uplakané oči a ta neuvěřitelná něžnost, jakou si jen dokážu představit v mužské podobě, byla odzbrojující a přesto nepůsobil záměrně teploušsky afektovaně, jak to u ztvárnění homosexuálů bývá.80%