„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Jednoduše nejlepší Česká komedie. Neskutečně suše odměřený Kroupa, roztomile pozdně senilní prof. Hrbolek, předčasně senilní prof. chemie, dokonale úchylný Plha, a skvostný tragéd Hujer. Scény ala "Bonbón od soudruha ředitele" nebo "Už je čas...musíme jít." "Ne to ne..ale dříve narození." ...to je výkvět komediání geniality nejvýznamnější české komediální dvojice Svěrák a Smoljak. 100%

Páni kluci (1975)

Nepociťuji dostatek nostalgie jako u jiných filmů podobného ražení. Dokonce mi některé aspekty filmu jako třeba ústřední melodie, motiv pobodaných lupičů, či tulák Hubert, dost vadily. 40%

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

Tak zdegenerovaná panovnická dvojice se hned tak nevidí. Ještě že v pozadí stojí šedá eminence Richelieu Bedrna. Další skvělý imbecilní král Petra Nárožného. 80%

Laurel Canyon (2002)

Měl je všechny zkopat na hromadu. Máma nemáma....tohle bylo svinstvo. Jinak to bylo celé nic nového nepřinášejícící, ale dobře zahráno. 60%

Zabijáci osamělých srdcí (2006)

Ubral bych melodramatu a řídil se více reálnou předlohou. Oni zabíjeli kvůli penězům a ne kvůli žárlivosti. Selma sice hrála dobře, jenže kdo někdy viděl Marthu, tak si uvědomí, že zde se(řečeno kulantně) podoba prostě neshoduje. Rovněž popis práce vyšetřovatelů byl takový nemastný neslaný. Dalo se toho chopit lépe. 40%

Homolka a tobolka (1972)

Jak se dalo čekat, tak již poněkud slabší díl, kde se poetičnost dílů minulých poněkud nahrazuje vyhroceností scén, ale stále to má své....zvlášť když Pan Šebánek sedící na lanovce zahřímá "Vzhůru na KLONDIKÉÉÉÉ!!!!!" 60%

Swingtime (2007) (TV film)

Tak mám pocit, že si Alois Švehlík na stará kolena vybírá skvělé role. K tomu tradičně výborný Dlouhý a hlavně příběh o osudu s brutálné cynickým smyslem humor. 80%

Návštěva staré dámy (1999) (TV film)

Musím říci, že ačkoliv se jedná o kvalitní zpracování a zvláště Alois Švehlík si zde zahrál dle mého životní roli, tak hvězdy dávám zejména umělci jménem Friedrich Dürrenmatt , protože tak silný a fatální příběh se jen tak nevidí. Vynikající. 100%