Poklad z půdy (2018) (pořad)

Extrémně nesympatická banda 5 rádobyvtipných lidí v "aukční porotě". To je něco, co nedokážu sledovat bez návalů trapnosti. Hlavně pan "Pavel" je extra trapnej patron. Jinak bych to viděl na 3 hvězdy.

Nekonečný příběh (1984)

To nadšení a zapálenost v podpoře záchrany světa Fantazie jsou ty tam. Ale jako jeden z top fantasy filmů to je. I když Artex ve mně teda zanechal šrám. Skvost, v příběhu, postavách a hudbě hlavně.

Pelíšky (1999)

Letos to ve svych 33 letech vidim po xx-te. Ale ten pocit je silnejsi a laskyplnejsi. Skvely, za me nejlepsi cesky film. A realne to tak zustane, ac rocnik 90 nedokazu pochopit vsechny souvislosti, radost, mraz na tele i jemny smutek ve me zustava. Jaky film tohle dokaze? Za me nevidim alternativu.

Bod obnovy (2023)

Ceske sci-fi s mensim ansablem hercu vysel za me skvele. Drobnosti vizualni byly paradni. Preci jenom to neni budoucnost daleka, takze me mrzi ze z cyberpunku tam byl jen nastin. Kazdopadne zajimava myslenka ne asi plne raritni, ale o to vice uchopitelna.

Rande s Downem (2023) (pořad)

Po autistickych randickach jsou tu rande s Downem. Tohle me bavi. Reknou vse a naprosto z laickeho hlediska si kazdy moment (na kamere) uzivaji vic, nez se me nekdy povede. Nezavidim, preju a bavim se nad tema prvnima kruckama.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Ma nejosklivejsi nos na svete a je extremne nesympaticka. Strelna rana v oblasti srdce trefi rameno. To jsou negativa, zbytek je v klasicke Indy (neplest si s Indie) melodii. Posledni ctvrtina filmu je na 5*. Podarene, (doufam) zakonceni Indiana Jonese. Co doufam vic, ze oteze neprebere jeho kmotrenka...

Mory Vratislavi (2018)

Syrovy polsky krimi, ktery bavi! 5* Netflix je skoro osymoron, ale tady to plati dokonale. A hlavni zensky postavy jsou castingove vybrany na jednicku.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Viděno až 03/23 a jsem rád, že jsem se k tomu dostal. Poctivá detektivka, vybrané případy jsou záživné a rychle jsem se do postav vžil.

Někdo klepe na dveře (2023)

Dobré překvpení! Spoiler alert. Leonard byl podobnej cernochovi ze Zelene Mile. Povahou a rozporem k zevnejsku. Apokalypsa skrze jeji Jezdce je zajimavej namet vzdy, a tady se z nej dokazalo vytezit neco navic. Mno, jak dlouho Andrew bude zit? Vsak zabit nekolik milionu lidi a svou nejvetsi lasku, to uz s clovekem asi musi trochu zamavat. Atmosfera a hudba na vybornou.