Invaze zlodějů těl (1978)

Moc ma tento remake nepobral, pripadalo mi to ako nejaká stará nepodarená kriminálka. (2,5*)

Dealer (1996)

Celkom fajn krimi dánsky snímok, ktorý je vo svojej podstate tak jednoduchý a účelovo natočený, až je zaujímavý a zábavný. Tu sa uplatnilo staré známe porekadlo "V jednoduchosti je krása." (3,5*)

Moneyball (2011)

Výborne spracované a excelentne zahrané športové drama, Pitt zahrá naozaj všetko, trošku by to mohlo byť ale kratšie a niektoré dialógy tiež. (3,5*)

Ďábelské sémě (1977)

Mám rád umelú inteligenciu a toto bolo pre mňa príjemným retro prekvapením. Myslím si že Nolan sa mal kde inšpirovať...ten robotický intergalaktus mi záhadne pripomínal robotov z Interstellaru. (3,8*)

Nahý oběd (1991)

Silne surrealisticko-masochisticky obrazový materiál...zaujímavé!

Údolí včel (1967)

Silne brutálny umelecko historický pevne duchovne rozorvalo mysliaci snímok ktorý stojí určite za vzhliadnutie.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Efektné akčné niektoré scénky vydarené, no záver zbytočne pretiahnutý do omdlenia plných nezmyselných kecov. Trebalo by to skrátiť a skompaktniť. Pozerateľný akčný thriller.

Ztracení chlapci (1987)

Slabšie tri, také príjemné retro od Schumachera, no trošku bláznivé a miestne nudnejšie čo sa týka upírov. (2,5*)

Jiná země (2011)

Zaujímavá myšlienka, čo by povedalo o nás naše druhé ja a naopak, záver bol zaujímavý. No odhlidnúc od náznaku sci-fi ktorý bol len na oblohe, jedná sa iba o obyčajnú psychologickú vzťahovú drámu, ktorá dosť svojim príbehom iba nudila.

Výchozí bod (2014)

Zaujímavý a netradičný námet s obstojným spracovaním tak trošku v druhej polke predvídateľným so štipkou toho romantizmu.