Kill Bill 2 (2004)

Úplně to samé, jako jednička s tím, že všechno nadsadil Tarantino ještě o něco víc a záporáci jsou mnohem výraznější. Jenže třeba to vyhrabání se z hrobu je nevýslovná blbost, čekal jsem elegantnější řešení, takhle by se zasypala a bylo by po pomstě. Na druhou stranu skvělé dialogy v duchu velkého T. a výcvik v samurajském chrámu stojí za to.

Kill Bill (2003)

Jeden ze slabších výplodů pana Tarantina. Ten orientálně laděný příběh plný samurajů mi moc nesedl, i když nadsázka v něm byla opravdu výrazná. Hodně bych vyzdvihl animované manga flashbacky.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Megálně vystavěný příběh plný vrahů, gangsterů a drogáčů. Není to realistické, ale stylizované, zábavné a plné hudby. Nechronologická posloupnost, našláplý soundtracka a tři husté epizodky ze života podsvětí jsou na mou Věru bezchybné. Tarantino tyhle filmy prostě umí.

Batman a Robin (1997) odpad!

Průser a nevypratelná skvrna na Schumacherově filmovém seznamu. Čekal bych, že po Batman navždy se podobných chyb vyvaruje, ale on je ještě prohloubil...taškařice nehorázná a Béčko s velkým Béčkem. Nechci to ani moc rozvádět, je mi smutno :)

Batman navždy (1995)

Slabší chvilka Schumachera, kterou záhy nevýslovně překonal dalším svým Batmanam. Tento díl zatím jen ničí to, co Burton načal - z Gotham city se stal neonový kýč a ze záporáků pitvořící se chuje. Pravda, v případě hádankáře se to dá ustát, trochu to k němu a Carreymu patří. Kostýmy jsou přehnaně barevný, příběh plytký a film se vleče. A kdo se vleče, neuteče.

Hory mají oči 2 (2007) odpad!

V podstatě jednička, akorátže rodinu vystřídala o poznání neschopnější armáda, kterou by porazili i oddíly mladších skautů v čele s Matkou vlčicí a švýcarskými nožíky po kapsách. Horor to rozhodně není, pouze je tam násilí a krev, se strachem to nemá nic společného. Zábavu to vidělo tak možná z rychlíku a tak se u filmu dá s přehldem nerušeně usnout. Hodina a půl života nenávratně pryč sledováním neustále se zraňujících bandou vojáků a mutantů.

Spawn (1997)

Nevyužité a nevyždímané zpracování komiksové předlohy. Chtělo by to víc úchylností a neukazovat Spawna jen jako škvarka v černém latexu - jeho plášť a maska mu totiž dodávají image a ve filmu se jen nepovedeně mihnou. Violator celkem ujde, ale jinak o nic nešlo a vleklo se to. Malebogia vypadá jako vypelichanej pudlík a celý peklo bylo nevyvedený, takže to celkem zachraňuje soundtrack, který mají na svědomí tuším Prodigy...

Deuce Bigalow: Dobrej striptér (1999)

Taková divočina s Robem Schneiderem, na kterého ale asi moc lidí nenalákáte. Několik zejména počátečních fórů je skutečně vyvedených, zbytek vyteče jen tak do prázdna. Jak už to u podobných filmů bývá, ztrácí to časem dech a ke konci to ukazuje svojí vážnou stránku, která u nenáročných snímků pro pobavení nemá co dělat. Existují i horší filmy a spousta lepších.

Dráček Šikuláček a Méďa Oliver (1983)

Dobře naanimovaná pohádky s interesantním dějem, ale nesympatickým hlavním medvědem. Moc fňukal a choval se jak blbec, to se mi protivilo už jako dítěti, takže nejde o vadu, kterou zaregistrujete v pozdějším věku. Navíc místy je to docela nuda, ale jinak jde o moc dobrou pohádku ze světa zvířat a draků.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Atmosférický seriál z Korejské války se spoustou kvalitních vtipů a mastodontních hlášek. Herci byli vybráni naprosto přesně a jejich výměna v průběhu seriálu je dokonce změnou k lepšímu (vypíchnu Davida Ogdena Stierse jakožto Winchestera III.). I občasné tragické vložky nejsou na škodu, slabých dílu je vyloženě minimum a pořád se tam něco děje. Když to v televizi opakovali tak třikrát, vždycky jsem se díval a nikdy mě to nezklamalo.