Geriho hra (1997)

Tak krátký a profesionální film s vtipem, nápadem a vrchovatou porcí zábavy těžko pohledat. Jan Pinkava rozhodně ostudu nedělá, právě naopak. Fakt mázo.

Madagaskar (2005)

Celkem svěží animovaná hříčka s ne zas tak originálním námětem (zvířátka...). Nicméně tučňáci a postavy vůbec mají něco do sebe a perfektní animace jakbysmet. Pár frků z filmu slýchávám dodnes a i písnička těch lemurů se dost proslavila.

Doktor z hor (1992) (seriál) odpad!

Samotné dno dna televizní zábavy a pohyblivých obrázků vůbec. Strávit s tou copatou Inge (nebo jak se ta babka z hor jmenuje) jenom pět minut ve společném prostoru, tak přísahám, že jí pokoušu. Do nebe volající kravina s příšerně strašnými postavami a úděsně debilním příběhem. Doktor Mengele z hor je pomstou, snesenou neznámo proč na naše televize.

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Kdo tohle pustí, klesá v mém žebříčku :) Seriál ze života s otřesným názvem a stejně tak i zpracováním. Postavy opět pobíhají a řeší triviální životní osudy, které leckoho nechají chladným a i nadále znuděným. Pak jsou tu i lidé, kteří podobně trýznivé záležitosti nemůžou vystát, jsou jimi přesyceni a už po pěti minutách se jich jímá pocit, že tím nevkusem nasákli - a to je moje kasta. Ovšem musí existovat i diváci, kterým se to nějak zvráceně líbí...proč jinak by neustále tyranizovaly svět podobné záležitosti?

Ruka (1965)

Moc hezký Trnkův animák o situaci umělců v dobách komoušů. Nastavuje zrcadlo (hehe...) době, kdy se "umění" dělalo na diktát a to tak, že to vstřebají i děti, pokud nejsou vysloveně debilní. Akorát se u toho pravděpodobně nebudou bavit, dospělí ale určitě budou.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Nebylo to špatný, ale na myšlenku o ekologii si to jenom hrálo. Víceméně jde o 87 minut dlouhý díl Simpsonových s využitím 3D animací v určitých pasážích. Takový South Park se dočkal mnohem hlubšího celovečeráku, dokonce bych i řekl, že vtipnějšího. Jako vadu bych viděl i přílišnou megalomanii, která mi tam nesedla. Ale jinak je to kvalitní animovaná komedie a teplej banán na vafli mě docela dostal.

Simpsonovi (1989) (seriál)

První kreslený seriál pro dospělé. Hodně vtipná a svižná záležitost se silnou charakteristikou. Jestli se nědky dá mluvit o kultu, tak určitě v případě Simpsonových. Díly nabírají čím dál víc na obrátkách a jejich množství je vskutku hardcore, zvlášť když víte, že si stále drží svou kvalitu a dokonce jí i zvyšují. No mě osobně sice Futurama sedí lépe, ale to je záležitost vkusu.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Kouzlo Mr. Beana bylo odjakživa v tom, že nemluví a že i přes svou jednoduchost ze sebe nedělá debila. Tady to padlo, stala se z toho tahanice se známou postavou, která zde občas dokonce zneužívá svoje skeče, které byly vtipné v seriálu a ve filmu vyšumí.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Legendární seriál o jednom pošukovi. Stal se z něj kult a jeden ze symbolů britství. Zároveň to Rowana Atkinsova odsoudilo k označení Mr. Bean, i když on sám má mnohem víc věcí k nabídnutí (Černá zmije). Jinak je ale každá epizoda Mr. Beana nenásilná legrace, která vás ale roztrhá. Jednoduché, efektní, originální, neskutečné, zábavné, pro každého.

Červený drak (2002)

O něco stravitelnější, než dvojka, pořád jde ale o vykrádání a kopírování Mlčení jehňátek. Konkrétně Červený drak vykrádá o něco víc (hlavně příběh), na druhou stranu zase tolik nezabředává do fádního krimi. Nezachraňují to ani herecké kapacity jako Norton či Fiennes.