Bláznivá střela (1988)

Parodie s velkým P-A-R-O-D-I a taky E. Šílená jízda s absurdními frky so dělá srandu ze všeho snad v každém záběru. Nejlepší jsou ukryté fóry, odehrávající se třeba jen v pozadí. Zuckerovština jak má být.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indiana Jones je kultem, klasikou a jedním z nejlepších filmů všech dob. Toto se dá říct o všech jeho dílech, což se vidí opravdu málokdy. Kdo ten film neviděl, tak má velkou mezeru ve filmovém vzdělání a přišel o hodně zábavy.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Ze všech dokonalých Indiana Jonesů je tenhle nejlepší. Sean Connery jako Indy senior a jejich vzájemné výstupy s juniorem opravdu nemají chybu. Výborný mix akce, komedie a dobrodružného filmu s příměsí fantasy.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Tady opravdu není, co rozepisovat. Klasika nad klasiky, po všech stránkách perfektně zvládnutá.

Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994) odpad!

Komedie, co nepobaví, ale rozesmutní, zklame a nasere. To jsou konce, až se jednomu tají dech - po perfektním prvním dílu je až k neuvěření, kam se celá série dostala. Do hlubin filmové žumpy i bez spláchnutí.

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989) odpad!

Definitivní pohřeb celé Policejní akademie. Tady už se opravdu nedalo dělat nic jiného, než nevěřícně koukat a sledovat, jak původně dobrý film skončil jako odpuzující fraška.

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

Až asi na dva momenty se tomu nedalo smát. A to jsem se tak snažil... Když už scénárista neví coby, prdne staré postavy do nového prostředí a rozjíždí tu na nás snůšku trapností.

Policejní akademie 4: Občanská patrola (1987)

Propad k imbecilitě a laciným natahovaným fórům je znatelnější a znatelnější díl od dílu. Postupně se série Policejních akademií propracovala k degeneraci původně originálních postav, trapnému moralizování za pomoci klišovitých happy-endů a rádoby strhujícímu finále na neobvyklých dopravních prostředcích. Čtyřku už víckrát vidět nemusím, stejně jako díly po ní.

Policejní akademie 2 (1985)

Taková očekávatelná dvojka, rozvíjející příběhy oblíbených postav. Osobně bych řekl, že existovat by to nemuselo, ale když už je to jednou natočený, tak co se dá dělat. Místy to ještě pořád vyloudí úsměv.

Policejní akademie (1984)

Skutečně vtipná a svěží komedie s úžasným nápadem s rozškatulkovanými postavami, kdy má každý jednotlivec svou vlastní charakteristiku. Taková směska pošuků pohromadě potom zaručeně pobaví.