Barbar (2022)

Jednu len preto,lebo mi prislo zle. Hodnotim aj na zaklade toho, aky pocit to vo mne zanecha a urcite nikdy airbnb.

Vyproštění (2020)

Jednu hviezdicku davam Chrisovi Hemsworthovi, dalsiu hviezdicku davam bojovym scenam a kamere. Cakala som viac,ale nedockala som sa,lebo ma film uspal. Je to presne ako 6 underground na cele so skvelym Reynoldsom, ked ani silny slavny herec nezachrani slaby film.

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Pán Flanagan nesklamal a úžasne zachytil všetok des majstra hororov Kinga. Málokedy mi je zle od žalúdka pri filme, ale pri tomto ma napínalo od strachu a hrôzy pri dívaní sa na vraždu malého chlapca. Dlho ma to prenasledovalo po nociach, čo značí, že film splnil svoj účel a držal latku vysoko, ako aj prvá časť - Osvietenie. Brilantný filmový kúsok a zážitok.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Neuveriteľne vymakaný seriál, originálna myšlienka. Sympatickí herci (okrem L.Litta). Tento seriál má všetko, napätie, akciu, vychcanosť, agresivitu, vývoj medziľudských vzťahov a samozrejme skvelý pocit pre diváka. Pri pozeraní tohto seriálu som hltala každý diel a cítila som sa skvele, často mi padla sánka pri neskutočných právnických stratégiách, až sa jednému chce zmeniť kariéra :D

Královna prokletých (2002)

Skvelé vybrazenie knižnej verzie od Anne Rice. Upírska tematika patrí medzi moje obľúbené a tento film ma nesklamal. Každý fanúšik Anne Rice, ktorý čo to prečítal určite ocení s akou eleganciou vystupujú postavy v tomto filme a sú v zhode s knihou. Samozrejme sa nedajú obsiahnuť všetky detaily, ako to už býva vo filmoch, ktoré boli spracované podľa knižných predlôh, no tu to bolo pokryté dostatočne. Herci stvárnili úlohy veľmi dobre a vďaka nim som bola vtiahnutá do deja a nechcela som, aby sa film skončil. Veľmi sympatický Stuart Townsend na mňa pôsobil lepšie v role Lestata, než Tom Cruise v rovnakej úlohe vo filme Interview s upírom. Samozrejme jeho postava je v tomto prípade skôr romantickejšia, než desivá, rieši osamelosť vo svojom večnom živote, ako aj svoju samotnú existenciu. Lestat v prevedení Toma Cruisa bol násilný, zaujímalo ho len potešenie zo zabíjania a rozkoš, pričom mu nezáležalo na pohlaví, ako aj jeho narcistické správanie. Je tam samozrejme cítiť aj potrebu mať partnera, ktorý ho bude sprevádzať temnotou. Nemal rešpekt k ľudskému životu a neštítil sa ho niekomu ukradnúť. Naopak Lestat v podaní S.Townsenda túži po smrti, no nájde to, čo si neuvedomoval, že potrebuje a to je láska mladej ženy, ktorá je ochotná mu darovať svoj život. Výborné bolo aj stvárnenie samotnej kráľovnej prekliatych, ktorú stvárnila nebohá speváčka Aaliyah. Snažila sa znovu dobyť svet po boku nového kráľa Lestata, ktorého samozrejme využívala pre svoje osobné ciele a to je pomsta na ľuďoch, ktorí stratili vieru v ňu. Nakoniec sa však opäť potvrdilo, že láska je mocnejšia, než nenávisť a spravodlivosť bude nastolená. Film sprevádza aj úžasná rocková hudba v podaní nebohého Chestera Benningtona, kapely Korn, Disturbed alebo Jaya Gordona, či M.Mansona. Osobne sa mi páčili aj flasbacky hlavného hrdinu, ktorý si spomínal na svoj život v časoch renesancie a porovnáva to s modernou dobou a poukazuje na to, ako sa svet zmenil. Za mňa skvelý film, ktorý neocení každý, no fanúšikovia Anne Rice si prídu na svoje.