Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Lepší zakončení si Twilight ani nemohl přát. Tvůrci dokázali z toho šedého průměru vytřískat snad úplně všechno, co jen šlo. Nejedna výtka by se ale určitě našla. Velká škoda, že ta finální bitka skutečně neproběhla. Aro a celá jeho fajnová hogo-fogo rodinka Volturiových je mi už od první chvíle krajně nesympatická a urvat jim všem hlavy by se mi jevilo jako skutečně velmi pozitivní zakončení ságy. Hodnotím vskutku nadprůměrně, z části po zásluze, jde o jeden z nejlepších dílů, ale hlavně - úplně poslední!

Útok z hlubin (1999)

Ty největší hvězdy filmu Stellan Skarsgard a Samuel L. Jackson si zde moc dlouho nezahrály. Jinak to ale špatné nebylo, mám rád takové technické blboviny, jako byla podmořská laboratoř Aquatica. Řekl bych o něco horší Čelisti, Spielberg je prostě Spielberg. I když tohle bylo víc "technické"... 55%

Já, padouch (2010)

Jeden z nejlepších animáků poslední doby. Ty mimoňové jsou prostě skvělí. 90%

Až vyjde měsíc (2012)

No, tak je to zase něco trochu jiného. A je to dobře. U nových filmů se mi čím dál častěji stává, že už jsem něco podobného někdy předtím viděl. Tady ne, je to nové, ale to je tak vše. Děj mě příliš nechytil a co se vtipu týče, taky jsem se příliš nebavil, jako u jiných komedií. Film tedy hodnotím jako průměrný a je to škoda, hrozně jsem se na něho těšil a očekával od dvojice Norton - Willis trochu víc. 55%

Přednosta stanice (1941)

Mám rád skoro všechny filmy V. Buriana, ale tenhle je jeden z těch úplně nejlepších. Terminus technicus GENERÁLNÍ KOKRHEL používám pravidelně i v běžném životě. I když jsem Přednostu stanice viděl snad stokrát, vždy se u něho nasměju. Výborná komedie a skvělé výkony nejen pana Buriana, ale i všech ostatních zúčastněných. 90%

Síly temna (2006)

Modelové jak v Twilight Sáze, pouze s jediným rozdílem. Patrně nebudou mít blechy. Celkově to ale za moc nestojí, je to průměrný B film, který bohužel svou kvalitou nepřekonává ani Nový měsíc... 45%

Partička (2011) (pořad)

Co je improvizační show? PARTIČKA !! Předtím většina českého národa ani netušila, co ta slova znamenají. Je málo věcí, co nám dalo Slovensko, ale za Partičku děkuji a hluboce se klaním. Halušky s bryndzou je naproti tomu jen slabý šálek kávy... Je jasné, že každý díl nebude 100%, je to imrovizace a někdy se to povede víc, někdy míň. Proto hodnotím jako celek 80%.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Dva a půl chlapa vás nudit nebudou. Je opravdu vtipný, ale to zejména díky Charliemu. Nedokážu si představit, jak to bude vypadat s Ashtonem Kutcherem, který podle mě umí hrát jen romantický cajdáky. Ale je to celkem jedno. Seriál Dva a půl chlapa beru jako seriál Charliho, jeho bráchy Alana a Alanova syna, mírně přitroublého Jaka. To nové do hodnocení už počítat nehodlám.

Akta X (1993) (seriál)

Je to něco nového, neotřelého. Spousta lidí o tom mluví, ale nikdo to neviděl. Nevyřešené případy Akt X mě opravdu baví, ale nebudu zastírat, že nic netrvá věčně. První série jsou prostě dokonalé, potom je to už horší. Každopádně měnit kvůli tomu hodnocení celého seriálu nehodlám. Je skvělí a i když to nejsou jejich jediné filmové, popřípadě seriálové role, Gillian Anderson a David Duchovny pro mě budou navždy jen Special Agents FBI Dana Scully a Fox Mulder.

Pelíšky (1999)

Asi nejlepší český film, spolu s Koljou Zdeňka Svěráka, který kdy spatřil světlo světa. Škoda jen, že dnešní čeká kinematografie je na úrovni, která těm 90. létům nesahá ani po okraj podrážek.