Hlídat Tess (1994)

O filmu moc psát tentokrát nebudu, ten není špatný. Je to takový solidní průměr, existuje mnoho lepších, ale také tisíce horších. Rozhodně bych ale bývalou exprezidentovou hlídat nechtěl. Na to bych neměl nervy... Co ale zmínit musím je naprosto úděsný a odporný český dabing, který vám prožitek z filmu rapidně zhorší. Doporučuji raději titulky. Nechápu proč Nicolase nedabuje Zdeněk Mahdal, ale to jen jedna z mnoha připomínek. Jednu korpuletní starší dámu si nadabuje zase snad nějaká teenagerka a to už je pořádný úlet.

Green Lantern (2011)

DC Comics útočí proti Marvelovské mašinérii zfilmovaných komiksových majstrštyků. Stejně tak, jako jsou si do určité míry všechny filmy od Marvelu podobné, i u tohoto filmu je na první pohled jasné, kam jej má člověk zařadit. Opravdu si nešlo nevšimnout podobnosti zejména se Supermanem, či Batmanem. Rozhodně to není špatné scifi, bavilo mě, nenudilo, ale Marvel to (zatím) umí líp a alespoň u mě vyhrává. Již po zhlédnutí tohoto filmu je mi rovněž jasné, že bude pokračování a vůbec bych se nedivil, když by se to týkalo žlutého prstenu, který se ve filmu objevil. 70%

Správci osudu (2011)

Je to zajímavý film a jen doufám, že to tak není doopravdy. Mít každý krok předem předurčený a při sebemenší odchylce zasáhne "vyšší moc", to by pak byl život v podstatě zbytečný. Zpět k filmu: zajímavý scénář, dobří herci, dobrá hudba v závěrečných titulcích. Souhrnem je to 75%.

Total Recall (2012)

Rozhodně lepší, vtipnější, akčnější a uvěřitelnější, než původní Total Recall s Arniem. Na obsazení bych také nic neměnil, ústřední trojice postav Farrell, Beckinsale, Biel se k sobě dobře hodí. Scénář je, jako obsazení, rovněž odlišný od původního filmu. Je to dobře. Vymysleli tak v podstatě úplně nový film, který má s tím starším jen pramálo společného. 75%

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Výborný scénář, excelentně zahraný, zrežírovaný i obsazený film. Smekám rovněž před maskérem Brada Pitta. Udělat z něj starého i mladého muselo asi chvíli trvat. Neotřelé, zajímavé téma zaručí, že vás film nakonec dostane; i když se při jeho délce můžete nejdříve trochu nudit. 90%

Noc v muzeu 2 (2009)

Pořád je to dobrá komedie, i když o chlup horší než předchozí díl. Šišlavý Ahmenrahův bratr je už doopravdy jen k smíchu... 70%

Noc v muzeu (2006)

Velmi pěkná komedie pro celou rodinu. Sice se samozřejmě nejedná o nějaký velkofilm ale mě se líbí a bavil jsem se. 75%

Bláznovo zlato (2008)

Slušná romantická komedie. Donald výborný jako vždy, ale nejlepší byla ta blbka Gema. 60%

Těsně vedle (2007)

Celkem dobrá komedie, typická Stillerovka. Ideální pro zabití volného času a slušná oddechovka. Nic co by trhalo rekordy ve sledovanosti, ale rozhodně neurazí. 65%