Quantum of Solace (2008)

Další velice očekávaný díl Jamese Bonda ze začátku naladil skvělou akční jízdou, která po první čtvrthodince utichla a navenek vyšel zajímavý, pro mě trochu divný, problém o kterém v tomto dílu šlo. Záverečná fáze se nesla znovu v akční jízdě, která se mi líbila. Tento díl se trochu podobá Casino Roayale, ale ostatním bondovkám vůbec. Zvykejme si tedy na novou éru a je otázka, zda je to lepší či naopak. Posuďte sami...

Dům na špatné adrese (2008)

Zajímavé drama, kde policajt využívá svého postavení a svým nově přistěhovaným sousedům takřka určuje pravidla. To se jim ale nelíbí a tak vzniká zajímavý spor dvou nesmiřitelných sousedů. Ve skvělém hereckém výkonu se zaskvěl S. L. Jackson, který se do této role dokázal skvěle vžít a působí opravdu důvěryhodně.

Travička zelená (2008)

Hodně bláznivá komedie o dvou týpkách, který mají svůj život spojený hlavně s hulením trávy. Ve filmu je pár opravdu vtipných, pár trapných, ale také akčních scén, které film trochu vyzvedne z celkové nudy. Dávám 55%.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Film, který po 25 letech nenavázal na tak bláznivou komedii a je to spíše příběh herců a jejich skutečných příběhů. Ono také herci zestárli a takové scény jako v prvním dílu by ani dělat nešli, tak proto je příběh mírně vázán na skutečnost. Ve filmu se opakují známé scénky i hlášky doplněné o nějaké nové hlody. Pochválil bych také krásnou hudbu, která na mě působila takovou vzpomínací atmosférou a k filmu se moc hodila.

Kurýr 3 (2008)

Pro mne nejméně atraktivní díl z této triologie Kurýra. Chybělo mi více akce a také hezčí herecké obsazení v roli Jasonovi partnerky.

Město bohů (2002)

Krutý film, který je natočen (bohužel) podle skutečné události. Herci, kamera i vše ostatní je ohromně realisticky podáno a síla příběhu je také ohromná. Můžeme vidět, jak už malé děti jsou nuceni býti na dráze zločinu a stávají se z nich gansteři, vrazi či zloději. Po shlédnutí tohoto díla jsem se zamyslel, jak můžu být rád, že žiju právě v naší zemi a o to asi i tvůrcům filmu šlo.

Pokání (2007)

Fantasticky natočené silné drama na pozadí 2. světové války, na mě působilo po celou dobu napínavým i romantickým dojmem. Joe Wright ukázal své mistrovské zkušenosti. Dokázál doplnit silný příběh famózní hudbou, vyjímečně natočil a sestřihal celý film. Sice občas mi přišlo, že až moc skáče od jedné doby k druhé. Například scény z venkova, střídá prostředí z války či z nemocnice a nebo součastnost střídá minulost a poté zas o 6 měsíců později atd. Dalo by se říct, že to nejde k sobě, ale Joe Wright to skvěle natočil a celkový dojem je pro mě uchvacující. Dávám hodně lepší 4 hvězdičky.

Tropická bouře (2008)

Přišlo mi to jako parodie na akční film. Vše bylo přehnané a až moc americké. Začátek byl dobře vymyšlen a vcelku vtipně podat, ale po první čtvrthodince jakoby se film uchyloval jen a jen na závěr, který byl, jak už sem psal, hodně americky přehnán. V hlavní roli a v roli režiséra se představil Ben Stiler, který obě funkce zvádl pro mě průměrně.

Saw 5 (2008)

Po dvou letech vyšel další z dílů Saw. Sám jsem byl zvědavej, jak naváže na minulý díl, protože to vypadalo, že IV byla poslední. Po půlce filmu jsem nic nechápal, až pak se to pomalu vyjasňovalo, jak se vůbec detektiv seznámil s Jingsawem a jiní věci. V tomto dílu mě zklamalo především málo akce, ale na druhou stranu pořád jen stříkání krve není také žádné pokoukáníčko. Také byl divákům přestaven "pomocník a následovatel" Jingsawa, který je nejvýraznější postavou pátého pokračování. Tento díl měl narozdíl od ostatních i děj. Po zajímavém konci je skoro jisté, že se dočkáme ještě minimálně jednoho dílu.

Strach Fay Grimové (2006)

Netradiční krimi, drama komedie v jednom, která se točí kolem špionáže. Film, mě moc nebavil, zvláště druhá polovina ztrácela humor a takřka se nic nedělo až v poslední desetiminutovce. Líbili se mi nějaké scény teroristů, například na konci když terorista odpálil celou dodávku. To bylo hezky vystiženo, ale tak to bohužel v Turecku občas chodí. Za první polovinu filmu dávám tři až čtyři hvězdičky a za druhou slabé dvě. Celkově lepší dvě hvězdičky.