Lovec draků (2007)

Hezký citlivý film. Líbila se mi zvláště první čtvrtina, která popisovala "hezké a milé" chování mezi oběma klukama. Ze společného pouštění draků vyzařuje velká pohoda, soudržnost a radost ze života.

Kung Fu Panda (2008)

Kvalitní pohodový animák, který vypráví o pandě (Po), která se stane tak trochu omylem dračím bojovníkem. Jak už to tak bývá, panda nevěří, že se z ní může stát opravdový dračí bojovník a ze začátku to bere jako vtip, ale po chvilce ji dojde, že na ni spoléhají životy ostatních a začne se věnovat lekcím Kung Fu se svým Mistrem. Po se nakonec naučí věřit sám sobě a stane se mistrem kung-fu a na závěr svede souboj se zlým Tai Lungem (leopard). Film, u kterého jsem se nenudil, ale jak už to tak bývá, po půl hodince jsem věděl, jak film dopadne. Jinak hezký film s hezkým nápadem.

96 hodin (2008)

Skvělá akce od prvních minut. Důvěryhodnou hereckou rolí se zaskvěl Liam Neeson, který se jede snažit získat zpátky svoji unesenou dceru určenou k obchodu s bílím masem do Paříže. Pro mě největší drama zážitek představovala scéna, kdy je Amanda pod postelí a její otec ji udává instrukce a odposlouchává únosce. Tento dialog si pořád pamatuju a je to pro mě nejsilnější moment filmu. Od pěti hvězdiček mě odradilo akorát klasické americké dílo, kdy jeden chlap rozpráší celý gang a cestou zabije x desítek lidí. Jinak skvělý film, doporučuji.

Disturbia (2007)

Film začínal jako nenápadná teenegrovka, ale postupně se z něj vyklubal docela ostrý thriller a v zavěru i horor. Dílu u kterého jsem se nenudil i díky skvěle zahraným rolí, hlavně Shia LeBeouf, dávám lepší tři hvězdičky.

Oprávněné vraždy (2008)

Herecké obsazení jasně na jedničku. I výkony dvou hereckých legend Al Pacina a Roberta De Nira stáli za povšimnutí. Tyto herci se na tuto roli jasně odjakživa hodí. Ale dost chválení. Film mi přijde opravdu dost mysteriózní ( i když má být), ale chvílemi to Jon Avnet přehnal. Možná je to tím, že ještě nemá takové zkušenosti s natáčením. Ovšem konec, kdy se vše vyvrbilo na pravou míru a bylo to shrnuto v zhruba desetiminutovém prostřihu a dialogu, za ten velmi chálím.

Noc patří nám (2007)

Pro mě průměrná americká kriminálka s dobrým hereckým obsazením. Dobře jsou natočeny místa ruského gangu. Občasná zajímavá akce mi na celkovém pohledu filmu moc nepřidala. Dávám lepší tři hvězdičky.

Hledá se Amanda (2008)

Známý televizní producent jede do Las Vegas přemluvit svou neteř, aby si přestala vydělávat prostitucí. On jako velký gambler (avšak velice neúspěšný), sázející hlavně na dostihy najde ve Vegas přímo pohádku, město hazardu mu je zaslíbené. Když najde svou neteř marně se jí snaží domluvit a propadé velkému gamblerství. Film, takřka bez akce pojednává o tomto problému obou lidí.

Kingpin (1996)

Příjemná pohodová komedie s občasnými opravdu skvělými vtípky, která je založená na sportu (bowling), kde bývalý šampión předává své zkušenosti jednomu trochu naivnímu týpkovi z farmy, který je nábožensky založení. Film popisuje "únos" začínajícího hrače bývalým šampionem, který mají za cíl cestu na velký turnaj v Nevadě, kam se tato dvojice chce dostat a vyhrát ho. Cestou je čeká pár překážek...

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Docela povedená komedie, ale na můj vkus až moc americká a místy podobná nějaké bondovce. Skvělý herec Steve Carell znovu ukázal důvěryhodnost a jeho chytrý humor, kterému sem se často zasmál. Herečka Anne Hathaway si také odehrála své.

Kurt Cobain - About a Son (2006)

Celý film je dokument o Kurtu Cobainovi avšak bez obrazu, pouze doplněn zvykovýmy záznamy, které Curt v roce 1992 a 1993 namluvil. Zajímavostí je, že všechny tyto záznamy byli mezi půlnocí a svítáním v jeho domě. Rozpovídal se o od odcizeného dětství v USA až po fenomenální úspěch kapely Nirvana v které hrál. Také se zmínil o rozporuplném manželství s Courtney Love.