Naprostí cizinci (2016)

Komunikačně je film na velice vysoké úrovni. V podstatě celý příběh se děje u stolu, i tak se divák nenudí. Dialogy mají sílu, i přesto, že těch kontroverzních telefonátů a zpráv bylo na jeden večer dost. Líbilo se mi, jak místo rozhořčeného konce se film dostal do fáze, jakoby se nic nestalo. Zajímavý nápad, slušná realizace. Lepší tři hvězdy - 70%.

Megan Leavey (2017)

Megan Leavey hraje hodně na city a ta smíšená nálada je patrná v každém okamžiku. Život bez náboje se ji změnil, když potkala Rexe. Takových přátelství je v dnešním světě určitě mnoho, a ani nemusí jít o válečného pejska. Právě z války jsem čekal více scén, více napětí a ne jen jednu misi. Myslím, že jsou naši zvířecí mazlíčci vycvičeni určitě na delší dobu. Druhá polovina se mi tudíž nelíbila tak, jak první. Samozřejmě jsem rád za hezký konec, ale myslím, že se dalo vytěžit z děje více napětí a pocitů. 70% - tři hvězdy.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Úžasný film, když uvážíme dvě fakta - natočen v roce 1957(!) a jen v jedné (!) místnosti. Přesto dodnes poutavé a psychologicky silné. Příběh mi trochu připomněl Aschův experiment a jeho test konformity. I když toto je trochu jiné, sociální psychologie je cítit též. Zajímavé, jak jsme ovlivnitelní, nedůslední a nepečliví, když nejde o náš život. Vidina baseballové hry je lákavější než přijít pravdě na kloub, když mě to vlastně vůbec neovlivní. Hnusná lidská vlastnost je geniálně dokumentována a zaplaťpánbu za lidi, jako byl filmový architekt Davis, kteří se nenechají strhnout z davem. Skvělé dílo, hodnotím lepšími čtyřmi hvězdičkami - 80%.

Psí poslání (2017)

Hezké spojení psího a lidského života a ukázka jak si vzájmeně pomáháme a děláme se šťastnější. Bailey je vždy chytrý pes, ať je jeho páníček jakýkoliv. Je velkou otázkou a tajemstvím, jakže nás zvířecí mazlíčci vnímají a jak nás chápou. A Dog's Purpose je hezký příklad, jak by to mohlo vypadat, i když asi takovéto realitě nevěřím. Celkově příběh hezký a i odchody psů jsou rychle a uvědoměle vyobrazeny. Celkově hodnotím 70%, lepší tři hvězdičky.

Z Paříže do Paříže (2017)

Dobrodružné, radostné i smutné. Krásný snímek o krutosti válečné doby včele se sympatickýma děckama. Christian Duguay skvěle vystihl mrazivou atmosféru okupované Francie a nabídl divákovi dobrovolný vstup do pekla padesátých let minulého století. Na mě film působil velice realisticky a hlavně malý Dorian Le Clech zapůsobil. Celkově je film kvalitní a dávám mu 80%, čtyři hvězdy.

I dva jsou rodina (2016)

Mě film bavil a konec i nadchnul. Nevím proč, ale Omaru Sy věřím prostě všechno. Stejně jako v Nedotknutelních. Působí na mě velice hodným a důvěryhodným dojmem a když se k němu přidala skvělá Clémence Poésy, nebylo divu, komu že fandím. Líbilo se mi, že se o nemoci nebavilo, až v závěru na to přišlo. Možná by se to dalo zrežíroval i bez toho, i když pravda, nebylo by to tak srdceryvné. Je pravda, že ne všechny věci byly popsány realisticky a někdy šel čas hodně rychle, ale mě to opravdu bavilo a dávám zasloužené čtyři hvězdy - 80%.

Zlatý Muž z Ria (2016)

Spíše než dokument se jedná o medailonek cesty Lukáše Krpálka ke zlatu na OH v Riu de Janeiru. Na tom ale nic nemění, že mě bavilo sledovat nejlepšího českého judistu při každodenní dřině i při věcech, bez kterých si nemůže život představit. I pozadí následných oslav bylo zajímavé a tak dávám 70%, tři - nebo dám Lukymu jednu navíc, čtyři hvězdy.

Pobřežní hlídka (2017)

Těšil jsem se na akční prostředí ze slunné pláže plné hezkých těl. To jsem dostal, hlavně ženské polovičky byly k pokukání, což v Baywatch prostě musí být. Na druhou stranu se děj dostal až k akčnímu trháku, kde nabouchaní plavčíci dokáží všechno na světě. Místy to bylo ale už dost za hranou. Takže dej průměrný. Dále, soundtrack plný známých hitů, mi také úplně nepasoval. Některé hity byly špatně zvoleny do oné scény. Prostředí určitě příznačné, bez námitek. Herecké obsazení skvělé, chválím i zapojení dvou největších představitelů Pobřežní hlídky - Pamely Anderson a Davida Hasselhoffa. Takže když na to zpětně koukám, žádný převrat v Pobřežní hlídce se chystat nebude, na tento film za chvíli každý zapomene a bude vzpomínat na seriál z konce dvacátého století. Za mě 55%, tři hvězdy.

Společnost mrtvých básníků (1989)

Hluboký příběh, kde nejde jen o poezii či vztahu s učitelem, který je svým způsobem odlišný, ale právě proto, ho mají studenti rádi. Je zajímavé pozorovat, jak kluci vzhlíží k učitelovi, který toho tolik po nich chce a v závěru se ho i zastanou asi jako nikoho. Robin Williams působí velice přátelsky a edukovaně. Přesně jak má. Nejvíce tedy chválím sílu příběhu, kde se odehrají jak příjemné, tak tragické věci. Hodnotím lepšími čtyřmi hvězdami - 80%.

Kmotr (1972)

Na film z roku 1972 naprostá špička. Napětí je snad i hmatatelné, herecké výkony na jedničku a děj přesně jako pravá mafiánská gangsterka. K úplné spokojenosti mi tam ale ještě něco chybělo. Nečetl jsem knižní předlohu, tak nemohu porovnat a možná i díky tomu dávám "jen" čtyři hvězdy - 80%.