Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Docela zajímavý dokument o podivuhodném muzikantovi. Příběh Rodrigueze zasáhl hlavně JAR, u nás pořád je a bude neznámý. I tak jsem se dokázal vcítit do role "hledačů" tohoto zpěváka a byl jsem rád, že opravdu svého vysněného hrdinu našli. Dokument ukazuje trošku "jinou" celebritu, které žije v malém nemoderním bytě dosud. Celému dílu uděluji 80%, čtyři hvězdy.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Méně vtipnější než díl první, ale i tak docela zábavné a akční. Čas při sledování Kingsmana utíká rychle, pořád se něco děje. Samozřejmě vše mimo rozsah logiky, ale o tom Kingsman je. Chválím hlavně módní vychytávky a akční scény. Herecké obsazení též na skvělé úrovni. Celkově lepší tři hvězdy - 70%.

Batman začíná (2005)

Na film z roku 2005 je to velice dobrá podívaná, plná skvělých scén a efektů. Batman pronáší zajímavé dialogy a ukazuje svoji sílu. Christian Bale začal svoji kariéru upířího muže na té nejvyšší úrovni. Hodnotím za čtyři hvězdy - 75%.

Walk the Line (2005)

Skvělý Joaquin Phoenix v podání hvězdy, která také málem doplatila na život celebrity. Reese Witherspoon ho skvěle doplňovala a hlavně hudební vystoupení mě bavily. Byly skvěle zrežírovány a natočeny. Na druhou stranu si myslím, že se dalo v druhé polovině ještě vyždímat více a probudit v divákovi více emocí. Za mě lepší tři hvězdy - 70%.

Tanečník (2016)

Baletu zrovna neholduji, ale tohle bylo velice koukatelné. Umění Sergeje Polunina je na té nejvyšší úrovni a i celý příběh je velice osobitý. Věřím, že není lehké mít další motivaci, když dosáhnete snad skoro všeho. Jinak dokument je zdařilý, avšak myslím, že se dal natočit ještě zajímavěji. Proto dávám "jen" čtyři hvězdy - 75%.

Pěkně blbě (2017)

Nejvíce zajímavé je asi to, že Kumail hraje sám sebe a popisuje svůj příběh. Musím ale napsat, že mě film tolik nebavil a ani nerozesmál. Zoe Kazan mi nebyla taktéž moc sympatická. Celkově hodnotím 40%, lepšíma dvěma hvězdičkama.

Neopouštěj mě (2010)

Samotné téma je opravdu smutné. Moc radosti a úsměvu divák z děje nemá. Tudíž je to velice emotivní a silné. Dětské postavy se minimálně vyrovnaly těm dospělím, protože ani má oblíbená Keira Knightley mě nepřesvědčila. Chyběl mi i větší důvod , proč že tyto děti jsou určeny ošklivě řečeno na porážku. Z toho se dalo vyždímat ještě více a film mohl být ještě citlivější a hlubší. Takto to u mě stačí na 65% - tři hvězdy.

Nejrychlejší (2011)

Skvělý dokument o adrenalinových hrdinech dnešní doby, kteří bojují o přízeň fanoušků na těch nejvýkonnějších silničních motocyklech. Včele výpravy je legendární Ital Valentino Rossi, kterého mě baví sledovat i poslouchat. Dokument nám odkryl pár zákulisních prostorů, detailů i dialogů a mě hodně bavil. Dávám 75%, čtyři hvězdy.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Na děj z hokejového prostředí a Scotta s Cuthbert jsem se těšil, ale dost mě to zklamalo. Zbytečně moc sprostých slov, nechutných dialogů a naprosto nereálných scén. Vlastně i celý děj byl lehce předvídatelný a dětinský. Podívané na jedno zhlédnutí dávám 35%, dvě hvězdy.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Další pokračování už kultovní série hodnotím průměrně. Spíše mi to vklouzlo do fantasy pohádky o pirátech, než akčním nářezu o vládcích moří. Naštěstí Johnny Depp drží kvalitu mírně nad vodou a divák se s ním i nadále zasměje. Příběh byl dost mimo realitu, což mě také nezaujalo, avšak na další pokračování se samozřejmě rád podívám. Salazarově pomstě dávám 55%, tři hvězdy.