Rychle a zběsile 8 (2017)

Na začátek řeknu, že jsem trochu zklamán, že série upouští od klasických honiček v autech a více se to podobá už Expendables či jiným americkým akčním lumpárnám. Jako film to špatné určitě není, jen bych chtěl něco trochu jiného. S tímto pohledem na to vše koukám. Herecké obsazení bomba, akce super, efekty paráda, ale realita nula. Místy i vtipná zábava či napětí, ale stejně jsem věděl, jak vše dopadne. Takže filmový zážitek - ano, může být, pokračování Rychle a zběsile? Raději bych se vrátil ke kořenům. Hodnotím 70% - tři hvězdy.

Progression (2009)

Skvělé výkony v krásné přírodě, avšak nezáživně natočeno. V podstatě jen poskládány videa bez dalších informací. Tři hvězdy.

30 for 30 - Dávní bratři (2010) (epizoda)

Velký příběh dvou velkých hráčů. A to nejen postavou. Velice zajímavý příběh, který narušila občanská válka i tragická nehoda Dražena. Musím říct, že jsem tyto dva neznal, ale jejich síla příběhu mě dostala a ukázala, na jak tenkém ledu žijeme. Dokument byl natočen velice dobře, pravdivě a bez ostychu. Dávám 80% - lepší čtyři hvězdy.

La La Land (2016)

Velice originální film. První polovina plná skvělých choreografií, písní i prostranství se mi líbila více. Jinak je film takový nenápadný. Ty hlavní děje nejsou vyzdvihnuty, ani moc komentovány, ale kamera se do nich postupně dostává a diváka to musí napadnout, co že se událo. To bylo docela zajímavé. Emma Stone mě přesvědčila více než Ryan Gosling, ale i on byl velice nadprůměrný. Muselo být složité takovýto film natočit, se spoustou efektů a hrátet s zeleným pozadím. Ostatně skvělá kamera dodala filmu velký prožitek. La La Land má hodně co do sebe, nemusí se všem líbit, ale 7 Zlatých glóbů a 6 Oskarů mluví za vše. Za mě 80%, hlavně za originalitu a odlišnou dimenzi děje, čtyři hvězdy.

CHIPS: Bláznivá hlídka (2017)

Chvilku vtipné, pak zase trapné. Nerealistická akční komedie o dvou policajtech není špatná, ale klasicky americká a na jedno shlédnutí. Trailer mě nalákal dost, film nepřekvapil, nezklamal. Průměrných 50% - tři hvězdičky.

Zakladatel (2016)

Zajímavý příběh o světovém kolosu jménem McDonald's. Bylo zajímavé zjistit, jak se tato značka rodila a rozvíjela, avšak film byl natočen pro mě nezajímavě. Bez větších výkyvů, takové pořád stejné. Tvůrcům se určitě povedlo vybrat hlavní roli Ray Kroce, za což Michaelovi Keatonovi patří pochvala. To je ale tak vše, co mě ve filmu zaujalo. Dávám 60% - tři hvězdy.

Deadpool (2016)

Od Deadpoola jsem si moc nesliboval, o to víc mě překvapil. Skvělé hlášky, ironie i trochu tvrdý humor se mi líbil a byl velice originální. První půlka byla více z reality, avšak já radši Deadpoola s maskou. Ten byl skvělý. Také chválím komunikaci s divákem - líbilo se mi, jak občas pověděl něco "ze zákulisí" či promlouval k osazenstvu. Opravdu pro mě velké překvapení, super zábava a 80% zaslouženě - čtyři hvězdy.

Krev šampiona (2016)

Další z řady boxerských filmů. Tento neoslní svými zápasy, ale svým skutečným drsným i motivujícím příběhem. Pacienza byl srdcem opravdový bojovník a nevzdal se tam, kde by většina učinila. Děj je filmově velice koukatelný, ale znovu ukazuje na realitu, jak málo stačí abyste z vrcholu spadl na samotné dno. Ani za to nemusíte moc. Což je hrozné, ale zaplaťpánbuh za takové životní příběhy, jako jsou tyto. Film se mi líbil, avšak scénám z ringu hodně scházelo. Vše ostatní bylo velice zdařilé a dávám lepší tři hvězdy - 70%.

Zpívej (2016)

Mě se film určitě líbil. Ačkoliv byl děj po většinu filmu smutný a pořád se něco nedařilo a kazilo, konec byl hezký. Nejvíce mě bavily známé hity a zvířecí performance. Ať už to v originálním dabingu, tak v CZ verzi jsme mohli slyšet mnoho známých hlasů, což bylo další plus. Celkově mě Sing bavil a i jsem se zasmál. Hodnotím mezi třemi až čtyřmi hvězdy, takže 70% - nakonec lepší tři.

Proč právě on? (2016)

Komedie na jedno zhlédnutí s krásnou Zoey Deutch docela pobavila. Jamesi Francovi jsem věřil ale spíše jeho odvrácenou dobrodružnou tvář, než tu klidnou romantickou. I tak zapadl dobře do hlavního trojúhelníku. Líbili se mi luxusní prostory, kde byl film natáčen i všudypřítomné problémy. Jen když na to koukám realisticky, většina otců by byla od začátku vztahu ráda, že si dcera nabrnkla milionáře, tak nač ten hněv :-). Celkový pocit příjemný, ale nijak světoborný - 60%.