Revival (2013)

Komedie na jedno shlédnutí, která neurazí ale ani moc nerozesměje. Občas se diváky snaží zaujmout levným humorem, občas humorem černým, ale na komedii tam toho bylo na mě málo. Herecké obsazení bylo na velice dobré úrovni se zástupci mnoha hereckých generací a působilo na mě místy svěže, místy staře. Ale možná tak to asi Alice Nellis zamýšlela. Celkově dávám 60% - tři hvězdy.

Ztracen v Arménii (2012)

První scéna s padákem nebyla špatná, ale pak film zapadl do ponuré šedi. Pro mě nesympatické prostředí i postavy. Nebavil jsem se, tudíž dávám jen 30% - dvě hvězdy.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Z této komedie mám rozporuplné pocity. Né že by mě nerozesmála ale prostě mi tam přišlo až moc zbytečně zamíchaný žánr sci-fi, kterého nejsem moc fanouškem. Myslím, že s čím ona parta bojovala a ukrývala se před tím se dalo vymyslet určitě nějak jinak, lépe. Třeba před pomatenou skupinkou naštvaných motorkářů, či soused přeměněný na zombie, ale velké příšery s obřím penisem už byli na mě moc a ani mi nepřišli vtipné. Naopak co se mi hodně líbilo, bylo hvězdné herecké obsazení a že herci hráli se svými pravými jmény, to jsem ještě nikde neviděl a nápad to byl dobrý, kór když tam byla i Rihanna, Emma Watson a jiní, mělo to něco do sebe. Líbily se mi i narážky na filmy, v kterých herci už hráli, například několikrát omílaný Moneyball Jonaha Hilla a jiné. Co se mi ještě líbilo bylo zařazení známých hitů a nakonec nesmím zapomenout na vystoupení skupiny Backstreet Boys, o které už jsem ani neviděl že stále hraje. Celkově si tedy myslím, že filmu uškodil zbytečně sci-fi děj, ale na druhou stranu bylo se čemu zasmát. Dávám 65% - tři hvězdy.

Millerovi na tripu (2013)

Velice příjemné překvapení. Dlouho jsem přemýšlel jestli film vůbec zkouknout a jsem rád, že jsem se k tomu odhodlal. Už první minuta mě dokázala rozesmát, poté i docela dost dalších scén. Jakožto diváka, kterého je náročné u komedie nahlas rozesmát, se to povedlo hněd několikrát a za to patří dílu od Rawsona Marshalla Thurbera chvála. Příjemná oddychovka - dávám 80% - čtyři hvězdy.

Wolverine (2013)

Pro mě film na jedno shlédnutí u kterého se divák nenudí, ale ani nežasne nadšením. Hugh Jackman hraje svoji roli Wolverina výborně, ale vše okolo něj mi přijde prostě klasické, neoriginální a několikrát už filmově omílané. Libíly se mi filmové efekty a velká a zajímavá prostředí v němž se film odehrával. To vše ale u mě stačí na 60% - tři hvězdy.

2 zbraně (2013)

Příjemná akční oddychovka u které se i zasmějete. Humor mají na starosti dvě velké persony, Denzel Washington a Mark Wahlberg. Oba dva zvládli svoji roli na jedničku a když se k tomu přidal celkem rozjetý a stále akční děj, vzniklo velice pěkné dílo. Líbily se mi i nápady jednoho či druhého jak danou situaci vyřešit, či jak se z nějakého průšvihu dostat. Hodnotím kladně, ale na druhou stranu se o žádnou bombu či originalitu nejednalo a proto dávám jen tři hvězdy - 70%.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Legendární spor mezi dvěma rodinami přinesl řadu krveprolití, akce i vedlejší zápletky. Bylo se na co dívat, ale vše mi přišlo až moc natáhlé. Kdyby z toho tvůrci udělali jeden celovečerní film mající okolo dvou a půl hodin, podle mě by to bylo lepší. Co ale na tomto seriálu nejvíce oceňuji je taková ta nepředvítalenost a to, že né vždy vše bylo tak, jak to v drtivé většině filmu bývá. Zkusím vysvětlil na příkladu, připravuje se poprava a vy si říkáte, ten nemůže umřít, stejně ho zachrání a...šup a ejhle. Nebo si v duchu říkáte, ten se z toho dostane nebo tohle přežije... A ono to tak často nebylo. A právě takovéto detaily dopadaly i negativně a né podle očekání. To se mi na seriálu líbilo, že šel svoji cestou originality. Chválím i dobové kostýmy a prostředí. Přemýšlel jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdy, ale nakonec zůstanu u lepších třech, protože jsem chtěl více akce a napětí. Něco co by mě ještě více přilepilo k obrazovce a přivedlo k těšení na další díl. Toho jsem se bohužel úplně nedočkal, i tak slušných 70%.

Vikingové (2013) (seriál)

První díly mě nepřesvědčily a nepřitáhly k obrazovce. Po čtvrtém dílu jsem přemýšlel, zda budu ještě seriál sledovat. Druhou šanci jsem mu dal a musím říct, že druhá polovina byla určitě lepší a zajímavější. Travis Fimmel vypadá velice přísně a hodí se do role Ragnara Lothbroka. V druhé sérii chci více bitev, většího nasazení a nějakou větší zápletku. Třeba přijde s bratrovražednou situací, která by seriálu dodala odvaha. Po první sérii dávám 60% - tři hvězdy. Druhá série obsahovala už více komparzistů, tudíž i napohled větší bitvy, jak jsem si přál. Do popředí se dostal Ragnar se svýma manželkama, dětma a (ne)zrádce Floki. Dalším změnou byl hned v prvním díle přechod Rolla k Ragnarovým vojskům a myslím, že změna určitě správná (i přesto, že hned první díl ukončil snahu první série). Druhá série byla u mě o lepší než ta první, ale zvyšuji na čtyři hvězdy - 75%. Třetí série opět střídala vydařené epizody s těma nudnějšíma, ale musím říct, že má celkově seriál stoupající tendenci, tak se můžeme těšit na další pokračování a zda se Rollo podruhé nepostaví svému bratrovi - třetí série 70%. Čtrvtá série byla znovu na vysoké úrovni, do popředí se dostali synové Ragnara, na scéně se objevily velké bitvy i taktiky, ale co si budu nejvíce pamatovat, je smrt našeho hlavního hrdiny. Nepřál jsem si to, tak uvidíme, jak se s tím tvůrci poperou a jak se bude vyvíjet pátá série. Té čtvrté dávám 80%. První polovina páté série se nesla v znepřáteleném duchu mezi bratry, milenky i přáteli. Též bylo k vidění mnoho bitev, více hlavních aktérů i nová prostředí. Těším se na další pokračování, zatím to má neskutečný říz. Pátá série se nesla v dobývání Kattegatu a v hlavní roli byl Ivar. Jeho bratři se nakonec spojili, aby ho porazili. Jak vše dopadne se dočkáme v poslední šesté sérii. Ta pátá se mi moc líbila, nebyla nouze o bitvy, ani velké zápletky. Hodnotím ji 80%. Poslední šestá série se motala kolem přelétavosti Ivara a Hvitserka a nabídla spousta dobrých bitev. Konec seriálu hodnotím povedeně, hlavně osud osadníků na novém ostrově a setkání s Flokim se mi líbilo, i když jsme na něj už zapomněli. I když se šestá série často zbytečně protahovala, nabídla zajímavé pasáže a dávám ji 75%. Nejvíce na celém seriálu obdivuji kulisy, kostýmy, make-up a prostředí, ve kterém se vše odehrávalo. Skvělý seriál!

Já, padouch 2 (2013)

V druhém díle tohoto animáku nám ukázal Gru i svoji hodnou stránku a cit pro romantiku. Dílo bylo velmi hezky zanimováno a zrežírováno vtipně a vkusně. Děj doplnilo spoustu známých hitů a za bezmála sto minut se divák nenudil. Já, padouch 2 dávám 65% - tři hvězdy.

Váňa (2012)

Dokumentární dílo o legenárním žokejovi, který ani před kamerou neskrývá své soukromí a je vždy takový, jaký je. Pana Váňu respektuji, obrovsky zviditelnil svůj sport, který miluje a dělá pro něj hodně. Toto dílo jen ukazuje jaký je to bojovník, jak mu dostihový sport přirostl k srdci a i jsem doslava čuměl, když popisoval co vše měl zlomené a jakými patáliemi musel projít. Je vůbec dobrej že tak chodí, natož že stále trénuje svoje milované koně. Tomuto dokumentu dávám 70% - čtyři hvězdy.