Pot a krev (2013)

THIS IS STILL A TRUE STORY. Neustálý sled nabušených scén nenechá diváka ani na chvíli vydechnout. Po hodině a půl jsem byl z vysokého tempa filmu unavený, nicméně stejně mi to nedalo a tenhle bayovsky technicky dokonalý snímek jsem dokoukal do konce. Zvláštní je, že mi i přes množství komických situací nepřišlo v podstatě nic vtipné. Blbosti druhých se dlouho smát nedá. Sečteno a podtrženo, Michael překvapil a doufám, že si kromě natáčení dalších dílů autobotů odskočí i k podobně kvalitním bokovkám.

Get Lucky (2013) odpad!

Vydržel jsem to 35 minut a 29 vteřin. Větší slátaninu jsem snad neviděl. Nevím, kdo dělal casting na hlavní mrdnu, vypadá jak naše uklízečka! A kdo najímal kameramana? Zoufalejší záběry jsem neviděl. Scénář někdo ořezal na ultra cool hlášky, které nejsou ani cool ani ultra. Možná ultra blbé. Zmatek v ději a nepochopitelné motivace některých postav..... uff, že se vůbec snažím tu sračku popisovat...

The Iceman (2012)

Shannona nemusím, ale tady si krade pro sebe každou vteřinu, kterou se objeví na plátně. Postupem času jsem se přistihl, že mu fandím, aby zabjel dál. Tak byl ve své roli přesvědčivě efektivní. Bohužel, právě s úbytkem mrtvol ztrácí film také tempo a neodvratný konec se nezadržitelně blíží. Scéna s kočkou už tento bod zlomu zcela jasně indikuje. P.S.: Winona je pořád kost a David Schwimmer má luxusního kníra.

Velký Gatsby (2013)

Sledovat to barevné, vymalované a přesvícené divadlo ve 3D, musel bych se potom ožrat stejně jako hlavní hrdina. Nevypíšu se z toho tak mocně jako on, takže jen podotknu, že velký blázen potkal šlechtu, která vždy zůstane šlechtou. City stranou, my to máme v krvi... old sport! P.S.: Craig Armstrong se s hudbou moc nepáral. Dát do filmu z dvacátých let černošský rap a drsné bicí je docela odvaha, nicméně mu to vyšlo a jedna ze tří hvězd je tu pro něj.

Vloupačka (2012)

Budu předstírat, že mi nevadí, jak se nás v závěru snaží tvůrci přesvědčit, že britští policajti jsou stráááááášně hodní, duchaplní a milujou prostý lid. Jinak bych musel dát odpad a to si tento slušně zhotovený snímek nezaslouží.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Chuck byl hustej týpek a Peter jej ztvárnil skvěle. Překvapilo mě množství známých tváří a hereckých ikon. Suma sumárum slušný snímek, ale nic, co by chytilo za nervy, či za srdce.

Bitevní loď (2012)

Nemůžu si pomoct, ale už v kině to byl takový nářez, že jsem šel okamžitě na 4 hvězdy. Po druhém shlédnutí mám chuť ještě jednu přidat. Jo, je to blbé, americky patetické, nelogické, nereálné.... ale baví mě to od začátku do konce! Co víc můžu od filmu chtít? Zvlášť takového? Nevím... až na to přijdu, možná pár hvězd uberu :-)

Krvavý diamant (2006)

This is Africa. Leonardo si krade pro sebe každou scénu, ve které se objeví. Žral jsem mu i ten roztomilý přízvuk. Nezbytná americká novinářka alespoň nevypadala nepatřičně, když už nic jiného. Celý film je tak zajímavý mix exotiky, drsné reality a červené zeminy, že nemůžu jinak, než dát plné hodnocení. Co taky s filmem, ke kterému se v pravidelných periodách neustále vracím?

Ve vlnách (2013)

Chtěl bych tomu dát jednu hvězdu navíc, ale jen moje milované surfování k tomu nestačí. Film je fajn, ale k nadprůměru mu chybí něco.... co tam není :-)

Nezastavitelný (2010)

Druhé shlédnutí a stále stejný nářez jako poprvé. Tony se rozloučil typicky výborným snímkem z netypického prostředí. Děkuji.