Ex Machina (2014)

The message was once again loud and clear. Do not create AI. It'll destroy mankind. Ale Terminátor mě teda bavil mnohem víc :)

Sedmý syn (2014)

Jednou za čas se podívám na fakt velkou kravinu a tohle byl jeden z těch dnů. Vážně musí Bridges takhle mumlat?

Kingsman: Tajná služba (2014)

Colin Firth jako krutobijec v protestantském kostele? Explodující Obama? Neprustřelný deštník? Rozhodně ano! Britové se vyřádili a se svým osobitým humorem ztvárnili agenty tajné služby i šišlajícího záporáka. Zase jsem jednou dostal pořádnou nálož zábavy v solidním tempu. 85%.

Americký sniper (2014)

Clint umí a doufám, že mu ještě bude dopřáno tu s námi dlouho zůstat, aby mohl své umění ukazovat v dalších snímcích. Jeho rukopis je čitelný, ale už to není ta síla pomalého stupňovaného tempa z Gran Torino. Už se nám dostává akce a to ne ledajaké. Patos se zde omezuje na americkou vlajku a skálopevné přesvědčení hlavního hrdiny. To vše dává dohromady silný lidský přiběh o člověku, který nelitoval těch, které zabil, ale těch, které nedokázal zachránit. Jediné, co bych filmu vytknul je věc, za kterou nemůže - zobrazení naprosto zbytečného konfliktu, který kromě výrobců zbraní nepřinesl nikomu vůbec nic dobrého. A naposled zmíním vybouchaného Bradleyho, který v tomto filmu nemá hereckého soupeře a tak, narozdíl od Place Beyond the Pines, září na celé plátno. Musím říct, že zaslouženě.

Chappie (2015)

Bavil jsem se velmi dobře a při závěrečném rozhovoru robotů mě mrazilo. That was a glimpse of the future. Nemůžu se dočkat, až Blomkamp natočí Vetřelce.

Birdman (2014)

Norton si to užil a já s ním. Zbytek ansámblu mě moc nenadchnul a celkově se Iňáritu opět musel obout do diváka tak, aby to aspoň na konci prostě vůbec nedávalo smysl. Jinak by to asi nebylo umění.

The Gambler (2014)

Only on the verge of destruction I understand what is truly valuable..

Lucy (2014)

Čekal jsem příšernost, ale fakt mě to bavilo. Může za to určitě Besson, který se prostě nezapře, ale taky fakt, že jsem během 10ti hodinového letu neměl co dělat :-)

Interstellar (2014)

Poté, co mě Nolan nudil u Inception a zklamal u třetího Batmana, vytřel mi zrak filmem z prostředí, které bych od něj očekával nejméně. Masterpiece. A Hans Zimmer je soundtrackový génius.