Brotherhood (2010) odpad!

Filmům, které masírují diváka ve snaze ukázat duchaplné a kamarádské policisty, kteří se snaží obviněným pomoci, dávám bez milosti odpad. Nejinak je tomu i v tomto případě. Byť film jako takový není špatný. Ovšem včera jsem dokoukal minisérii Snabba Cash a tam se s policajtama nikdo nebavil, ani když vyhrožovali. Jenže to bylo Švédsko a přistěhovalci z jihu a východu. V americké agitce všichni ovčané poslušně čekají ve frontě na trávníku před domem, aby už konečně mohli vypovídat. A týpek, který to měl ukončit hned na začátku, dostane pochvalu od hodného pana policajta, protože "nakonec zavolal 911". Houby s octem.

Snadný prachy 3: Život deluxe (2013)

Všichni to chtěli a jen jednomu se to nakonec povedlo, jen jeden může být vítěz. A dokonce to byl můj oblíbenec. Už jsem myslel, že mě tvůrci naserou... Děkuji za skvělou trilogii, kterou jsem sfouknul za víkend. Jako celek jsou tyto tři fimy rozhodně na 80%.

Snadný prachy II (2012)

Trochu slabší než první díl, ale zcela jasné intermezzo. Jdu koukat na třetí, Fandím Jorgemu!

Snadný prachy (2010)

Paráda. Dvě hodiny ulétly jak vlaštovky na podzim. Co mě na tom baví nejvíc, jsou naprosto uvěřitelné motivace jednotlivých postav. Velmi lidský film i přes spoustu mrtvých a životních tragédií.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Nejlepší romantický film pro všechny, kteří se někdy probudili, aniž by předtím doopravdy spali. Chci taky takovou peněženku!

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Český název dělá "čest" tuzemským distributorům, ovšem může odradit spoustu lidí od tohohle zápletkou netypického, ale vaughnovsky typicky zábavného filmu. Je to fakt fajn příběh, je to vtipné, ale je to kravina, kterou rychle zapomenu.

47 róninů (2013)

Hollywood navršil na svou poctivě budovanou kupu hnoje dalších pár kýblů sraček. Být jedním z těch 47 ubožáků, co se podřízli pod slinivkou, kvůli tomu, že udělali správnou věc, otáčím se po tomhle snímku v hrobě jak čamrda. Děs běs! A ještě se na to tvůrci budou odkazovat v závěrečných titulcích.... Bez toho by to byl super fantasy film, ale takhle dávám tři hvězdy za provedení a ty dvě strhávám za neuctivé zfilmování jedné, dnes sice již legendární a obdivované, ale navýsost smutné události.

12 let v řetězech (2013)

Pořád jsem čekal, kdy mi začne vadit délka filmu nebo neustálý nářek nešťastných otroků nebo něco dalšího. Zní to divně, ale moc jsem tomuto snímku nevěřil, jako nevěřím žádné prvoplánově oscarové slátanině. Tohle však není slátanina, naopak jsem byl velmi mile překvapen jak kvalitou hereckých výkonů, tak drsností příběhu. Musím se přiznat, že moc odpornějších věcí, jako praskající kůži zad po zásahu bičem, jsem ve filmech neviděl.

Pryč od pece (2013)

Fajně pomalý snímek z neutěšeného amerického venkova. Ani ta Zoe tu není kdovíjak pěkná, i když si dokážu představit, že bez úlitby politické korektnosti, by tam mnohem lépe seděla nějaká normálnější ženská. Přeci jenom vychrtlé vysoké černošky nezůstávají v takových dírách, aby čekaly děcko s místním kulhavým šerifem. Ale to je asi tak jediná chyba filmu, ve kterém nám Affleck mladší ukáže, jak se boxuje s 65 kilogramy živé váhy. Škoda jen, že musel skončit tak brzo, s ním byla každá scéna mnohem živější.

Vlk z Wall Street (2013)

Hmhmhm hmhmhm hmhmhmhmhmhmhm hmhmhm hmhmhm hmhmhmhmhmhmhmhmhm hmhmhm hmhmhm hmhmhmhmhmhmhmhm ou!