Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Harry Potter...kdysi dávno to jsem byl ještě malé škvrně se objevil z ničeho nic HP, nechtěl jsem být jako mí ostatní kamarádi... prostě poblázněnej tou celou mánií (tím myslím knížky, filmy, samolepky, kartičky, nálepky, oblečení...) protože už jsem zažil dvě podobné mánie. Dva roky předtím to byli hokejové kartičky o rok později Pokemon a já si řekl dost, nechci s tím nic mít společného. Ale shodou náhod jsem dostal k vánocům kazetu HP a kámen mudrců, dělal jsem že z toho mám hroznou radost, ale ve skutečnosti jsem moc rád nebyl. Avšak jakmile jsem si kazetu trošku ze zvědavosti a trošku z donucení pustil, byl jsem neskonale okouzlen celím tím světem a tím vším. Samozřejmě, že jsem si nezačal shánět všechny ty zbytečnosti jako samolepky nebo oblečení, ale zapůjčil jsem si druhý díl a to knihu. Víte jak moc mě to muselo omámit když malí kluk který do té doby nepřečetl (a ke čtení mě odpor) vůbec nic.A za tři týdny jsem měl knihu přečtenou což je docela obdivuhodné. No a od té doby čtu. Všechny díly jsem přečetl a všechny zatím natočené filmy jsem viděl, avšak už k tomu nemám takový vztah jako tehdy a už čtu úplně jinou literaturu... jsem rád že se ke mě tento film dostal dálo by se říci, že bez něj bych nebyl takový jaký jsem a co jsem.

Pokémon (1997) (seriál)

Co bych tak řekl. Asi nejspíš proč jsem dal 3*. Dal jsem je už jenom kvůli tomu, že jsem tomuto fenoménu v dětství hodně propadal a hry na GameBoy tomu jenom přidali (prapůvod této mánie začal právě u her na GameBoy a ty se vydávají ještě dodnes, protože jsou velice dobré i dnes ale seriál je hrůza, a už kvůli těm hrám musím dát nějakou tu hvězdičku). Dnes bych se na to ale už dívat nemohl.

Osobní strážce (1992)

Tento film tedy alespoň kousky z něho jsem viděl kolikrát, ale celí film jsem viděl až letos (2008) a docela mě překvapilo co je to za film. Předtím jsem věděl že je to o bodyguardovi (Kevin Costner) a slavné zpěvačce (Whitney Houston) , kterou má ochraňovat a do kterése postupně zamiluje, ale tak nějak mě to celé překvapilo. Velice se mi to líbilo.

Americké psycho 2 (2002)

Americké psycho? Ne! Jediné co tento film má společného s American Psycho je název. Tuto takzvanou dvojku dělali úplně jiný lidé než originál a je to dost vidět. Navíc když se díváte na jedničku pořádně zjistíte že se mu to všecko jenom "zdálo" jen jeho představy a fantazírování a je to spíše o celkové myšlence filmu, než "jen" o zabíjení. Tohle je jen další z moderních teen-komedii s rádoby hororovými prvky. Prostě to nemá s nic dělat s American Psycho!

Anděl na horách (1955)

Já jsem Anděl, Gustav. Tenhle starý Český film snad nikdy neomrzí a nikdy se mu nepřestanu smát a usmívat se. Ať už kvůli rozdílům té doby a dnešní nebo výtečnému Jaroslavu Marvanovi nejlepšímu bručounovi pražskému revizorovi. Naprostá klasika! Není co dodat.

Nepravý muž (1956)

Film o jednom typickém americkém chlapíkovy jménem Manny Balestrero (Henry Fonda), živí se jako hudebník a on a jeho rodina nemají moc peněz. Když jednoho dne zajde zeptat se na půjčku, na operaci pro jeho ženu, která má problémy se zubama, žena u pobočky v něm uvidí muže který ji jednou přepadl. A tak začne velký kolotoč ohledně zjišťování důkazů, všechny důkazy a svědci mluví proti němu, ale nakonec chytnou toho pravého lupiče -dvojníka-. Vynikající a Henry Fonda je tu prostě skvělí, velice doporučuji!

Tango a Cash (1989)

Na konci 80' let se sešli dva velice slavní herci Sylvester Stallone a Kurt Russell a při skleničce alkoholu mluvili o své kariéře a jak čas plynul ubýval i alkohol v láhvi... "Hej, hej... ty, ty, ty.. budeš Tango.hehe" řechtal se Russell; "Jo..hehehe a ty, ty..ty budeš Cash..hahaha..." takhle se bavili celý večer až nakonec usnuli spokojeným spánkem opilce. A když se ráno probudili s pořádnou opicí, ale i s papírem plným poznámek... a takhle začal film Tango a Cash.(Nebo to takhle alespoň mohlo být ;-). Ale teď k tomu co je opravdu jisté..film je pln skvělých hlášek a pěkných akčních scén a situací a já se celou dobu výborně bavil. A ty osmdesáté léta dopadli docela dost i na tento film hlavně když vyjedou úplně na konci v tom předimenzovaným džípu.

Mission: Impossible III (2006)

Zcela určitě nejlepší je to ta nejlepší Mission: Impossible (a to se jen tak nevidí aby 3 díl předčil první dva). Nejvíce mě dostalo to jak Cruise zamumlal na tom letišti něco česky, to mě vážně dostalo a když někoho u sebe mam tak mu to hned ukážu, protože tohle se už vůbec nevidí. Ale jinak velká spokojenost.

Kill Bill 2 (2004)

Jak už jsem řekl u Vol. 1 dvojka je o hodně méně akční a klade spíše důraz na příběh, vysvětluje se zde proč se stal masakr, jakým výcvikem musela Beatrix Kido projít a co se stalo s její dcerou. Dále je zde ukázáno že ani Nevěsta není nepřemožitelná a dokonce je zaživa pohřbena. Dvojka je úplně jiná než jednička ale stejně by jeden bez druhého nemohli existovat.

Kill Bill (2003)

Absolutní masakr a to doslova. Vynikající Uma Thurman, která s katanou opravdu válí (lépe řečeno seká, skoro až na nudličky). A hlavně je tu vše co od Quentina Tarantina čekáme příběh, hlášky, dost krve a hlavně popkulturní odkazy. Tentokrát si vybral asijské filmové klenoty které "vykradl" a použil z nich to nejlepší. V tomto díle se hlavně líbili ty animované sekvence (anime) ty byli vážně dobré. Po příběhové stránce je zřejmě lepší Vol. 2 , a však jednička ho v krvavosti (to hlavně) a akčnosti docela předhání. Pamatuji si jak jsem se na tento film hrozně těšil a myslím, že jsem dostal to co jsem chtěl.