Diktátor (2012)

Pokud vedle sebe postavíme Borata, Bruna a Aladeena, na prvním místě v mých očích stále setrvává Borat, na druhé místo se prodral Aladeen a Bruno se odúchylil na třetí místo. Bohužel i Diktátor trpí stejným nedostatkem, kterým je nevyváženost. Nástup je ostrý, drsný a vtipný, pak je to ale jako na houpačce od skutečně vtipných, přes rádoby vtipné až k nudě a pocitu - wtf. Nutno dodat, že některé džouky jsou skoro až morbidní, ale nevadí. Co rozhodně stojí za zmínku je hudba, kdy jsou známé šlágry přezpívány do arabštiny při častém opakování jména hlavního hrdiny. Podtrženo sečteno, nějakých 65%. Pocit z filmu je jednoznačně - Aladeen

Bůh masakru (2011)

Krásné konverzační a situační komediodrama, jeden byt, 4 rodiče a velice zajímavý a uvěřitelný vývoj nastálé situace. Překvapivé zvraty, peprné prupovídky a komentáře, Waltz wálí, Jodie Foster je klasická perfekcionalistka - matka, Winslet trpí syndromem zakřiknutá manželka právníka a Reily domácí podpantoflák. Role všech se během filmu mění, přelévají a vrací se zpátky až pak nezůstane kámen na kameni a zvířený prach si opět sedá na okolní ruiny. Skvěle jsem se bavil, hluchá místa nenalezena.

Jack a Jill (2011) odpad!

Sandler je druhý Eddie Murphy!!Uuuu, tak tohle byla a je MEGASRAČKA. Adam Sandler zřejmě po nějakém nočním flámu nabyl dojmu, že jedna jeho postava ve filmu nestačí. Jeho ztvárnění svého vlastního dvojčete je bohužel k pláči. Jill není vtipná, hezká, Sandler navíc v jejím těle dost přehrává a v roli Jacka mu tam zase na druhou stranu hodně chybí. Spoiler - na konci se Al Pacino vyjadřuje v tom smyslu, že reklama s ním se nesmí nikdy dostat ven. Al Pacino se plete. Ven se neměl nikdy dostat ani tenhle film.

Hlad (2008)

Skutečně velmi naturalistické drama, které stojí a padá s Fasssbenderem. Samo téma mi ale tak nějak bylo trošku vzdálené. Kdesi někde na ostrovech drží někdo hladovku. Film je o hrdosti a o vůli a o hladu. Nic víc nic míň.Jednou a stačilo.

Nadějný rok (2011)

Klasická oddechovka na nedělní odpoledne na komerční televizi. Nenadchne, neurazí, nezanechá nic na co by si člověk vzpomněl. Takové nevýrazné neforemné něco. Měl jsem trošku pocit, že jakoby Amíkům začaly docházet nápady a po všech přetáčeních severké kinematografie a japonských hororů se vrhli na témata, o která by před pár lety nikdo nezavadil ani 2m dlouhou tyčí. Obsazení je nicméně kvalitní,herecké výkony všechny tak nějak nastejno, fanoušky Big Bang Theory potěší účast Jima Parsonse, který se však zařazuje k ostatním nevýrazným hereckým výkonům.

Čas zabíjet (1996)

Slutečně neskutečný filmový zážitek. Herecké obsazení mluví samo za sebe, příběh z pera Grishama má vysokou úroveň, režie a výkony určitě stojí za vidění. Příběh silný jako emoce, které během filmu přinese. Jednoznačně doporučuju.

50/50 (2011)

Objednám-li si rum nemůžu čekat Jim Beam - Kdo si alespoň trošku přečte popis filmu asi nemůže čekat komedii při které praská bránice. Pár vtipných okamžiků tam je, protože humor patří k životu ať je situace sebevíc mezi půlkama. Tenhle film ale není jen o nemoci a boji s ní, je o přátelství, rodině, vůli, životu. Celý to na mě působilo uvěřitelně. Za hvězdičku stojí určitě hudební doprovod a výběr písní do soundtracku, protože sednou, jak už jednou zmiňované půlky na hrnec. Musím přiznat, že jak mi Rogen nesedí, tak tady je snesitelný, Kendrick je roztomilá a Levitt se do role prostě hodí. Celkově sečteno podtrženo pocitvé 4*

Jeden musí z kola ven (2011)

Oscara pro režiséra..traileru k filmu! Možná budu za duševně oploštělého, film nechápajícího a žánr špionážního drama absolutně neoceňujícího idiota, ale tohle byla prostě nuda. Celou dobu jsem čekal na nějaký moment, u kterého bych si řekl - jo, nebyl to ztracenej čas. Bohužel tahle chvíle se nedostavila. Herecky absolutně natřískaný film ze mě, bohužel v průběhu vytřískal pouze - zív, zííív, uuuaaaazíííííív. Samozřejmě věřím tomu, že někdo zažije při sledování vrchol blaha. Já těmto lidem gratuluji a ze srdce jim to přeji. Pro ostatné vzaz - trailer je tak to nejnapínavější a nejakčnější, co v souvislosti s tímto filmem uvidíte.

Nevinnost (2011)

Oproti Pelíškům celkem změna, dalo by se říci. Kus z továrny Hřebejk, Jarchovský se povedl to ano. Příběh mě upoutal, nenudil, pokud jde o herecké výkony, tak Vetchý je herec pro všechno a jde mu to, hodně mě nadchla Anna Linhartová, která se do role lolitky náramně hodí a dává vzpomenout mladé Aňe Geislerové a taky Hynek Čermák. Nicméně pokud jde o Aňu, tak nepředvání nic, co bych od ní už neviděl. Všechno podbarvuje originální hudba. Celkově to ale vše vyznívá tak nějak do ztracena. Ano, závěr je do jisté míry překvapivý, nicméně prostor dotáhnout to dál zůstal nevyužit.