Paradox (2010)

Od dob Herkulesa ho zná snad každý a přece jenom na něj pořád hází špínu. Hraje v béčkových filmech, už není svaloch a má hrozné repliky. Pokud si to myslíte, tak se špatně díváte. Jeho filmy jsou béčkové to ano, ale vadí to? Ale vůbec! Po shlédnutí tohoto filmu bych ho nikdy nevyměnil za nikoho jiného. Detektiv s pršipláštěm a fantasy bouchačkou mu sedne bezvadně. Příběh byl pojat tak, aby jste nechali pracovat i vlastní fantasii a na některých místech přišel i nějaký ten vtip. Říkáte si, že jsem vás nepřesvědčil a stále se ptáte proč se na tuto hroznou blbost dívat? Pokud aspoň trochu máte rádi Hvězdnou bránu, třeba vás přesvědčí Teal'c. Ale ten vlastně neměl co dobrého zahrát. Tak tedy nic.

Collateral (2004)

Nikdy by mě nenapadlo, že Tom Cruise s šedivými vlasy může vypadat dobře. No, povedlo se. Jedna z jeho nejlepších rolí spolu s neskutečně výborným příběhem od začátku až dokonce. Jamie Foxx tu ale také nebyl jen do počtu. Film skončil přesně tak, jak každý očekával. Ale tohle patří také k plusu. Nedá se než doporučit.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Tom Cruise má prostě čich na dobré role. Nebo jeho agent. Anebo role mají čich na Toma Cruise. Každopádně další skvělý výkon v jeho podání, se skvělým příběhem a pěknou akcí. Plus nějáké ty serepetičky jako ona scéna s autobusem. Jeho co-op role v podání Rosamund Pike byla také skvělá a tak už moc nezbývalo k 5 hvězdičkám. Film měl ale bohužel pár hluchých míst a zbytečných scén, které jinak efektní vyprávění zbytečně zdržovalo. Proto 4 hvězdičky.

Amazing Spider-Man (2012)

Tento film si u mě udělal pár plusů a více mínusů s jasnými lídry v každé části. Začal bych u hvězdiček. Hlavně se mi líbí, jak krásně film vypadá. Laboratoř s pavouky, scéna s jeřáby a nebo Oscorp Tower z venčí jsou krásné na pohled. Dalším plusovým bodem je jednoznačně (konečně) fakt, že Spider-man opravdu původně neměl schopnost střílet pavučiny. Parker s Gwen původně nechodil (ale pokoušel se o to). A už vůbec nevěděla, že je Spider-man. A příběh Curta Connorse? Pane bože. No prostě, ještě větší příběhová slátanina než původní Spider-manovi filmy. Alespoň je lepší herec Parkera (stále ale nic moc) a Gwen vypadá skvěle. A také bylo konečně lehce nastíněno, že jeho rodiče byli agenti. No, uvidíme co bude příště.