Poslední lovec čarodějnic (2015)

Vin Diesel se svým hraním ve stylu obličejových expresí, Elijah Wood, který nebyl ani dobrý Frodo, Rose Leslie jako Goth a Michael Cain, aby to dostalo trochu stylu. Ucházející béčko fantasy. Viděl jsem spoustu horších počinů. A některé mají i lepší hodnocení. Prostě jdu proti davu, líbí se mi, co se mi líbí nebo se svět zbláznil a už bere jenom klasiku.

Demolition Man (1993)

Díval jsem se znovu, po deseti letech, na tento skvost a jsem znovu ohromen. Tohle je jedna z těch klasik, která nestárnou. I přes ono stáří filmu, se mu dosud žádný film stejného ražení nevyrovnal. Prostě bomba.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Pěkně historicky podložené fantasy béčko. Když nad kvalitou nebudete moc přemýšlet a soustředíte se na akci, jemné nuance a Dominica Coopera, člověk se dobře pobaví.

Match Point - Hra osudu (2005)

Další zajímavá sonda do duše. Láska/bohatství je dilema, které tu řeší hlavní hrdina. V jiných filmech, kde si hrdina nejčastěji vybere lásku a vzdá se bohatství, zde si vybere bohatství a zahodí lásku. A jak zaznělo na začátku: Lidé si neuvědomují, jak velkou roli v životě hraje štěstí. Buď vyhrajete nebo prohrajete. Hlavní hrdina vyhrál a prohrál zároveň. Posuďte sami.

Smallville (2001) (seriál)

Nedává to smysl. Vůbec nic do sebe nezapadá. Jeho slavní protivníci jsou k smíchu a všichni ostatní vlastně taky. Každý má vlastní šílený příběh počátku, který vůbec nesedí k dané postavě. A přesto, pro mladé a vlídné, jak se říká, je to celkem prima zábava. Neznat komiksy a být mi 12 let, miluju to. Teď mě spíše bolí v hlavě, ale jako komiksový fanda mám splněno.

Želvy Ninja (2014)

Je to hezké, vtipné a smysluplné. Je to zatím nejlepší variace komiksu. Je to zatím nejlepší převedení jejich osobností na plátno. Není to úplná blbost. Není to ztráta času pro comics fans a hlavně Cowabunga pánové.

Konečná (2013)

Tohle je dobrej Arniho film. Role šerifa mu sedí a Forestovi zase sedí role FBI agenta. Film s přijatelným množstvím krve, výbornými záběry a dobrým příběhem. Sakra, neštvěte Arniho, když má den volna.

Batman: Útok na Arkham (2014)

Nejlepší batman za poslední dobu. Konečně se zase vrátil tak, jak ho máme rádi a to jako tvrďárnu. Násilí je větší než v ostatních filmech a o to v batmanovi vždycky šlo. Složení týmu je však zase nové a 75 minut na příběh zas tak nestačilo, což se projevilo v nedostatečném uvedení batmanova vyšetřování. Ale my, co známe každého batmana, si to neskutečně užijeme a ještě navíc chytneme nostalgickou slinu. A jako bonus naše mužské smysly poškádlí Harley.

Naboř a ujeď (2012)

Je to tak šílený, až je to svěží a vlastně i vtipný. S trochou nadsázky se na to dá dívat a příšernou story překonají některé dobré scénky a "americké" vtípky. Bradley vypadá jako jamajčan, hraje jako dřevo a vůbec tahle role není pro něho. Hlavní hrdina je ze začátku nevšední hrůza, ale ke konci se to lepší. A nejlepší je samozřejmě Kristen.

Na hraně zítřka (2014)

Ze začátku vyděšený Tom Cruise mi nedával příliš valné naděje na dobrý film (nečetl jsem o zápletce), ale vydržel jsem to a film nezklamal. Výborně natočené se skvělými hereckými výkony a princip děje...vzpomínám na dobu hvězdné brány, kdy se tam také objevil a byl z toho jeden z nejlepších dílů, ne-li nejlepší. A tady také exceluje. Dámy a pánové, zatím nejlepší film tohoto roku.