Pěsti ze železa (2012)

Nejlepší na tom všem jsou trailery. To je všechno, co potřebujete vidět. Ostatní ve filmu je až na malé vyjímky opravdu hrůza. Trošku to zlepšuje hvězdné obsazení a vynikající nápady, které se ale nijak dále moc nevyužili. Jednoduše: velké očekávání, velký pád.

Útěk z L.A. (1996)

Není to moc pěkné, chytré a dobře zahrané, ale aspoň Kurt Russell nevypadá špatně. Kultovní klasika, která se má vidět jednou a pak zapomenout.

Bourneovo ultimátum (2007)

Líbí se mi, jak se rozhodly zakončit tuto sérii akčního dobrodružství. Scéna na nádraží, kolem laboratoří a další jsou výborně zahrané. Nakonec musím dodat, že Matt Damon se na Bourna hodí perfektně.

Skála (1996)

Znovu jsem si našel čas podívat se na nestárnoucí klasiku a změnil jsem hodnocení ze 4 hvězdiček na plný počet. Protože tento film obstál ve víru času a navždy bude špičkou akčních filmů. Pánové, dobrá práce.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Bože, jak nemám rád, když se příběhy převypravují. Natočili jakžtakž ucházející 3 Spidermany a nemohly pokračovat dál s představováním nových nepřátel? Těšil jsem se na Sinister Six a místo toho přišla tahle série. Elektro je k smíchu, Goblin byl rovnou Harry (chabé představení) a Rhino... nehodlám komentovat jeho kulomety. A jinak pořád to samé, co píše každý jiný. Je to hezký, ale nuda.

Dokonalý Spiderman (2012) (seriál)

Nádherné animace, dobrý dabing a spoustu hrdinů, zlosynů a serepetiček. Příběhy setkání/zrození se neshodují a to ani u těch nejprofláklejších jako například Doctor Octopus či Zelený Goblin. Ale co čekat, když to má název Ultimate Spiderman (stejně tak jako Amazing Spiderman aneb WTF Electro?). Humor, dělaný pro ranný školní věk, se v některých dílech dá vydržet, jindy je toho zase moc. Vydržel jsem to a nakonec jsem nebyl zas až tak zklamán, že jsem to udělal. Spidy, don't steal fourth wall break from Deadpool.

Mocný vládce Oz (2013)

Lidi je to pohádka. Co víc chcete? Aby dětem 90 minut vysvětlovali, jak že to funguje ten promítač? Krásně barevná, pohodová podívaná. Zašel bych na to s dětmi a nelitoval.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Náročný film pro dnešní publikum, avšak vynikající Forest Whitaker v dramatu o tajemném zabijákovi. Měl být samurajem, četl o tom poezii, ale meč vytáhl jen jednou a to navíc při tréninku a kradl auta a oblečení lidem. Takhle se samuraj nechová.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

SPOILER ALERT! Ne, ne, ne. Batman a Superman proti sobě, to už tu bylo, ale že si dohodnou schůzku uprostřed města, kde pak soubojem ničí všechno okolo? Joker jen tak při útěku střílí do náhodných kolemjdoucích? A Batman ve snaze vyhnout se policii na ně hodí granát nebo nějakou výbušninu? A zničí si jediný majetek, který měl rád... ten kdo tohle napsal, by měl už jen z principu dostat na holou. Bobe panebože, vždyť si dělal Batmana Budoucnosti. Jak můžeš udělat takovou blbost?

Věk draků (2011)

Jeden z nejhorších filmů na csfd. Ale drak v názvu mě stejně přemohl a donutil se na tento "kousek" podívat. Zpočátku jsem litoval, že jsem se na to vůbec díval. Herci nepředvádí vůbec nic dobrého, vypadá to hrozně a drak vypadá jak nabarvené origami. Film má mnoho hluchých míst a snaží se je vycpat konverzací, která se většinou aplikuje v telenovelách. No prostě děs, ale na konci filmu jsem věděl, že bylo dobré se na to podívat. Protože tato zkušenost se mi bude hodit do hodnocení a posuzování dalších filmů s novým úhlem pohledu.