Tajemství Pravdy (2008) (seriál)

Po počáteční nedůvěře jsem našel až nevýslovné zalíbení v tomto seriálu a nyní chci více, jenže seriál byl po druhé sezóně ukončen a petice zatím přišli vniveč. Ale i tak se budu dále modlit, aby tento a spousta dalších skvostů pokračovala dál. Seekere, nezapomenu.

Herkules: Zrození legendy (2014)

Cháska. Normálně cháska tihle komentující. Hercules neměl být jednička mezi filmy. Neměl být ani lepší než jeho konkurenti, ale i přes ohraný příběh a podivné herce je to něco, na co se dá dívat. A sakra dost dobře. Souboje jsou dobře sehrané, film má spád, který jde kupředu velkou rychlostí a dobře se na to dívá. Není to lepší než Spartacus (který tu mimochodem také je), ale slušně mu sekunduje. Božské efekty přijdou v pravou chvíli a nepřesytí. Už nehodlám dávat na komenty a hodnocení k filmům. Tohle je pro mě důkaz a to věřím v obě možnosti, že buď nepoznám dobrou věc, i kdybych o ni zakopl, nebo lidé dávají na první vjemy a jsou k smíchu. A to se mírním, ne jako někteří nadávající ****.

Enderova hra (2013)

Pro začátek musím říct, že knihu jsem nečetl, takže na posudek nehleďte jako na úplný. Film jako takový je dost dobrý. Krásně to vypadá, má to hloubku a uvěřitelné postavy. Příběh je dobře udělaný a gradace napětí mě držela na židli. Přesto se dá vyčíst přinejmenším divný konec a trochu nelogická až absurdní rozhodnutí kluka velitele a fakt, že použité strategie ve filmu vyšly. Doufám, že takhle strategicky to v knize popsáno nebylo, protože bych ji jinak nečetl. Sci-fi si může dovolit lecos, v tomto případě je sci-fi úplně všechno (i vztahy v rodině). A nemít aspoň trochu uvěřitelnější pohled škodí dobrému sci-fi filmu. A přes to všechno, tenhle film se určitým způsobem dotýká vrcholku sci-fi žánru. Naneštěstí (nebo bohudík) je to jen špičkou palce na noze.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Série příběhů o batmanovi s různými styly vykreslení. Začíná s dosud nejhorší animací batmana, jakou jsem kdy viděl, ale postupně se zlepšuje. Příběhy jsou ucházející a nabízejí pokáždé méně či více odlišný pohled na našeho rytíře.

Batmanův syn (2014)

Příběh je sice na infarkt, ale animace jsou pěkné, bitvy slušné a pár nápadů to taky má. Našlo se i pár vtipných momentek a odkazů na původní batmany.

Team America: Světovej policajt (2004)

Hromada amerického humoru - nechybí tedy zvratky, sex a nejapné vtipy. Však to dělali tvůrci South Parku. Kvůli tomuhle je Korea na stopkách...

Avengers - Sjednocení (2013) (seriál)

Musím říct, že je to o fous lepší než Ultimate Spiderman, ale obsahuje stejnou dětinskost. Naštěstí nemluví do kamery nebo pro sebe. Vtipy jsou hodně slabé, jasně určené pro děti a tím i osobnosti hrdinů. Ale příběhy stojí za to i proto, že ukazují Avengery, jak pracují jako tým a spoustu dalších hrdinů/padouchů. Pár dílů je nezapomenutelných a jiné by jste raději neviděli, ale celkově, překonáte-li tu dětinskost, je to dobrý seriál. Jsem rád, že jsem ho viděl.

Avengers Přísně Tajné: Black Widow a Punisher (2014)

Americký komiks japonským stylem. Jako letitý fanda musím říct, že se to celkem povedlo, hlavně stylisticky. Jen si to vzalo také japonské neduhy. Moc kecání o blbostech, některé souboje jsou vysloveně divné (hlavně ty, kde moc vládnou emoce). Ale Punisher ještě lepší nebyl. Rád jsem se podíval a kdo má rád komiksy by měl taky.

Zloděj životů (2004)

I když jsem to neviděl, hned mi bylo jasné, kdo je ten "zloděj". Drama, které mělo držet film pohromadě, mi jaksi chybělo a nic jiného se ve filmu ani nenašlo. Hezká tvářička Jolie to sama nezachrání a Sutherland si tam ani moc nezahrál. Viděl jsem, znova už nechci.

Plán útěku (2013)

V dnešní době je to výborný film svého žánru. Psychologie útěku je zvládnutá na jedničku, herci jsou uvěřitelní a má to i dost skvělých nápadů. Občas je sice poznat, že už si pár výsledků cucali z prstu a konec je lehce přihlouplý, ale stejně jsem se bavil od začátku až do konce. Jak vždycky říkám, nehleďte na komentáře okolo, prostě se podívejte a posuďte sami. Za mě 5 hvězdiček. Neboť jsem se nenudil. Ne jako u většiny ostatních...