Transformers: Pomsta poražených (2009)

Konečne. Dva roky čakania boli zavŕšené. Bol som pripravený dať plné hodnotenie v prípade, že by si dvojka zachovala kvalitu prvej časti. Vtipné scény sme našli aj v jednotke, no takú komédiu, akú z Revenge of the Fallen spravil Bay som rozhodne nečakal. Áno, dalo sa aj zasmiať, ale deti ktoré za mnou sedeli to brali až príliš cirkusovo. Najviac ma sklamal český dubbing, čo ale nezahŕňam do hodnotenia. Pekne si počkám na DVD s originálnym zvukom, veď hlas takého Megatrona je jedna z vecí na ktoré som sa najviac tešil. Dubbingový hlas sa mu žial ani nepriblížil. A samotný Fallen... to musí byť sila. Musím ale priznať, že tak plné kino už dávno nebolo. Zrejme aj vďaka dubbingu. Akciou a transformačnými zvukmi je film prepchatý, čo u mňa zavážilo najviac. To, o čom film mal byť, bolo do bodky naplnené. Soundtrack sa velmi od prvej časti nelíši, hlavná téma sa opakuje s malými obmenami, ale je skvelá a mne osobne to vôbec nevadilo. Tých dvoch otravných šrotných debilov, ktorí sa poskladali zo zmrzlinárskeho auta si ale Bay fakt mohol odpustiť.

Terminator Salvation (2009)

Skvelo temné, ako som aj očakával. Na plné hodnotenie to nie je, veď transplantácia srdca v nejakom polnom stane by asi nedopadla nejlepšie. Inak ale parádička.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Štáb zrejme musel ísť po dokončení filmu na detoxikačnú kúru pretože toľko cigariet, koľko David Strathairn vo filme vyfajčil by zabilo aj slona. Clooneymu sa tento experiment velmi vydaril. Štýlom prevedenia mi film pripomína takisto čiarnobielu a tiež skvelú snímku Fail Safe. David Strathairn zahral na jednotku a to nehovorím o tom, že tak brutálny scenár by som sa teda učiť nechcel.

Nenarození (2009)

To je slabé. Herecký výkon hlavnej hrdinky snáď horší nemohol byť. Aspoň, že sa na ňu dobre pozeralo. Ani Gary Oldman v tej svojej miniúlohe nevytrhol film z biedy a koniec bol tak predvídateľný, že namiesto toho, aby film vytiahol z hlbokej vody, potopil ho ešte viac.

Valkýra (2008)

Strmý prechod od X-men k druhej svetovej vojne Singerovi vyšiel na jednotku. Napínavá atmosféra je vo viacerých častiach skvelo dopĺňaná temnou hudbou. Hlavne príchod Hitlera na letisko hneď na začiatku filmu je nezabudnutelný. Je to na 4.5, ale prikláňam sa k 5 pretože film ako celok je ozaj dobrý.

Výměna (2008)

Už je otrepané, chváliť Eastwooda, ale on snáď nevie spraviť zlý film. Od začiatku do konca skvelé herecky, hudobne, režijne.

V pasti (2005)

Až na ten nereálny koniec dobré. Nikto na svete by sa ale nenechal prehovoriť.

Earth (2007) (TV film)

Parádne zábery, hudba, všetko. Na Discovery, či Animal planet je ale takýchto dokumentov kopec, takže vlastne nič nové.

Gran Torino (2008)

Na Eastwooda ako režiséra sa dá spolahnúť. Drámy točiť vie a ukázal to tak pri Milion Dollar Baby ako aj teraz. Do 100 percentnosti ale filmu chýbali lepšie herecké výkony. Thao má čo doháňať.