Iron Man 2 (2010)

Dúfam, že trojka uprace bordel po dvojke lebo toto je velké sklamanie. Zopakovalo sa to, čo aj v prípade Transformers 2 - komédia. K celkovo zlému dojmu prispel aj netradične zlý český dubbing, absolútne nevhodný výber hlasu pre Tonyho Starka. Herecky ale znovu skvelý Robert Downey a k tomu Mickey Rourke - paráda, toho trafili.

Smrt čeká všude (2008)

Síce vydarené ale tých 6 oscarov hm.... Až taký zázrak to zas nebol. Guy Pearce a Ralph Fiennes kvoli tým piatim minútam ani nemuseli byť v titulkoch. Aj tak ich hneď ich zabili tak načo to potom.

Čtvrtý druh (2009)

Jeden z najlepších horor poslednej doby. Tie skutočné zábery sú fakt mrazivé. 95%

Ples příšer (2001)

Keby to celé neťahal Thornton tak to asi vypnem. Zbytočne dlhé scény a ten záver... dalo sa to spraviť ovela lepšie.

12 rozhněvaných mužů (1997) (TV film)

Nechcem porovnávať staré a nové prevedenie. Ak nehodnotím tento film ako remake, a odmyslím si, že som videl skvelý pôvodný z 1957, ide o výborný film ku ktorému nemám výhrady.

Nezvratný osud 4 (2009)

Jedinou zmenou oproti predchádzajúcim už tak slabým dielom boli tie rontgenové detaily lámajúcich kostí. V 3D je to síce zaujímavejšie, ale po chvíli to už človek ani nevníma. Kto sa chce vyžiť v detailných masakroch, po ktorých ležia na chodníku vnútornosti, si to užije. Inak ale slabé.

Dannyho jedenáctka (1960)

Straaaaašne dlhé. Aj keď 127 minút nie je až tak vela, pri všetkých tých zbytočných scénach sa to zdá byť večnosť. Smola je, že som videl najprv remake, ktorý je fakt super. Originál z 1960 sa už potom javí ako zlý žart. Ale tak, Sinatra zahral dobre keď vezmem do úvahy akým štýlom sa vtedy herci vo filme prezentovali. Pobavil som sa hlavne pri tom páde elektrického stožiara a následného otvárania trezorov.

Andělé a démoni (2009)

Náhodou, Anjeli a démoni sa Howardovi vydarili tak isto ako Da Vinciho kód. Dokázal knihu pretvoriť do skvelého thrilleru a musím povedať, že s najbombastickejšou filmovou explóziou, akú som asi do teraz videl. Človeka občas rušilo herecké neumenie Ayelet Zurer a tiež to, že všetky veci do seba až príliš lahko zapadali takže to vyzeralo, že Tom Hanks si zahral najmúdrejšieho človeka na Zemi. Aj tak ide o dobrú vec a kto videl Da Vinciho kód určite by mal pozrieť aj pokračovanie.

District 9 (2009)

Tak skvelé to mohlo byť, keby režisér zvolil trochu iný prístup a zaplatil viac za výrobu digitálny efektov. Úplne parádna myšlienka a takto sprasená, škoda. Film sa od začiatku pokúša pôsobiť dokumentárne, čo je skvelé. Obrovský nehybný objekt nad mestom, reakcie ľudí, rozhovory. Úroveň padá vo chvíli, keď mimozemšťania začnú kradnúť, podpalovať domy a vykolajovať vlaky. Ked´už chcel tento film pôsobiť tak realisticky, nechápem prečo tam strihli takéto nezmysly. Mimozemšťania, ktorí sú na takej technologickej úrovni, aby postavili vesmírnu loď a precestovali v nej kus vesmíru sa asi logicky nebudú správať ako banda ožratých dementov. Druhá vec sú špeciálne efekty. Väčšina záberov obsahujúcich nejaký ten efekt, je zvládnutá na jednotku. Pri filme, ktorý je ale postavený na počítačových scénach však "väčšina" nestačí. Niektoré veci neboli dotiahnuté a výsledok potom bije do očí. Neviem či bol režisérov zámer, aby divák už po pár minútach nenávidel hlavného hrdinu. V každom prípade sa mu to podarilo a Wikus van de Merwe sa u mňa zaradil medzi najnepríjemnejšie hlavné filmové postavy. Trailer bol výborný a bohužial o to väčšie bolo moje sklamanie z filmu. Tri hviezdy dávam za film ako celok, pretože keď si odmyslím všetky tie chyby, ide predsa len o dobrý nápad a zaujímavé sci-fi.