Oko dravce (2008)

Aj keď som to najprv bral ako zmes Nepriateľa štátu a Terminátora, išlo nakoniec o slušnú akciu s napätím v pravých momentoch. Vplyv Skynetu bol ale očividný.

Po přečtení spalte (2008)

Musím povedať, že po prvom pozretí som si nebol taký istý, ale pri druhom už áno. Ide o skvelú snímku od majstrov Coenovcov, plnú hustých dialógov ale hlavne datailných vykreslení charakterov. Malkovich zahral svoju úlohu na jednotku a jeho žena - borgská kráľovná nemá chybu.

Dnes neumírej (2002)

Neskutočné. V niektorých momentoch som myslel že pozerám Špionátora. A keď si počas pádu z ľadovca vyrobil padák a potom ho použil ako pascu na náhodného okoloidúceho snežného skútristu, ktorý sa práve v tom čase objavil v pustatine, desiatky kilometrov od základne, neskutočné.

Good bye, Lenin! (2003)

Príliš dlhé, mohlo to skončiť už keď vybehla von a nie ju tam ďalšiu polhodinu oblbovať.

Skála (1996)

Toto sa skôr podobá na „dielo“ Johna Woo, nie Michaela Baya. Občas zbytočne dlhé akčné scény, zachránili to akurát starí páni Connery a Harris.

Osud světa (2002)

Vydarený príbeh , ale samotné spracovanie už také skvelé nie je. Japonci sa ešte majú čo učiť.

VALL-I (2008)

Skvelá myšlienka, animácia a velká sranda.

Zrádce (2008)

Aj keď Don Cheadle sa do tejto úlohy podľa mňa vôbec nehodil, film je spravený dobre a zaslúži si vyššie hodnotenie.

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Občas príliš násilný humor. Niekedy je menej viac a v tomto prípade by stačilo netlačiť tak na pílu.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

To je nič. Neviem načo to komplikovali, stará dobrá téma o mimozemšťanoch by určite nič nepokazila.