Jezero smrti (2008)

Nejde o prvý film podobného druhu. Napadá ma hneď Wrong Turn alebo Ils a tie boli rozhodne lepšie.

Vikingové II (2008)

Škoda, že tú plazmovú megapištol hneď na začiatku stratil. Mohlo to byť zaujímavejšie. Škoda aj toho slabého konca.

Labyrint lží (2008)

Kópia The Kingdom, ale vydarená. Aj keď Kingdom bolo asi lepšie, tu sledujeme herecké umenie Dicapria a Crowea pot taktovkou majstra Scota. Výsledok je slušný.

Nouzový východ (2008)

Známa dvojica si znovu zahrala v spoločnom projekte a výsledok je skvelý. Oscarov na nich.

Odpor (2008)

Velmi vydarené. Aj keď Liev Schreiber nepatrí medzi mojich oblúbených, úloha v Defiance mu sadla rovnako ako Craigovi. Dobre vykreslená atmosféra, realistické scény. Len škoda, že film nebol natočený v originálnom jazyku s titulkami. Takto len herci pridali do svojej angličtiny ruský prízvuk čo pôsobí dosť nevierihodne. Ja hovorím, buď originálny jazyk národnostnej skupiny, ktorej sa film týka alebo prirodzená angličtina, žiadne podobné zmesy.

Bathory (2008)

Ďalší pohlad na našu rekordmanku. Aj keď možno len v množstve spotrebovanej vody na kúpanie. V každom prípade film vo svojom žánre ničím nevyniká. Bojové scénu sú neuveritelne smiešne, keď sa vojaci zaháňajú šablami, ako keby sa báli, že protivníka zrania. Na druhej strane sú tu aj záživnejšie pasáže obohatené skvelou hudbou. Knechtovej Bathory som sa žial nedočkal ani pri záverečných titulkoch, takže ďalšie mínus. Film treba vidieť v originálnom znení, pretože slovenský dubbing tradične nesklamal a uvrhol film do dubbingovej spodiny. Proti Farkašovi nič nemám, ale jeho hlas ako rozprávača príbehu sa sem totálne nehodil a pôsobil velmi smiešne. Našťastie sa dalo pozerať aspoň na pani Friel. Zahrala super. Rodenov Thurzo tak isto nebol zlý. Celkovo je ale film podpriemerný, takže 2 hviezdy sú maximum.

Oko bere (2008)

Skvelé dynamické, bez nudnej časti a s originálnym dejom. Len sa mi nechce veriť, že bezpečnostná služba kasína je tak nad zákonom ako to bolo ukázané v tomto filme.

Malý svědek (2001)

Klasický scenár, zopár napínavých chvíl, nič extra. Úroveň filmu zdvihol iba John Travolta.

RocknRolla (2008)

Skvelo zamotaný dej a kopec mini odočiek. Guy Ritchie nesklamal a v kombinácii s parádnym soundtrackom je tu ďalšia pamätná vec. Teším sa na The Real RocknRolla.