Těžká váha (2005)

Nesnáším, když někdo mlátí Russella Crowe (což se - jen tak mezi námi - moc často nestává. Spíš naopak) :D Dobře...CINDERELLA MAN je dokonale natočené, vyprávějící a skvěle obsazené. Renée Zellweger je krásná manželka (škoda, že se v civilu pořád odbarvuje na blond), Paul Giamatti je už od doby, co jsem viděla THE ILLUSIONIST moje milovaná šedá eminence (protože není hlavní role, ale stejně si ho zapamatujete) a samozřejmě pan Russell Crowe. Pan herec, pan sympaťák, pan provokatér, pan úžasný otec :) Pokud jste někdy četli knihy o tom, jak by měla vypadat struktura kvalitního scénáře, tak BANG! koukněte (nebo jako já - zakupte na eBay a přečtěte) si tento scénář. Má naprosto všechno, co by tam mělo být. Jasný úvod, rozpoložení postav, všechny body obratu, jednotlivé akce vyvolávající reakci. Posun, úvod - epický závěr. Prostě dokonale na sebe všechno navazuje a je propojeno! Obrovská poklona Akiva Goldsmanovi a Cliff Hollingsworthovi. Líbilo se mi, jak se postupně měnila Braddockova rodina z bohaté na chudou a z chudé na střední vrstvu. Navíc moc pěkná hudba Thomase Newmana, která by stála za samostatný poslech. Za dokonalý scénář, nádhernou, sametovou hudbu, neuvěřitelně uvěřitelnou chemii mezi Giamattim a Crowem je skóre po přibližně dvacátém shlédnutí stále 100% !!

Čistá duše (2001)

Docela jasně si vzpomínám, jak jsem tehdy viděla A BEAUTIFUL MIND poprvé (a naposled). Byla jsem relativně malá, neměla kamarády a všichni se mi posmívali. A tak jsem měla přátele imaginární. Film A BEUTIFUL MIND mi však během jednoho večera obrátil život naruby a od té doby mám strach podívat se na tento film podruhé. Všechny své imaginární přátele jsem ztratila tu noc, kdy jsem se dodívala na tento snímek a ještě několik dní poté jsem chodila otřesená. Přesto teď, po tolika letech stejně vnímám A BEAUTIFUL MIND jako jeden z nejděsivějších a nejúžasnějších filmů vůbec. A od té doby rovněž obdivuji rváče Russella Crowe. Je to možná směšné, ale veřím, že ten, kdo si něčím podobným prošel pochopí, že tohle dokáže nějakým 13-letým dítětem hluboce otřást.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Mám raději FUTURAMU.

Snídaně pro psy (2007)

Zběsilé. Možná i více než zběsilé. Popravdě jsem byla překvapená, že David Hewlett je tak dobrý herec. Zaměřila jsem se na něj už v SG: ATLANTIS a po několika epizodách, kde je opravdu potřeba umět hrát, jsem žasla. Ale že je zároveň i dobrý režisér a dokáže napsat takovouto ryze britsky vyhlížející, britským humorem prošpikovanou filmovou podívanou...to jsem nečekala. Možná to bylo umocněno alkoholem, který jsem pila, možná ne. Ale takhle jsem se nenasmála celých dlouhých 88 min snad ani u MONTY PYTHON. Opravdu doporučuju A DOG'S BREAKFAST všem, co jsou ochotní se poddat absurdnímu absurdnu tohoto filmového scénáře a bizarním hereckým kreacím, které na dvd Hewlett vytváří. Osobně si film okamžitě přidávám do svých nejoblíbenějších. Na tohle je jakákoli a jakkoli skvěle hodnocená jiná komedie krátká. Dokud nemáte sestru, co si bere hvězdu ze sci-fi seriálu a psa, který se jmenuje Mars....nežijete ;)

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

7.2. 2011 Zatím jsem na 60%, protože mi SGA přijde jen jako velice slabý odvar SG1. Pravdou ale zůstává, že jsem zatím v půlce druhé série, takže se to časem možná zlepší a já své hodnocení změním. Je však pravda, že je zde mnoho věcí, co mě baví, ale hlavně mnoho věcí, nad kterými mi hlava stojí. Elizabeth Weir například, má být trénovaná diplomatka, mluvit asi miliardou jazyků a být schopná vyjednávat i za těch nejhorších podmínek. Ale zatím to vypadá, že je to tak nepochopitelná "humanistka", že mě nedává smysl, že jí vůbec někdo do vedení kdy postavil. Navíc celkově neustálé podrývaní toho, jak se snaží SGC pomáhat na provozu SGA, mě přijde dost hloupé. Jasně, Atlantis je na jiné planetě, ale program Hvězdné brány začal na Zemi už bůh ví kdy a stejně si všichni na SGA myslí, že když přijde něco/někdo z SGC je to automaticky špatné a proti nim. John Sheppard je sice takový ten typ něco mezi Mitchellem a O'Neillem, ale i tak bych mu asi velení moc nesvěřila. Je to labil :) Ale je to celkem dobře vypadající chlap, tak mu labilitu malinko prominu....tedy až na ty (dokonce i v seriálu) zmiňované Kirkovské komplexy, které má - viz. S01E14 Sanctuary byl nejenže hloupý scénáristický nápad, ale zároveň taková vykrádačka Star Treku TOS, že si nejsem jistá, jestli to byl záměr, výsměch anebo to mysleli vážně. Mimozemští členové SGA jsou celkem v pohodě. Jsou to mimozemšťani, takže menší výkyvy jim taky promíjím. I když třeba Ronon Dex se mi jeví jako charakter sympatický, sexy a vyrovnaný. Ale prozatím si jen stěžuju, takže přeskočím na to, proč se na SGA koukám a dokoukám - Rodney McKay, Radek Zelenka & Carson Beckett. Tihle tři jsou moje alta trinita seriálu (škoda jen Becketta ve třetí sérii, no). Jsou chytří, vtipní a na rozdíl od všech ostatních mi jejich charaktery přijdou vyvážené a prozatím stálé. U Davida Nykla jsem ani nečekala, že by mohl být tak zábavný, takže až zase přijede na Festival fantazie, zajdu se na něj podívat, abych si to ověřila. Na druhou stranu jsem velice hrdá, že se v SGA nachází někdo z České republiky (jak doopravdy, tak v seriálu). Avšak tak jako tak, hypochondrický, egoistický, sebechválou trpící Rodney McKay je u mě na žebříčku postav úplně nejvýš, neboť má všechny nepěkné charakterové vlastnosti, jaké lze u vědce mít, a přitom je to stále postava, která když na to dojde, dokáže určit co je dobré a co zlé a dokáže se (i když třeba neochotně) obětovat nebo uznat chybu. Rodney je kombinace Daniela "osina v zadku" Jacksona & Samanthy "technoblábol" Carterové. Musím prostě uznat, že ve chvílích americko-kanadského heroického myšlení ala "své lidi neopouštíme", stojím většinou na jeho straně, neboť jsou sice jeho nápady mnohdy dost nehumání a sobecké, ale občas mi přijde, že má více velitelského myšlení než celá základna dohromady (tím nechci říct, že by posílal neustále lidi na smrt, ale velitel hold musí vědět, co znamená "přijatelné ztráty"). No...už jsem se ale dost vykecala. Jen jsem vynechala Wraithy a jak defacto SGA porušuje primární direktivu - která je sice ze Star Treku, ale i Antikové mají svoje "nevměšovat se do cizích záležitostí", takže co dává SGA právo vybíjet rasu, jejíž největší chybou je, že mají hlad? To už by vegetariáni mohli taky začít kosit všechny masožrouty jen proto, že se zvířata nemohou bránit. Ne, fakt se omlouvám, mám SGA docela ráda, ale tohle je hodně nedomyšlené. Goa'uldi v SG1 jsou něco jiného. To je otroctví a s ním spojené zneužívání....ale pokoušet se vyhladit nebo geneticky upravit rasu, která se živí na lidech (a jen proto je nenávidět), se mě zdá tak nějak špatně. Jak říkám. Zatím 60%, ale věřím, že to třeba časem bude lepší :).........................................16.2. 2011 Právě jsem dokoukala kompletně celé SGA a měním své hodnocení na 4* (ale tedy slabších 4*, takže řekněme 85%) a to všechno, co jsem psala předtím, myslím stále vážně. Jen od doby, co začne Atlantis velet Carterová, jsou prostě ty díly lepší a lepší a vtipnější a lekavější a zajímavější. Celkový dojem výborného seriálu pak dodělává čtvrtá a pátá série, které až na drobné nedostatky, jsou velmi povedené. Co mám na to říct, když to má jen 5 sezón? I need to feed on something else, now...ale na SGU ještě nejsem připravená :)

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Já opravdu bytostně nesnáším filmy s dětmi. Filmy typu DENIS POSTRACH ULICE apod., proto jsem nejprve váhala, když jsem se měla na tento snímek podívat. Naštěstí ono "roztomilé" a "sladce prohnané" (ty uvozovky jsou takzvané uvozovky ironie...to jen aby si někdo nemyslel, že to myslím vážně) řádění malých spratků, kteří nedokáží pochopit jednoduchou pravdu, a to že jeden pracující muž fakt nemůže zároveň vychovávat a zaopatřovat rodinu, relativně brzy skončí a divák se pak může zaměřit na všechny ostatní součásti filmu. Je to vlastně od začátku velice předvídatelný děj, jen s tím detailem, že je zábavné rozebírat dospělácké charaktery a nádherné pozorovat závěrečnou scénu se svatbou (i když uznejme...to házení dortů bylo trochu mimo mísu). Ošklivá/krásná Emma Thompson (která byla první důvod, proč jsem se na film prošpikovaný dětmi vůbec podívala), pomilování hodný Colin Firth (který byl druhý důvod, proč jsem se dívala) a krásná Kelly Macdonald, které už od začátku fandíte, aby byla příští paní Brownovou. Osobně tedy končím na takových 70%. Za milé charaktery a za svatební šaty ze sněhových vloček....jo...a taky za růžové a žluté jehně :)

Co ta holka chce (2003)

Za Colina tancujícího v kožených kalhotech :)

Králova řeč (2010)

Přibližně tak v polovině filmu jsem chtěla, aby tenhle snímek nikdy neskončil. Já prostě nemám co vytknout. Takhle po všech směrech úžasný film se jen tak nevidí. Tak ať žije král a Colinu Firthovi jednoho Oscara, a Geoffrey Rushovi toho druhého, prosím. Zaslouží si to asi jako nikdo v poslední době.

USA versus John Lennon (2006)

I když je to velmi jednostranný dokument vysazený na to, ukazovat Johna jako politického mučedníka, musím uznat, že John ležel v žaludku asi hodně papalášům. Ne, že by jen nedali spát oni jemu, ale Lennon je taky dvakrát nešetřil. John Lennon byl rebel, politický aktivista, výborný hudebník, ojedinělý textař a můj hrdina. Když v dokumentu padly tři výstřely, brečela jsem ještě 10 minut po jeho celkovém skončení.

Na vlásku (2010)

Možná bych uvažovala i o hodnocení malinko nižším, neboť že Disney dělá pohádky, to je věc známá jako svět. Ale že bude Disney vykrádat svoje vlastní pohádky na svoje další vlastní pohádky, to bych nečekala. TANGLED má přece jen až příliš moc společného s pohádkou KRÁSKA A ZVÍŘE, že je to skoro až neuvěřitelné. Okay, animace jsou si hodně podobné - je to vlastně jen Dinsney v animovaném provedení. Ale třeba kůň (a je to kůň?) Maximus je jako Filip z KRÁSKY A ZVÍŘE. Navíc, opravdu jim to tak stálo za to, dělat z koně psa? Mě to tedy přišlo vtipné asi jednou a pak už to bylo dosti otřepané. Stejně tak charakter hlavního hrdiny. Kdyby byl více trapný, bylo by to lepší. Kdyby byl více kladný, bylo by to lepší. Tohle byla taková zvláštní kombinace, kdy člověk ani zcela nepostřehl ten přerod mezi náfukou a hrdinou. Mladá dlouhovlasá princezna je ale nakonec v pořádku, takže alespoň jedno plus to má. Avšak jak jsem již zmiňovala na začátku, zklamala mě podobnost mezi KRÁSKOU A ZVÍŘETEM a to speciálně v závěrečné scéně, která je téměř totožná! Jen s tím detailem, že tady zlatavé provázky poletují z Eugena a v KRÁSCE A ZVÍŘETI padají z nebe na Zvíře. No..nejlepší hláška je asi ta závěrečná, když se Eugen vyjádří, že měl stejně slabost pro brunety. Slabých 60%. TANGLED jen o vlásek utekl dvěma hvězdičkám v celkovém hodnocení.