Stmívání (2008)

Velké zklamání ve všech směrech, které dělá film filmem. Herci, výprava, hudba (pěkná, ale špatně zařazená)...děj...tam není. Jedna hvězdička je za to, že si okamžitě představíte BUFFY, PŘEMOŽITELKU UPÍRŮ.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Je to velice jednoduchý recept. Vezmete BUFFY, PŘEMOŽITELKU UPÍRŮ - vypíchnete hlavní dva charaktery. Buffy seberete blond vlasy, schopnosti a mozek a nahradíte ho puberťákem s nervovými zkraty ala Harry Potter. Dále vezmete Angela, trochu ho omladíte, odbarvíte mu kůži a vrazíte kontaktní čočky a wouolalááá! Máte hlavní dva charaktery Twilightu. Tak..a teď vážně. Ve srovnání s prvním dílem je TWILIGHT SAGA: NEW MOON o malinkou kapku krve lepší. Ale ač nejsem fanoušek upířích a vlkodlačích filmů (řekněme, že se s nimi poslední dobou nějak roztrhl pytel), tak mi i v NEW MOON chyběla akce, něco zajímavého na zamyšlení a herecké výkony. Jsem si jistá, že knižní předloha od S. Meyerové je určitě dobrá. Sama jsem to nečetla, ale je i ve filmu trošililililinku vidět, že ten příběh má potenciál na to, stát se snesitelným. Ale tyto naděje vkládám opravdu pouze do knih, do filmů už ne. Je to škoda. Ale ne taková, abych tomu musela dát odpad!...spíš me mrzí, že docela sympaticky vymyšlené teenagerské drama nemohl někdo udělat tak, aby člověk nemusel mlátit hlavou do stěny, když vidí, jak po tomhle některé mladé slečny prahnou... Poznámka: Komentář od Cervenak - naprosto souhlasím ;)

Číslo 9 (2009)

Pěkné, postkatastrofické a na zamyšlení. Ale původní krátký film rozhodně vede.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

Chbí tam logika, chybí tam děj, chybí tam Rachel Weisz. Jedna hvězda za hezké závěrečné titulky, jedna za hezké kostýmy a jedna hvězdička za to, že jsem se opravdu lekla, že zabijou Ricka. Protože ten byl jediná konstatní postava, která byla stejná jak tady, tak v předchozích dvou dílech. A možná taky proto jediný důvod, proč si tenhle film může tak honosně říkat "pokračovaní mumie".

Planeta 51 (2009)

Ono těžko říct, možná by si to ty 4* ani nezasloužilo. Snímek nepřináší nic nového, je v něm jen velice málo opravdu vtipných gagů. Ale líbí se mi animace, které jsou velice příjemné. Zároveň zde jde o pěkné vykreslení alienského prostředí (konečně někoho napalo, že mimozemská civilizace nemusí být nutně vyvynutější, než ta naše). Má to základní premisu pro děti a několik dobrých narážek na filmy pro dospělé. Prostě - sympatický film na nedělní poledne :)

Hudbu složil, slova napsal (2007)

Ale ta jedna hvězdička je jen za písničky. Jinak klasická romantická oddychovka, která ani nezaujme, ani nezklame

Říjnové nebe (1999)

Skvělé :) Musím se přiznat, že mívám slabost pro filmy, kde se z obyčejného člověka s neobyčejným snem, stane neobyčejná osoba. OCTOBER SKY je rozhodně typ filmu pro prakticky každého, kdo někdy snil o něčem "nemožném". OCTOBER SKY prezentuje vše, co má film mít - naději, víru, drama, oběť, lásku a touhu uskutečnit, co se zdá nemožným. Tento film ve mne zanechal velice silnou stopu, která jen tak nezmizí. Nejenže je pro mne, jakožto Ostravačku téma uhelných dolů velice blízké - takže vím a znám, jaký je život horníka - ale zároveň honba za "nesplnitelným" snem, je rovněž něco, co se mě osobně týká. Snímky jako OCTOBER SKY dávají lidem naději, že zázraky se dějí. Chce to jen věřit a mít odvahu a energii - i když vám ostatní hází klacky pod nohy. Zatnout zuby a jít dál...a pak se z horníka, můžete stát třeba i astronautem :)

Důkaz (2005)

Dodnes je to jeden z těch druhů filmů, o kterých vlastně ani nevím, jestli se mě líbí nebo ne. Hned začátek filmu byl dost šokující. Dle základního infa jsem se dočetla, že v něm hraje Anthony Hopkins. Ale že Anthony bude už v prvních deseti minutách mrtvý, to byl popravdě šok. Pokračovalo sice pěkně zahrané, ale na můj vkus až příliš hysterické chování Gwyneth Partlow, jejíž myšlenkové pochody jsou mi dodnes trochu nemyslitelné - vlastně možná i trochu nelogické - řekněme, že mi velice často přišlo, že se postava chová zcestně a vlastně ani nereaguje odpovědmi na otázky ostatních postav. Ale možná to byl hlavní účel, jak podobného vědátroa jako byla její postava vykreslit. Velice se mi líbil Jake Gyllenhaal v roli poťapaného geeka. Mám pocit, že buď je Jake sám o sobě geek anebo je dobře zná. Protože dle mých osobních zkušeností, zahrál jej s až fascinující přesností :) Dále - dokonale škokující bod obratu ke konci filmu, kdy se dozídáme, že hlavní postava ztvárněná Gwyneth je šílenější (ne ve smyslu blázna), než vypadá, byl určitě dobrým tahem pro zachování napnutí diváka. Před touto scénou film trošku upadl (co se hlavní zápletky týče), ale tato jediná událost toto vyřešila. Zbytek filmu bych řekla, že už je spíše čekaný, stejně jako závěrečné rozuzlení....ale proč ne :) Z mého pohledu je to takových 70%, ale opravdu musím trošku vypustit psychopatickou Gwyneth. Určitě neberu, že postava mohla být takhle napsaná, ale mohla být ztvárněná o malinko méně hysericky. S tímto typem postav se divák velice špatně ztotožňuje, což dle mého snímku velice ubírá.

Půlnoční míle (2002)

I když nevím ani za co...ale něco mě na tom filmu prostě dostalo. Možná ta všudypřítomná melancholie, občas prosvětlená nečím absurdním. Zvláštní, skoro bezmyšlenkovité dialogy, které kdyby byly zahrány někým jiným, skončí tenhle film v propadlišti dějin. Nevím, netuším...MOONLIGHT MILE ve mě zanechala nějakou zvláštní hořkosladkou stopu nadějné deprese o tom, že lež má krátké nohy a přece s ní daleko dojdeš (a ještě poznáš lásku svého života) :P A nejlepší scéna? Večeře na níž Joe vypráví, jestli se ho dotkla smrt jeho snoubenky :D Božsky zahrané, naprosto vypiplané k dokonalosti a navíc odříkané rychlostí blesku. Umírala jsem smíchy...i když to možná v tu chvíli nebyl autorův záměr :)