Ca$h (2010)

Opravdu velká a nudná hloupost, která začne být zajímavá asi až 15 minut před koncem filmu. Tvůrce si očividně zasedl na hlavního hrdinu, kterým je příjemný SEAN BEAN, jako psychoušek Pyke Kubic. Je vidět, že si scénárista s touto postavou vyhrál, zatímco chudák CHRIS HEMSWORTH dostal ke ztvárnění charakter, který připomíná dřevorubce s maximálním IQ 65. Je to škoda, protože Hemsworth je lepší než tohle. Nemluvě o tom, že mi vadil výrazný vizuální věkový rozdíl mezi Hemsworthem a VICTORII PROFETOU, která ztvárnila jeho ženu (a dokonce tady ani není zmíněná v soupisce herců). Sice jsem nikde nevygooglila, jak je stará, ale oproti tehdy sedmadvacetiletému Chrisovi, který kromě enormní výšky, má v očích výraz stále jako teenager, je to prostě rozdíl. Divná kamera, která vypadá občas jako home-video, nepřirozené světlo v tmavých scénách. Logický děj, ale tvůrce se až příliš snažil udělat Pyke Kubica zajímavého (viz. scény s taj-či...či co?), tak, aby ho diváci mohli obdivovat i jako záporáka. V mém případě se to nepovedlo. Mě se líbil na začátku jen dementní Hemsworth ("Peníííííze! Peeeeníííízeeee!")...a hudba. Ta byla občas taky fajn.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Byl to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Z nostalgie bych na to koukla zase, ale obávám se, že by se to v mém nynějším pohledu svrhlo v šílenou groteskní komedii :)

Thor (2011)

Nový (na stříbrném plátně) marvelovský hrdina byl pro mne plný očekávání. O existenci Thora jsem se dozvěděla až po titulcích v Iron Manovi, a na dlouhou dobu jsem nějak vypustila, že je dalším v řade ze zfilmovaných AVENGERS. Pak ale přišel první šok - režie Kenneth Branagh - neboli příjemné a šokující zjištění. A další jobovka - plavovlasého boha hraje George Kirk (Chris Hemsworth), který mi padl do oka právě u nového Star Treku, jako lepší a zajímavější herec, než Jim Kirk (Chris Pine) sám. No a pak už se to jen vezlo. Předem upozorňuji, že můj pohled na film THOR může být trochu zkreslený, neboť byl v mých očích zmršen dabingem (proč???), ale i přesto jsem si z kina odnesla krásný filmový zážitek. Náladou to trochu připomínalo Iron Mana (prvního). Několik vtipných hlášek, sympatické efekty. Krásná hudba Patricka Doylea. Moc se mi líbilo megalomanské sci-fi/fantasy zpracování Asgardu, především Bifröstu (duhový most). Rovněž oceňuji filmařskou snahu nedělat v severské mytologii úplný bordel. Ódin sice vypadá, že ve filmu přišel o oko jinak, než měl (na druhou stranu, je pozitivní, že ho nemá). Také si vážím Sleipnira, který fakt měl osm nohou. Co mě trochu mrzí je, že film mohl být trochu zamotanější a mohl se vyhnout klasickému filmovému klišé, kdy záporný hrdina na konci vyžvaní celičký svůj plán (i když divák už celý ten plán pochopil v půlce filmu), líbací scéně (kterou naopak kompenzuje starmanovský závěr filmu) a taky by nebylo od věci dát více prostoru samotnému Thorovi. Chris Hemsworth hrál dobře, ale osobně si myslím, že kdyby byl snímek o půl hodiny delší, rozhodně by to neuškodilo. Vidíme nafoukaného Thora, který spadne na Zem, chová se jako...no...bůh... A pak potká slečnu a pochopí, že je nafoukaný vůl a obrátí charakter o 180° a začne se zastávat lidí na Zemi. Nevím. Osobně nedokáži identifikovat, v jakém bodě se Thor znovuobrodil a nalezl svědomí. Občas i některé dialogy mi přišly trochu "mimo mísu", ale přikládám to dabingu. Takže to vidím na 5* a na nějakých 85%. Původní hodnocení bylo 75%, ale změnila jsem názor poté, co jsem to viděla v originále. Co mohu naprosto jistě říct už teď je, že se THOR přiřadí hned za IRON MANA. Což defacto znamená, že ho ještě tak minimálně 10x uvidím :)

Seabiscuit (2003)

Zbytečně dlouhý úvod kompenzuje napínavá druhá polovina filmu, která je mi velice blízká. Na světě jsou totiž jen dva sporty, které mě zajímají, a to je hokej a koňské dostihy. Nádherné záběry, kdy i lajk může vidět přechody v rychlostech v závodu. Opravdu by mě zajímala historie koníka, co "hraje" Seabiscuita v prvním závodě pod taktovkou Toma Smitha. Takovéhle zrychlení se jen tak nevidí. Na druhou stranu poněkud nepovedené záběry na žokeje jezdící na koních (jelikož to koně v close-up záběrech moc nebyly). Ale jinak hezké. Naštěstí to není typický film o koních, kde je na herce zanevřeno a stále sledujeme jen záběry vzpínajících se hřebců. Příjemné osvěžení. 70%

Psí rok (2009)

Je to něco mezi 60 a 70%. Pravdou je, že i když v produkci HBO, tento film je velice příjemný a vtipný, především pokud máte nějaké zkušenosti se psy. Pár dobrých hlášek, jako vždy skvělý Jeff Bridges, kterému sekunduje snad jen border kolie Devon. Je to příjemný film, který bych ani neoznačovala jako rodinný, ale spíše oddychový, ale přesto dost dobrý na to, abyste jej dokoukali do konce.

Starman (1984)

Já myslela, že mě už nic nerozbrečí. Já jsem ale de*il. Je jen málo filmů, kterým bych dala víc než 5*, které je možné...ale tohle? Nemám slov. Polemické, lehce humorné, emocemi nabité (pokud se umíte naprosto položit do charakterů). Do toho krásná Karen Allen a úžasný Jeff Bridges. Do poslední vteřiny jsem doufala, že to třeba neskončí tak, jak logicky má. A snad poprvé jsem doufala v hollywoodský happy end. Nepřišel. Dávám 5*, ale pro změnu 120% v hodnocení. Takhle hluboce už se mne dlouho žádný snímek nedotkl.

Poslední skaut (1991)

Film, který je (věřte mi nebo ne) stejně skvělý jak v dabingu, tak anglicky. Nejlepší willisovský Willis vůbec :)

Král rybář (1991)

Výjmečně intenzivní příběh a omračující herecké výkony dvou hlavních představitelů. O to intenzivnější se to jeví, když příběh o králi rybáři znáte už předtím, stejně jako legendy o svatém Grálu, Červeného rytíře...no prostě celého Parcifala. Kdyby existovalo šesti-hvězdičkové ocenění, tento film by si je zasloužil mezi prvními.

TRON: Legacy 3D (2010)

Film byl úplně o něčem jiném, než jsem čekala. Filosoficko-maxi-digitální TRON: LEGACY je nejlepší cestou do hlubin "stvořitelovy duše", který strčí hloupý a trapný MATRIX: REVOLUTION hravě do kapsy a ještě zapne knoflík. Čekala jsem, snad jako u všech filmů tohoto typu, absenci děje a spoustu honiček a soubojů. A světe div se, opak je pravdou. Dokonce i ty honičky jsou zábavné :) A především množství odkazů na první díl....a NESKUTEČNĚ VELKÉ množství odkazů na STAR WARS :D Navíc krásná hudba a přiznám se, že jsem opravdu ráda, že jsem to neviděla ve 3D. Co mě mrzí (jako pilně sledujícího konzumenta), je Jeff Bridges. Geniální konec, ale fakt jsem věřila! A doufala, že ho třeba Sam a "Třináctka" nějak rebootujou, ale ne. Slzička mi ukápla..... "You're really messing with my zen thing, man." Naprosto prostých 100%.

Pokání (2007)

Dávám 3* za skvělé herce, krásnou hudbu a zajímavý příběh plný nenásilných uvědomění. Ale závěr filmu je dost (s prominutím) nasrání-hodný. "I gave them their happiness"? Já být na místě Briony, tak nejspíš skočím z útesu. A nějaká výmluva, že napsání knihy jim dalo, co nemohli mít za života...to je naprosto nesmyslný a hloupý konec. Podle mne, měl snímek skončit smrtí. A žádným vyprávěním o knize, která je happy endová. Ne, ne, ne. Tento závěr filmu velice ubral, a ještě mě naprosto vytočil. Frigidní Briony...