Strážci Galaxie (2014)

Bylo to fajn, jenže to je tak všechno. Tomu boomu kolem originality tohoto filmu proto vážně nerozumím. Postavy mi přišly trochu urychlené ve vývoji, "out of character", řekla bych, protože to, co se na začátku zdálo jako bandička pobudů a zlodějíčků se během doslova 3 min. stala grupou ochránců Galaxie. Jen..protože prostě je to správné, i když k tomu krom Gamory neměl nikdo skutečnou motivaci. Ale komix jsem nečetla, nemohu porovnávat. Za mě 65%

Kosmo (2016) (seriál)

Ne moc vtipné, za to mrazivě aktuální

Ghost Rider (2007)

Ono to vlastně nebylo zlé, ale béčkové zpracování, příšerné efekty žáka základní školy a velice špatný výběr herců zabil i to málo, co na tom mohlo být dobré. Co udělat remake, lidé z Marvelu? :)

Krotitelé duchů (2016)

Příšerný, nevtipný a hloupý paskvil, urážející jeden z nejkultovnějších filmů vůbec. Výsměch od A do Z. Překvapuje mně, k čemu se někteří herci dokázali ponížit. Hrozná škoda. Myslela jsem, že to bude něco jako sequel, ale je to prostě zase hodně, hodně, hodně špatná kopie feministického pokolení lovců duchů. Ta jedna hvězdička je za efeky, ty byly hezky barevné.

Teorie všeho (2014)

Poslední dobou mám pocit, že Akademii dochází nápady, komu Oscary dávat. Eddie Redmayne si více obdivu zaslouží v Dánské dívce, neboť tam celý film alespoň mluví. Avšak zde, kde polovinu filmu jen tráví s pokřiveným obličejem, mi přijde že je jeho vítězství Oscara spíše oceněním pro Hawkinga samotného. Romantický příběh mě tedy ani z poloviny nezaujal tak, jako mnohem vědečtější verze z roku 2004. Bylo to pěkné, ale bylo toho dost. Raději si asi přečtu onu originální předlohu Jane Hawking.

Westworld (2016) (seriál)

Nejsem si docela jistá kam se má příběh vyvíjet. A taky si nejsem jistá technologií. A nejsem si jistá Ed Harrisem....vždyť já ten první díl vlastně vůbe nepochopila, tak co tady kecám? :D Jsem zvědavá na další!

Kniha přežití (2010)

Tak pitomé jak jen hledání Knihy knih muže být. Už více méně od doby, kdy se člověk dozví, že Gary Oldman hledá nějakou specifickou knihu, je jasné, o co se jedná, a že kuchařka Ládi Hrušky to asi nebude. Film je dlouhý, bez dechu. Jen dvě věci se mi líbily a to cliffhanger ve formě "druhu knihy", kterou Eli nosí (ne název knihy, který je hned jasný, ale druh), a pak manželský pár pojídající moc lidí, díky čemuž se jim klepou ruce. Nice catch. Toť vše. 40%

Terapie láskou (2012)

"Jiná láska", ale nejsou v ní handicapovaní, ale magoři. Je to svižné, zábavné a na palici. Ale na konci si opravdu přejete happy end :)

Hunger Games (2012)

Bylo to jako číst knihu bez písmen, bez popisů, bez nálady, jen s nápadem, který už svět dobře zná. Nejsem si jistá, jak by přes 70 let jednotlivé distrikty snášely smrt vlastních dětí jen proto, že mají "u šéfa vroubek". To je snad skoro dva tisice mrtvých lidí jen protože prostě proto. Myslím, že nepokoje by začaly ve skutečnosti u ročníků 3-5, ale to je jen můj názor. Jinak to bylo...pěkné, ale nedotažené. Takové nemástné, neslané. Je vidět, že samotná autorka o lovu moc neví, protože jinak by se v tom dle mého hlavní hrdinka vyžívala více a své schopnosti v nemalé míře aplikovala v praxi. Chyběl mi tam nějaký zlom, kdy z obyčejné lovkyně se stane kick-ass vražedkyně s dobrými úmysly, ale nic z toho se nestalo. Místo toho si našla kluka...wheee...co na to asi řekne Thorův bratr? :D Bylo to fajn (až na tu moc akční kameru), ale šlo by to lépe. 65%