Země bez zákona (2012)

Jedním slovem - naturalistické. Líbilo se mi, že si nikdo nehrál na korektní hollywood a tenhle film určitě není pro někoho, kdo nemá rád krev. Herecké výkony vyrovnané, jen stále hledám film, kde Tom Hardy hraje..inu...zdá se, že hraje tím, že vlastně nehraje, a jak bylo již zmíněno v upřímném traileru na Šíleného Maxe, dělá spíše hodně "grumpy noises", než že by skutečně mluvil. A když už odříkává text, tváří se, jakoby se si nebyl jistý, zda neopakuje repliky někoho jiného. Docela vtipné, ale rozhodně ne rušivé. Film se mi líbil, ukazoval krutou realitu prodejců alkoholu během krize v U.S.A. Už jsem pár takových viděla, ale rozhodně ne tak krásně...naturalistických :) ....80%

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

"Da Bing Xiao Jiang" jen tak něco nepřekoná. A rozhodně ne tohle. Ono...méně je někdy více a v tomhle případě to platí na sto procent. Epická kamera, která se občas zapomene na umělých koňských hlavách. Zmatený John Cusak, který se vůbec nechytá v roli anglicky mluvícího římského legionáře. Pokulhávající děj, kdy hlavní část nemůžete sledovat bez záchvatu smíchu a písně "I Feel Good" (kdo viděl Asterix & Obelix: Mise Kleopatra pochopí). Jackie roztomilý jako vždycky, a Adrien Brody vypadá, že se očima omlouvá za všechno, co ve filmu udělal i neudělal. Tohle je prostě čínské šlápnutí vedle, a famózní blockbuster se nekoná. Flashbackové scény nedávají smysl a ničí pospolitost děje, opět musím pochválit vlastně jen heroickou hudbu a choreografie soubojů. A pro ty, kdo mají pořád pocit, že si musí stěžovat na zpívajícího Jackieho mám zprávu - Jackie je v Číně něco jako u nás Karel Gott. Vydal 11 sólových alb, nazpíval hlavní melodie k 29 filmům (i Disneyovkám jako Kráska a Zvíře, nebo Legenda o Mulan). Takže doporučuji, než začnete pindat, si od něj skutečně něco poslechnout. Zpívaná mandarinština je na první chvíli humorná, ale když se odprostíte od posměchu zjistíte, že on ten ohebný dědula zpívat fakt umí.

Plán útěku (2013)

Spousta steroidů za sklem. Klasický útěkový film, nijak extra zajímavý, trošku až s mcgyverovksými tendencemi. Oddechovka na páteční večer. Celkově za 3*, ta čtvrtá je za němčinu a za to, že s vousama se dá na Arnieho i koukat, aniž by se člověk poblil.

Terminator Genisys (2015)

Myslím, že "timey-wimey" bylo v Terminátorovi už dost, a ne vždycky je to úplně vychytané. Tohle...už je omyl. Je to jako nový Star Trek. Znáte to, motto filmařů sequelů poslední doby? "Když nevíte co by, najdete to v alternativní realitě", protože tam může Terminátor vypadat jako jednorožec, a kadit duhu. Místo toho, aby se někdo pokusil dát smysl problematice toho, z čeho jsme všichni vycházeli a měli to tak rádi, plácají do toho alternativní linky, ještě k tomu ne logicky promyšlené a nedotažené. Ne, ne, ne....Arnie je zpátky, ale bylo by lepší, kdyby raději nebyl.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Dějově vlastně hrozně primitivní a slabé, ale všechno kompenzují bojové scény, které jsou prostě k sežrání. A krev! Všimli jste si, že ve filmech za poslední dva roky let je hrozně málo krve? Tady je jí opravdu dost a ještě se s ní nasmějete.

Nezvratný osud 3 (2006)

Nekoukám na horrory, proto je možná můj zážitek o to intenzivnější, a jelikož jsem nikdy žádný Nezvratný osud neviděla, nemám s čím srovnávat. Tenhle snímek mě ale celkem bavil. Byl vágní dějem, neskutečně předvídatelný koncem, nudný hudbou, která sama vždycky upozornila na to, že se něco stane. Ale co se mě moc líbilo, byly všechny efekty umírání jednotlivých postav! Cákance krve jako z Hot Fuzzu, vtipný situační humor, kdy někomu něco rozmašíruje hlavu nebo propíchá obličej. Spálené čubiny v solárku, které si stejně nic jiného nezasloužily (tam uznávám, že zapadnuvší deska je trochu...no řekněme velká náhoda). Na konci mě skoro mrzelo, že to hlavní dvojice nepřežila, kor když si Osud dával takhle na čas, ale hold co už. Prostě...béčkové smrti s hektolitry krve. Něco, co mi ve filmech poslední doby hodně chybí. 70%

Počátek (2010)

Překombinované Leonardovy patálie - pravděpodobně jeden z nejvíce přeceňovaných filmů vůbec. Zaujme myšlenkou, má geniální efekty a zpracování, a samozřejmě Zimmerovu dokonalou heroickou hudbu, která z toho asi jediná dělá koukatelný film. Kdyby se mi to líbilo, měla bych z toho alespoň nějaký pocit. Místo toho z toho mám jen opakující se vzpomínku: "A už to přijde? A už? Už?.....tak kdy se tam něco stane?....ah....titulky." Takže asi tak. Mnoho povyku pro nic, a kupodivu za to tentokrát nemůže DiCaprio ani Nolan, které fakt nemám ráda. 60% a prosím, vložte mi do hlavy myšlenku, že si alespoň tohle ten film zaslouží.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Jako vymyvačka je to dobré, akce super, choreografie boju omračující. Postapo svět je správně nechutný..ale ten zbytek? Ano, má to nějaký děj, ten se ale Maxe moc netýká. Prvních 30-40 min se s ním člověk ani nedokáže ztotožit, protože to není šilený Max, ale retardovaný a schyzofrenický Max. Jednomu ani nedojde, že je to Tom Hardy, který je jinak celkem výrazný herec. Zde je ale absolutně utopen v kovošrotu. Přehršel naprostých zbytečností, jako mít auta na superpohon, když máte málo benzínu, nebo plivat oheň z kytary jen proto, aby se klukům dobře bojovalo, je dost kontraproduktivní. Navíc nevím, čím napájeli ty brutální zesilovače, a proč s sebou tahali hudební soubor Yamato, když si nejsem jistá, jak by to dopadlo s těmi bubny se vším tím ohněm, vánicema, změnama počasí apod. Já mám ráda pověstné "přitažené za vlasy", ale tohle bylo přizažené až za šedou kůru mozkovou.. Akce, bojove sekvence, kostýmy a prostetiky úžasné, celkový dojem ale neskutečně mizerný, plný dojiček, feministek a zase té plastikové Rosie "mám-huntingtonův-syndrom" Whiteley. 60% s odřenýma pyskama, ušima, podvozkama a vším, co se dá odřít...a to raději nemluvím o tuskenech a vader-like hlavním záporákovi.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Každý normální člověk by hlavního hrdinu nejraději vylískal, a zatavil do karbonitu. Ale seriál má zlepšující se tendenci, takže mu zatím fandím. A také pokud si dá divák tu práci, a zjistí si třeba něco více o Kananovi, dostává tahle primárně dětská show nový rozměr.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Osobně jsem nikdy moc nechápala francouzský byrokraticko-administrativní humor, ale narážky na to, jak se jedna vesnička může změnit díky volnému obchodu v hlavní prodejní zónu mně pobavila. Taky se mi moc líbily animace, které jsou věrné originálu. Vyloženě jsem se neřehtala všemu, ale i tak to bylo milé pokoukání. I když samotný fakt, že jsem sledovala film v originále byl dost rušící. Těším se na verzi s dabingem, alespoň se můj mozek nebude snažit to překládat.