Avengers (2012)

Film u mě balancuje někde mezi 3 a 4 hvězdičkami. Čekal jsem nevázanou akční jízdu, která se mi dostala zhruba v poloviční porci, než jsem doufal. Možná jsem měl zbytečně velká očekávání. Alespoň, že Hulk nezklamal.

Iron Sky (2012)

Béčko jako stodola, ale nutno přiznat, že jsem se takhle při filmu už hodně dlouho nebavil. Ujeté každým coulem, plné nejrůznějších narážek a absurdit. Výborné.

Solomon Kane (2009)

Škoda promrhaného potenciálu. Howardowa postava Solomona Kanea doslova vybízí k filmovému zpracování, nicméně zde zůstalo v nejlepším případě u nepříliš zdařilého pokusu. Hlavní hrdina tu má s knižním Solomonem společného vskutku pramálo a film by se tak klidně mohl jmenovat třeba Benjamin Wiener aniž by se cokoliv stalo. Je smutné, že se ani vzdáleně nepodařilo zachovat atmosféru povídek.

Posel budoucnosti (1997) odpad!

Jestli ve filmovém průmyslu něco opravdu nesnáším, pak je to prznění zajímavých knižních předloh. A za tuhle "adaptaci" vynikajícího Brinova Pošťáka by si Costner zasloužil pravou Holnistickou léčbu. Nikoliv však podle učení imbecilního militaristy tatrmana Holna z tohoto filmového průjmu, ale tu ve smyslu, v jakém byla popsaná v knížce - tedy drsné mučení, smrt a následné zohavení těla. Na týhle filmový slátanině je totiž špatně úplně všechno. Chápu, že je občas potřeba pro film trochu upravit děj či souslednost událostí, ale ta kastrace, která proběhla zde, to je opravdu vrchol nestoudnosti! V žebříčku zprzněných knižních adaptací tomu může konkurovat snad už jen Lynchova Duna. Fuj a hamba!

Polibek upíra (1988)

Tak tohle bylo opravdu hrozné. Příšerný děj, zpracování, herecké výkony a vše ostatní. Ve druhé půlce filmu jsem se pak musel prkennému strašákovi do zelí (upír Cage) s nasazenými plastovými zuby už opravdu smát. No a zakončení či snad vyvrcholení filmu je asi stejně vymaštěné jako zbytek filmu. Nebýt památné scény s debilním výrazem a nepřirozeně vyvalenýma očima, díky níž se stal Cage nehynoucí legendou internetových hrdinů, byl by to nejspíš odpad.

Myš, která řvala (1959)

Už samotný úvod doprovodného textu: "Vysoko ve Francouzských Alpách se rozprostírá na patnácti a tři čtvrtě čtverečních mílích nejmenší stát světa - velkovévodství Grand Fenwick, kde vládne stará velkovévodkyně Gloriana XII. (Peter Sellers)." mluví dost jednoznačně. Film je další zářez na pažbě Petera Sellerse, který si tu jako již skoro tradičně střihl několik hlavních rolí a opět v nich exceloval. Bohužel film trpí několika slabšími místy a až zbytečně sladkým koncem.

2012 (2009)

Co je důležité, a co si tu všichni musíme přiznat, je fakt, že v žádném jiném filmu zcela stoprocentně neuvidíte ponorku zabořit se do úbočí Mount Everestu. Vpravdě geniální moment světové kinematografie.

Ponorka (1981)

O pořádný kus lepší než hollywoodská "slátanina" U-571, i když k absolutnímu hodnocení mi tu pořád něco chybí (nebo přebývá). Určité pasáže, včetně konce, by si však těch pět hvězdiček bez problémů vysloužily s prstem v nose.

Svatý boj (2001)

Snůška hovadin, žvástů a hlavně neuvěřitelná nuda od začátku do konce. Jeden z nejslabších filmů s podobnou tematikou, co jsem kdy viděl.

Drive (2011)

"Na takovýhle sendvič bych já nikdy nepřišel. Rozumíš, každá jeho součást je nanic. Smažená vejce nanic, čatní nanic, ale když je to dohromady, když je to dohromady, nějakou záhadou to funguje. Je to prostě ono! Celý ty. Ten sendvič, Listere, to jsi celý ty." Zhruba takovýhle pocit jsem měl po zhlédnutí Drive. Snad žádná složka filmu není nikterak převratná či zázračná, vše samo o sobě je takové nedomrlé, ale jak se to dá do kupy, tak to prostě funguje.