Mary a Max (2009)

Co napsat? Příběh dvou odlišných a odlišně pošahaných lidí nikterak objevný není, takže z filmu nejvíc zaujme vcelku zajímavá animace, která se ale až příliš topí v odstínech depresivně deskriptivní šedé. Celkově film ale dost často tápal, jako by tvůrci nevěděli na kterou misku vah přisýpat ingredience. Těch několik náznaků vtipů je na komedii málo, ale zase dost na to, aby působily jako rušivý element pro nějaké vážnější drama. Stejně tak animace je místy velice dobrá, aby se pak každou chvíli záběr opakovaně přibližoval obnažené zadnici Maxe Horowitze (který snad musel být modelován podle Jiřího Paroubka). A takto polovičatých věcí je ve filmu většina, pročež mi nezbývá než udělit jen průměrné hodnocení.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Na jednu stranu bych rád dal lepší hodnocení, na stranu druhou mi v tom rozum brání. Námět, byť trochu klišovitý a rozhodně ne originální, je naprosto perfektní a první díl to jen podtrhuje, ovšem zbytek je spíš jen taková stafáž, aby se neřeklo. Z téhle tématiky by se při takovýchto možnostech zpracování dalo vytřískat MNOHEM víc. Je proto velká škoda, že většinu času se neděje prakticky nic. Začátek a konec jsou ale solidní a kdo ví, snad bude druhá série o něco lepší. EDIT: Druhá série je sračka, hodnocení šlo ještě dolů.

Říct si to můžeme... (2009) (studentský film)

What the f*? Nemám nic proti studentským pracem ani proti krátkým filmům, ale musí za něco stát. Tohle je jen nudnej, plochej a stupiditu sršící vejblitek, kterej se snaží tvářit kdo ví jak není hlubokej. Brrr. Jedna hvězdička spíš ze soucitu...

Černá zmije - Černá zmije IV (1989) (série)

Perfektní! Z Černých zmijí je to asi moje nejoblíbenější řada, i když volba by to nebyla zdaleka jednoduchá. Zde se ale nejlépe uplatnil Atkinsonův komediální um. Škoda jen, že se nedostalo na pátou "Beatles" sérii.

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Úděsné "detektivky" s totálně nesympatickou mumifikovanou Bohdalovou v hlavní roli? Děkuji, právě dojedenou večeři znovu vidět nepotřebuji.

Megažralok vs. obří chobotnice (2009) odpad!

Po pravdě, tohle je něco neuvěřitelného. Do dnešního dne jsem naivně věřil, že trailer k tomuhle filmu byla jen nějaká studentská parodie. Teď už vím, že to školácká hříčka nebyla a tenhle film opravdu existuje. K tomu je nutno podotknout, že podobně absurdní zhovadilost jsem hooodně dlouho neviděl. Kam se hrabou Hadi v letadle nebo Pterodaktyl, Mega Shark vše bez problémů stčí do kapsy. Celé je to neuvěřitelně laciné, herecké výkony jsou toporné, příběh je nesmyslný se spoustou nelogičností a kostrbatých konstrukcí, kulisy spíš než cokoliv jiného připomínají skladiště bot a i ty neuvěřitelně laciné speciální efekty se opakují, protože jich byl zřejmě nedostatek. Vrcholem všeho je scéna s jumbo jetem... Epic fail, lol wut, roflmao, wtf?!

Malá Miss Sunshine (2006)

Přemýšlím, co bych tak napsal... V rámci nižší náročnosti na soustředění tak pouze vytvořím jeden velký shluk dojmů, které ve mně film zanechal. Tyto jsou seřazeny naprosto nahodile. Tedy začněme: v každém směru naprosto šílená rodina - největší americký odborník na Prousta - hippie volkswagen dodávka chytne na trojku při rychlosti běžícího šneka - pedofilní moderátor dětské miss - ještě jednou naprosto šílená rodina - Nietzsche jako vzor patnáctiletého haranta - dětské miss vypadající jako testovací subjekty firem produkujících profesionální make-up pro transvestity - v USA mají pěkné dálnice - zřejmě mají ale i horší dálniční značení (že by neexistovaly popisné cedule pro sjezdy z dálnice?) - přestože je všude od pohledu opravdu velké horko, stařičká dodávka má zřejmě perfektní klimatizaci - opět šílené charaktery - no a nakonec to vše završuje dojem, že zítra si nic z tohohle nebudu pamatovat. Podívání tak není vcelku špatné, ale opěvné ódy, které se tu na něj pějí, opravdu nechápu.

Dexter: Early Cuts (2009) (seriál)

Námět dobrý, kdo by se nepodíval na Dexterovy začátky? Zvlášť když hned na začátku začnou znít podmanivé tóny starého dobrého hudebního podkresu. Jenže pak... facka přímo do tváře - zbylé zpracování je totiž dost otřesné, bohužel. Animace téměř neexistuje, barevná stylizace jak vystřižená z 80.let a samotné kresby taky moc nádhery nepobraly. Škoda.

Proč? (1987)

Hodně odvážný a naturalistický film, který v těchto parametrech exceluje zejména s přihlédnutím k době vzniku. Výborné obsazení i podařené herecké výkony. Závěrem jen několik postřehů: 1) Je smutné, že víc než po dvaceti letech se vozový park státních drah skládá z 99% ze stále stejných souprav. 2) Je očividné, že zanedbání péče a příliš benevolentní "výchova" v kombinaci s davovým šílenstvím překračuje politickou svázanost doby, takže je jedno jestli moc svírají v rukou komunisti, dnešní ÓDéeS nebo třeba zelení mimozemšťani s oranžovými puntíky. Chuligáni tu byli jsou a budou, takže moudra jako: "To by se za komunistů nestalo," si prosím nechte. 3) Radek John je stále stejný. 4) Tyhle zmaštěný gumy, kteří si říkají fanoušci, nemají a nikdy neměli s fotbalem nic společnýho, krom skandování tupých hlášek na stadionu... Film je tak díky těmhle parametrům opravdu nadčasový.