• Krátkometrážní

Interstellar (2014)

Film je bohatý na různé módy, jak ho lze odečítat, bohužel ani v jediném neuspěje. Buď se jedná o paradoxy, nebo slepé cesty. Kdyby se Interstellar prostříhal do jiné podoby, jehož podstatou by i mimo jiné nebylo neustále rušivé vysvětlování divákům aktuálního dění, vymezil by se přímočarého útoku na divákovy city, mohlo by se jednat o docela pěknou podívanou. Když tvůrci vytvářejí film, který by měl na diváka emocionálně zapůsobit, přetvářejí filmovou surovinu a vyvolávají tento divácký stav v širších vazebních spektrech percepce. Nesmí být podbízivý, přímočarý, což se v Interstellaru neděje. P.S. Na filmu se mi nejvíc líbí hudba Hanse Zimmera ♫8/10♫ kterou řadím mezi nejlepší filmové hudby roku 2014.

Zmizelá (2014)

Slabé, scénáristicky málo věrohodné, diváckému vnímání příliš okatě podbízivé.

Dárce (2014)

Kýčový, podbízivý, recyklovaný hnus, ze kterého se mi málem chtělo zvracet. K opravdovému filmu je Giver nekonečně vzdálen.

Fargo (2014) (seriál)

Season 1 [7/10]

Upír z Feratu (1981)

Ten film nedává vůbec žádný smysl, scénář se v mnoha ohledech rozvíjí do slepých uliček a následně ho tvůrci přeskočí do jiných. Motivace, chování postav přímočaře šablonovitě slabomyslné a zpracování filmu působí hodně nezkušeně. Zajímalo by mě na jakého diváka to bylo cílené.

I'll Follow You Down (2013)

Film má povedený scénář o cestování časem, který dává smysl, stačí pozorně sledovat.

Divoké historky (2014)

Kvalitní, vtipné, nápadité, mysl osvěžujicí divoké historky, u kterých jsem se ani na minutu nenudil. Z historek je velice patrné, že styl hodně ovlivnil Pedro Almodóvar v roli producenta, což je myslím jedině dobře vzhledem k výsledku práce. Mám rád inteligentní černý humor, ne každý mi však sedne, tady se to ovšem povedlo náramně a už v první historce s názvem "Pasternak" jsem se začal smát. Velice se mi líbila historka jak silniční pirát vybržďuje boháče v Audi, tam došlo k veliké gradaci černého humoru, který mi připomněl rané grotesky s Busterem Keatonem nebo bratry Marxe. Dále mě překvapila historka přejetí těhotné ženy, svým citlivě napsaným scénářem a bravurně zahraným hercem v roli otce. Z této historky nepůsobila žádná strojenost, vyumělkovanost, připadalo mi to, že nejsem sedícím divákem v sále kina, nýbrž jsem se naprostou náhodou ocitl ve vile pozorujicí napjatou situaci. Některé historky mají tak napsanou šablonu, že jsem pointu snadno prohlédnul už po pár minutách. Na působivosti to ale nic neubírá. Například ta s demoličním inženýrem, nebo závěrečná historka ze svatebního večírku.

Hříšní andělé (1938)

Nečtěte Ti, jenž jste film neviděli K závěrečné dvojsmyslné scéně odvlečení Rockyho Sullivana na elektrické křeslo. Osobně se přikláním k té variantě, že Rocky tu svojí zbabělost jen předstíral, jelikož byl Jerry jeho nejlepší přítel, což mu vyjádřil tím, že ho poslechl a cíleně si tím otočil pověst odvážného kriminálníka. Jerry si to uvědomil a svojí následnou protikladnou výpovědí sígrům ve sklepě dovršil to, o co dlouho usiloval.

Ledová archa (2013) odpad!

Jsem tak trochu omráčený tímto filmem, jehož scénáristický funkční systém, jak se záhy ukáže, popírá sám sebe. Nefunguje tu logika, chování a motivace postav, živý časový organismus tu neexistuje. Velice nepodařený film.

Čtyři dohody (2013) (divadelní záznam)

Manýristický čítankový moudra pro děti, krátkomyslné a nesmyslné pohledy, jejichž stavba se velice snadno rozboří i při tom nejmenším vynaloženém úsilí. Čtyři dohody, které se údajně pyšní tím, že divákovi změní pohled na život, vnímání světa. Možná tak pro slabomyslné....