• Krátkometrážní

Utrpení Panny orleánské (1928)

Ano, tváří se to jako dokonale zpracovaný film ve kterém není problém dát plné hodnocení, kterému k tomu dopomáhá ještě výborně se hodící hudba. Já ale nemohu, protože samotné vylíčení charakteru je ustrašený, zbabělý, a to mi k Johance prostě nesedí. Navíc nevim proč pro ni bylo tak těžký domáhat se svojí pravdy, držet se jí i kdyby jí to stálo život když tolik věřila v boha a spasení svojí duše. Prostě těžko uvěřitelný. [6,5/10] (Société générale de films) (Němý, čb. /// Scénář: Joseph Delteil, Carl Theodor Dreyer /// Kamera: Rudolph Maté) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Zjizvená tvář (1932)

Jako první jsem viděl remake s Al Pacinem a tudíž jsem si musel sehnal i tento kousek, který se mi ještě víc líbil a je až k neuvěření že je o 50 let starší. Musím říct, že mě skvěle potěšil, ač jsem to nečekal. Opět příběh výborně graduje až do úplného konce. Výborné dialogy a pěkné staré exteriéry budov s dobovými auty i thompsony mi vytvořili výbornou atmosféru za přispění obou režisérů a kvalitních scénáristů, jakou má např. hra Mafie. [8,5/10] (Caddo, United Artists) (Čb. /// Produkce: Howard Hawks, Howard Hughes /// Scénář: Ben Hecht, Fred Pasley, Seton I. Miller, John Lee Mahin, W. R. Burnett podle románu Armitage Traila /// Hudba: Shelton Brooks, W. C. Handy /// Kamera: Lee Garmes, L. William O´Connell) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Neviditelný muž (1933)

Neviditelný muž vidět není (až na poslední minutu na konci) ale výborný námět, režie, scénář a sakra výborné efekty (které nechápu jak tenkrát udělali) ano. Je to svižné, krátké a tím pádem je nuda naprosto vyloučena. Doporučuji si tento film sehnat každému, kdo má rád hodně kvalitní filmy.

King Kong (1933)

Zatím nejlépe zfilmovaný King Kong jakého jsem zhlédl s nejlepší atmosférou a triky, které mi nepřišli špatné. Vtažení do děje bylo snadné a to je známka perfektní práce. [7,5/10] (RKO) (Čb. /// Produkce: Merian C. Cooper, Ernest B. Schoedsack, David O. Selznick /// Scénář: James Ashmore Creelman, Ruth Rose podle námětu Edgara Wallaceho a Meriana C. Coopera /// Kamera: Edward Linden, J. O. Taylor, Vernon L. Walker /// Hudba: Max Steiner) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Tento film byl hrozně naivní, nezajímavý a nepropracovaný. Nakonec je přeci jen dobře, že se natočil remake který mi přišel lépe zpracovaný. Navíc mi tady chyběla ta proměna mimozemšťana v člověka (viz. Keanu Reeves v remaku) a celkově to bylo na mě až moc zjednodušený. [5/10] (FOX) (Čb. /// Produkce: Julian Blaustein /// Scénář: Edmund H. North podle povídky Farewell to the Master Harryho Batese /// Kamera: Leo Tover /// Hudba: Bernard Herrmann)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Noc na Karlštejně (1973)

Uffff!!! Tohle ne! Tuto režijní stylizaci budu pěkně dlouho rozdýchávat. Scénář kompletně se vším všudy (od extrémně tupých postav k otřesným dialogům a scén) vys**ný, písně odporný a nejméně 1000x slyšený atd.... Velké zklamání a nepochopení takovýho kultu jakým se stal. Jedinou hvězdu dávám a to za poměrně krátkou stopáž. Už to nikdy nechci vidět.

Medvěd (1988)

Spojení dramatu s dokumentem proběhlo výborně a já jsem si užil tento pěkný film o přátelství medvědů a krutosti v přírodě. Jean - Jacques Annaud má můj obdiv.

Zuřící býk (1980)

Na snímku mi vadila špatná choreografie ringových soubojů, ještě k tomu mizerně prostříhaná. Jinak se mi líbila po scénáristický stránce napsaná postava Jakea La Motty, který byl neuvěřitelný tupec, ztvárněný Robertem De Nirem. [6,5/10] (Chartoff-Winkler Productions) (Technicolor /// Produkce: Robert Chartoff, Irwin Winkler /// Scénář: Paul Schrader, Mardik Martin podle knihy Jakea La Motty, Josepha Cartera a Petera Savagea /// Kamera: Michael Chapman /// Hudba: Pietro Mascagni /// Oscar: Robert De Niro (herec), Thelma Schoonmaker (střih) /// Nominace na Oscara: Irwin Winkler, Robert Chartoff (nejlepší film), Martin Scorsese (režie), Joe Pesci (herec ve vedlejší roli), Cathy Moriarty (herečka ve vedlejší roli), Michael Chapman (kamera), Donald O. Mitchell, Bill Nicholson, David J. Kimball, Les Lazarowitz (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Psycho (1960)

Naprosté vtažení do děje, atmosféra že by se mohla krájet, mrazení v zádech a šokujicí konec. To je Psycho. Od Alfreda Hitchcocka jsem viděl "Psycho" teprve jako jeho třetí film a tady mě naprosto dostal. Opravdový mistr napětí a brilantní režie. [9/10]9/10(Shamley, Alfred Hitchcock) (Čb. /// Produkce: Alfred Hitchcock /// Scénář: Joseph Stefano podle románu Roberta Blocha /// Kamera: John L. Russell /// Hudba: Bernard Herrmann /// Nominace na Oscara: Alfred Hitchcock (režie), Janet Leigh (herečka ve vedlejší roli), Joseph Hurley, Robert Clatworthy, George Milo (výprava), John L. Russell (kamera)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Earth (2007) (TV film)

Nádherný dokumentární zážitek o naší přírodě, různých klimatických změnách a dopadech na okolní svět a zvířat. Dále vyzdvihnu různé plynulé kamerové hrátky s časem (zpomalování a zrychlování času) či pěkné pohyby kamery do míst, kam se člověk dostat nemůže. Dokument podtrhuje i výborná hudba, která přesně pasuje do situací, které nám jsou předkládány. Velmi silný zážitek. 90%