• Krátkometrážní

Přednosta stanice (1941)

Postupně dávkovaná zábava s Vlastou Burianem. Film má dobrý scénář a hudbu. [8/10]

Nebeští jezdci (1968)

Jak tak tu čtu komentáře, srovnáváte tento film s Tmavomodrým světem a tím je to tu rozděléné na dvě skupiny. Já bohužel nepatřím ani do jediné. U Nebeských jezdců mi chybělo pořádné drama s příběhem, napětí s akcí, která mě donutí mít oči přilepené na obrazovce a Tmavomodrý svět měl zase hroznou stylizaci ale zase slušnou režii, kterou Nebeští jezdci tak postrádají. Spousta scén tu byla zbytečných a celkový pocit po zhlédnutí moc příjemný zrovna nebyl. Ani jednomu nemohu dát více než tři hvězdy a hodnocení je tady až moc přepálené.

Mach a Šebestová k tabuli! (1985)

Výborné příhody Mach a Šebestový ze školního prostředí i jako bojovníky s bacily, obry Horáčkem a Pažoutem, kteří ve 3. B zůstali a propadávali až byli dospělí a měli děti. Mach a Šebestová či pes Jonatán také a tak by to mohlo pokračovat z generace na generaci..... :-)

Noc oživlých mrtvol (1968)

[7/10] (Image Ten, Laurel, Market Square) (Čb. /// Produkce: Karl Hardman, Russell Streiner, Karen L. Wolf /// Scénář: George A. Romero, John A. Russo /// Kamera: George A. Romero /// Hudba: Scott Vladimir Licina) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Noc v opeře (1935)

Možná nejlepší situační komediální muzikál z 30. let minulého století. Přeplněná kabina se mi líbila asi nejvíc ale opera na konci jí zdatně konkuruje. [7,5/10] (MGM) (Čb. /// Produkce: Irving Thalberg /// Scénář: George S. Kaufman, Morrie Ryskind podle námětu Jamese Kevina McGuinnesse /// Kamera: Merritt B. Gerstad /// Hudba: Nacio Herb Brown, Walter Jurmann, Bronislau Kaper, Herbert Stothart) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Frankensteinova nevěsta (1935)

[6,5/10] (Universal) (Čb. /// Produkce: Carl Laemmle Jr. /// Scénář: William Hurlbut, John L. Balderston /// Kamera: John J. Mescall /// Hudba: Franz Waxman /// Nominace na Oscara: Gilbert Kurland (zvuk)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Čarodějův učeň (1977)

Výborná animovaná hororová pohádka s výtečnou atmosférou od našeho mistra Karla Zemana.

Život Briana (1979)

Bohužel mi vtipy připadali spíše trapný a k zasmání došlo pouze jednou a to po 70 minutě při ukřižování. [4/10](HandMade, Python) (Eastmancolor /// Produkce: John Goldstone /// Scénář: Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones, Michael Palin /// Kamera: Peter Biziou /// Hudba: Geoffrey Burgon, Eric Idle, Michael Palin) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Dexterova laboratoř (1996) (seriál)

Normální animovaný seriál, nic zvláštního na tom není.

Truman Show (1998)

Bohužel to je opět nadhodnocené. Námět je sice originální ale že by byl i výborný to opravdu ne, pouze dobrý, umělý a těžko uvěřitelný. Žádný skvělý pocit po skončení se nekoná. Pouze dobrá podívaná na večer.