• Krátkometrážní

Americký Shaolin (1991)

Nesympatický herec v hl. roli s tím nejjednodušším scénářem jaký můžeme vidět a hroznou americkou propagandou (učení americké kultury shaolinům).

Valkýra (2008)

Typická umělá americká stylizovaná pohádka vyrobená hlavně pro velkou část historicky nevzdělaných američanů, kteří o napětí přísného režimu ve Třetí říši nikdy neslyšeli a když uslyší anglický jazyk u Němců, zvedne se jim národní hrdost. Režie byla průměrná, napětí či vtažení do děje se nekonalo a atmosféra skoro žádná. Záchranou není ani scénáristická stránka, která neputuje do vyšších tématických či charakterních hloubek, které by rozhodně potřebovala. Nicméně se snímek snaží držet exteriérů skutečných (viz. Vlčí doupě o kterém vím jak vypadalo doopravdy a o podobě tu skutečně hovořit můžeme (teda až na pár výjimek) a historické situace co nejvěrohodněji podat a za to mu teda dám tu třetí hvězdu.

Prázdniny v Římě (1953)

[7/10] (Paramount) (Čb. /// Produkce: Robert Wyler, William Wyler /// Scénář: Ian McLellan Hunter, John Dighton /// Hudba: Georges Auric /// Kamera: Henri Alekan, Franz Planer /// Oscar: Audrey Hepburn (herečka), Edith Head (kostýmy), Ian McLellan Hunter (původní filmový námět) /// Nominace na Oscara: William Wyler (nejlepší film), William Wyler (režie), Ian McLellan Hunter, John Dighton (scénář), Eddie Albert (herec ve vedlejší roli), Hal Pereira, Walter H. Tyler (výprava), Franz Planer, Henri Alekan (kamera), Robert Swink (střih)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Tajný život včel (2008)

Na můj vkus moc přeslazená stylizace se slabším dějem a herectvím "začátečnickým", který filmu taky moc neprospěl. Kladem bych tu viděl snad jen lehce nadprůměrnou kameru. Lepší dvě hvězdy, 50%

Taxikář (1976)

[7/10] (Bill/Phillips, Columbia, Italo/Judeo) (Metrocolor /// Produkce: Julia Phillips, Michael Phillips /// Scénář: Paul Schrader /// Kamera: Michael Chapman /// Hudba: Bernard Herrmann /// Nominace na Oscara: Michael Phillips, Julia Phillips (nejlepší film), Robert De Niro (herec), Jodie Foster (herečka ve vedlejší roli), Bernard Herrmann (hudba) /// MFF v Cannes: Martin Scorsese (Zlatá palma)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Zajdalen (2003)

Zajdalena už nechci nikdy vidět!!! :-(

Sbal prachy a vypadni (1998)

Nenechám se opít režijní stylizací, kterou Ritchie používá ve svých flmech. Netvrdím že by byla špatná, jen není tak nadprůměrná jak se o ní tvrdí a scénář je také slaboučký. Žádným filmem mě ještě Ritchie nepřesvědčil a neurval si ode mě čtvrtou hvězdu. Jeho Snatch je na podobné úrovni jako Lock, Stock and Two Smoking Barrels takže také za tři.

The Hire: Star (2001)

Filmek naprosto o ničem. Ještě že to má jenom 7 minut.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Lehce nadprůměrně zrežírovaná kriminálka s celkem dobrým scénářem, známými herci a happyendem na závěr. [6,5/10] (Monarchy, Regency, Warner Bros.) (Technicolor /// Produkce: Curtis Hanson, Arnon Milchan, Michael G. Nathanson /// Scénář: Brian Helgeland, Curtis Hanson podle románu Jamese Ellroye /// Kamera: Dante Spinotti /// Hudba: Jerry Goldsmith /// Oscar: Brian Helgeland, Curtis Hanson (scénář), Kim Basinger (herečka ve vedlejší roli) /// Nominace na Oscara: Arnon Milchan, Curtis Hanson, Michael G. Nathanson (nejlepší film), Curtis Hanson (režie), Jeannine Claudia Oppewall, Jay Hart (výprava), Dante Spinotti (kamera), Peter Honess (střih), Jerry Goldsmith (hudba)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Příběh o dvanácti tupcích, kteří hromadně měnili výpovědi byl předvídatelný už od začátku. Když už tento film sází pouze na prostředí místnosti, tak musí nalákat alespoň na brilantní scénář, který se nejenom nekoná, ale byl navíc dost splácaný částmi, jako kdyby to dělalo dvanáct scénáristů a každý tomu druhému vedle sedícímu neviděl ani na špetku nosu. Navíc ostatní složky jako například tupé dialogy, charakteristika 12 postav s takovou inteligencí, jako kdyby s problémy dokončili základní školu. Nevtáhlo mě to i díky režii, která byla skutečně nezajímavá. Velké zklamání. [4/10] (Orion-Nova) (Čb. /// Produkce: Henry Fonda, Reginald Rose /// Scénář: Reginald Rose /// Kamera: Boris Kaufman /// Hudba: Kenyon Hopkins /// Nominace na Oscara: Henry Fonda, Reginald Rose (nejlepší film), Sidney Lumet (režie), Reginald Rose (scénář) /// MMF v Berlíně: Sidney Lumet (Zlatý medvěd), Sidney Lumet (Cena OCIC)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE]