• Krátkometrážní

Šeherezáda a gentleman (1990)

Nudná a nezáživná pohádka s Catherine Zeta-Jonesovou, která tu hraje Šeherezádu.

Jen ho nechte, ať se bojí (1977)

Blbé, nevtipné dialogy a scénář s tolika českými herci, kteří tu přišli naprosto vniveč. No, nepovedlo se. Lepší jedna hvězda, 30%

Vinnetou a Old Firehand (1966)

Vinetou pro mě skončil posledním výstřelem. Tohle je jen uměle natahovaný materiál postrádajicí pořádnou kvalitu.

Když Burian prášil (1940)

Výborné herecké koncerty Vlasty Buriana, Oldřicha Novýho a Čeňka Šlégla ve svých nezapomenutelných rolí. Dále vyzdvihnu dobrou režii, děj, příběh i scénář.

Požárník Sam (1987) (seriál)

Mezi malými děti si to jistě najde své příznivce. Je to o trošku lepší než "Lokomotiva Tomáš" kterou na TV Barrandov dávají před tímto seriálem.

Lokomotiva Tomáš (1984) (seriál)

Uff to je síla! Na můj vkus moc velké a tvrdé sousto a extrémně dětinské. Kdybych to viděl ale před deseti lety, věřím tomu, že by se mi to i líbilo. Dnes musím ocenit jen snahu vyjít těm nejmenším ratolestem vstříc. Směšné bylo to, že když se tam zpívalo anglicky, tak ani nebyla snaha texty písní nadabovat a klidně to bylo puštěné s anglickými titulky :-)

Narkotika (2002)

Nadprůměrná kriminálka s dobrým (trochu přímočarým) scénářem i režií a k sobě se hodící dvojicí Raye Liotty a Jasona Patrica. Děj na mě působil trochu průměrně a chvílemi nudně. Některé scénky působí trochu směšně. Jinak tu byl zajímavý nápad s rozčtvrcením obrazovky či retrospektiva. O trošku raději mám Training Day, který je podobný. 3 a půl hvězdy, 65%

Dožeň, co se dá! (1999)

Docela příjemný a nový nápad, s poněkud již horším a zbytečně moc konvenčním zpracováním. Chtělo to trošku více se odvázat a možná nechat Brendana Frasera ať ukáže, co v něm opravdu je. Christopher Walken v roli starostlivého otce je dobrou volbou. Příběh se vyvíjí postupně po předpokládaných drahách, takže Vás asi nic moc nepřekvapí. Škoda že se celý film nesl v naivním a konec sentimentálním duchu. Jinak se mi líbila skupina lidí nad krytem, kteří uctívali rodinu "z podzemí" jako božstva :-)

Záhada hradu Černá růže (2002) (seriál)

No mě to teda moc nezaujalo ale také nejsem malé dítě i když docela dost silně pochybuji, že se to nějakému bude líbit. Jinak český dabing byl přímo otřesně na zabití a pokud bych ho měl hodnotit s ním, musel bych dát odpad.

Grizzly Man (2005)

Neuvěřitelně nudný dokument z tolika vyplněnými scénami a žvásty našeho sežraného hrdiny, že by to bylo rovnou na odstřel. Čím déle byl "idiot" Timothy v přírodě, tím více začínal vidět svět černobíle (viz scéna plná nadávání na ochránce parku). Jediným záchraným lanem od potopení tohoto dokumentu byli občasné pěkné záběry medvědů či lišek v Aljašském prostředí, které mi nedovolují tento dokument úplně zatratit.