• Krátkometrážní

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Ach kdybych si tak ten film jen lépe pamatoval... Teď nevím jestli nedávám náhodou nespravedlivě o hvězdičku víc...ale myslím, že to mělo i dobré momenty... Osobní poznámka: Můj komentář č. 100. :-)

Ukrutně šťastni (2008)

Johohó! Tak to bylo něco! Ze začátku mi přišlo, že se ve snímku ani nic moc neděje a že se jedná o jednu z těch klasických slabších detektivek. Jenže chyba lávky! Znenadání se objeví (pro mě naprosto nečekaný) zvrat a my sledujeme rázem úplně jiný film. Skoro jsem si až říkal, že takhle to přece být ani nemůže... Nicméně vše se určitým způsobem zase srovná a dospěje do "šťastného" konce s pohodovou hudbou a život jde dál... _______Jakob Cedergren zvládá utáhnout celý film de facto sám, ale ostatní herci taky nejsou špatní. Po řemeslné stránce se dle mého nejedná o "pětkový" film, ale zasáhl mě natolik, že si tak vysoké hodnocení zaslouží.

Dům v růžích (2002) (seriál)

Ne že by se jednalo o dokonalý film-jedná se o film "pouze" výborný - dějově nikam nespěchá, postupně buduje atmosféru (v tomhle ohledu je velmi zajímavá první část, v které se skutečně děje velké...no- víme co) a nakonec to rozjede. Dokázal jsem se stotožnit s postavami (které byly dle mého velice zajímavé po osobnostní i paranormální stránce), bál jsem se (místy i hodně), prostě celkově jsem si ty tři části více než užil. King si zaslouží více prostoru a ten mu tady byl dopřán. Zdařilá adaptace.

VyVolení (2005) (pořad) odpad!

Ne děkuji, tak zdegenerovaný, abych sledoval něco jako je tohle, skutečně nejsem.

Big Brother (2005) (pořad) odpad!

U kinematografických zvláštností jako je tahle mám nejraději jejich snadnou hodnotitelnost - žádné přemýšlení, žádné "Možná bych měl dát o hvězdičku víc...ale není to zas moc...?" - tady je to jednoduché a pravdivé...

Wata no kuni hoši (1984)

Křehká, celkem pěkná záležitost, které ovšem chybí silnější příběh. Navíc by film mohl být i kratší... Ale když nebudete čekat příliš, nebudete zklamáni.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Krásný, křehký kousek o lásce s vynikajícím Antony Hopkinsem a ještě lepším Bradem Pittem v hlavních rolích. Ke konci už trochu rozvleklé, ale zbytku filmu v podstatě není co vytknout. Příjemný humor, střídaní poloh (krásná, čistá láska; tvrdé rozhodování o Hopkinsově životě...). Zkrátka nezbývá než doporučit.

Total Recall (1990)

Parádní příběh, klasika sci-fi a taky klasika nejslavnějšího "herce-kulturisty". Ne vše je dotažené, některé prvky dokonce vyvolávají úsměv, ale přesto velmi příjemná záležitost.

Šepoty a výkřiky (1972)

Viděl jsem už dávno a navíc ne celé. Ale pamatuji si, že tehdy mi to kdovíjak nesedlo... Sice syrovost a atmosféra tam byly, ale celkově to bylo poměrně nudné... Nechám zatím 3* a uvidím, jak při dalším shlédnutí...

Sedmá pečeť (1957)

Jak já se vám na ten film netěšil.... Chtěl jsem si jen doplnit filmové vzdělání a jaké bylo mé překvapení! Precizní dialogy, velice věrně přenesená atmosféra středověku se všemi jeho neduhy (věru nechtěl bych žít v té době) a taktéž parádní kamera. Nehledal jsem odpovědi, jen jsem si užíval otázky, atmosféru, místy tragikomičnost, Smrt, Blocka, sluhu... Prostě celý film... Důkaz toho, že klasika nemusí být nudná!

Časové pásmo bylo změněno