• Pohádka
  • Rodinný

Kouzla králů (2008) (TV film)

Konečně tu zase máme povedenou pohádku v premiéře! Herci, postavy, kostýmy, prostředí, hudba - to vše klaplo. Možná trochu slabší děj, méně napětí - ale jinak se Zdeňku Zelenkovi pohádka opravdu povedla a zpříjemnila tak Štědrý večer nejen dětem. Český film tu pak objevil nového "Gérarda Philippa" v podání skvělého Martina Krause.

Kanadská noc (2008) (TV film)

Film to byl celkem příjemný, téma sice ne tak originální, přesto poutavé. Herecké obsazení povedené, především návrat D. Veškrnové. I když se filmu nedají vytknout výrazná negativa, pro to, aby byl něčím víc, než jen příjemnou televizní záležitostí, mu něco chybí.

Velký případ (1999) (TV film)

Velmi povedený televizní snímek, kterých u nás - bohužel - moc není. Vražda jistého politika roztáčí emocionálně sevřený příběh a dvojí boj na dvou frontách - mezi Hanou Maciuchovou alias žalující vdovou, a Terezou Brodskou, mladou ošetřovatelkou a milenkou zavražděného. Na druhé straně soudní pře dvou akvokátu, jednoho slavného a ve své profesi téměř nepřemožitelného Jiřího Bartošky a mladého a nezkušeného, zato však snaživého Ondřeje Vetchého. Ty všechny má rozsoudit moudrý starý muž, soudce v podání Jiřího Somra. Všichni tito herci se zhostili svých rolí na výbornou a povýšili tak scénař možná obyčejné detektivky na neobyčejnou. Je to také hudba, která dotváří celkový stísněný dojem. Ocenila bych konec filmu. Ne vždy dopadne proces tak, jak by měl...

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Tak tady se nedá jinak - 5 hvězd natvrdo:) Celkové zpracování a pojetí večrníčku je tak kouzelné, že nám svět může jen závidět. Pro mě osobně je vždy svátek, když se televize umoudří a zařadí jej do svého vysílání(což už nebylo docela dlouho). Nejraději mám díly "Jak chtěl Trautenberk sušit Krakonošovu louku"(ty červánky jsou kouzelné) či o ukradnuté fajfce.

Vše pro firmu (1998) (TV film)

Velmi milá a pohodová komedie z dob mé milované první republiky. Komorní studiové prostředí tomuto filmu sluší, stejně jako představitelé nejen hlavních rolí. Líbily se mi také kulisy a herecké výkony. Vše do sebe pěkně zapadlo a vznikl tak dějově sice nenáročný, ovšem pro pozvednutí nálady cenný film. Více takových!

Plavecký mariáš (1952)

I přesto, že film je černobílý, je moc malebný a příroda je opravdu krásná. Navozuje to pěknou letní atmosféru... Jaroslav Marvan,jako vždy, rozsvítí příběh i zde. Jeho "živočišnost" je neopakovatelná, za zmínku stojí také přítomnost mladičké Květy Fialové.

Odhalenie Alžbety Báthoryčky (1965)

Hodně velký propadák - tedy aspoň pro mě osobně. Pár bodíků za vykreslení malebné atmosféry ospalého městečka šedesátých let...

Výlet (2002)

Je mi to líto - už jen kvůli mé oblíbené Ivě Janžurové, ale film byl jako "žvýkačka". Dlouhý a nudný... Námět sice nevšední, ovšem samotné zpracování už tak trochu pokulhává. Film nemusí být akční, aby se divák nenudil, ale tady by se nějaká ta akce možná hodila - vše plynulo tak nějak samozřejmě, poklidně. Avšak způsobem, který mě nenadchl. 40%

Sedm sestřiček (1988) (TV film)

Mně se tato milá televizní pohádka také líbila. Hravá, veselá, chytrá. Pro děti ideální. A ti starší se určitě také nenudí. Veškrnová, Žilková, Hudečková, Trávniček - dobrá herecká sestava, která dala příběhu poctivý základ. I studiová pohádka má něco do sebe a může se povést. 65%

Několik životů (1985) (TV film)

Poměrně slabý dramatický snímek o tom, jak jedna žena v podání Věry Galatíkové nezvládne nával starostí v roli matky, manželky, babičky a dcery. Komorní televizní snímek, který opravdu ničím nevyniká. Za zmínku snad jen stojí kouzelná Eva Vejmělková.