• Pohádka
  • Rodinný

Ta třetí (2001) (TV film)

Velmi kvalitní film, vynikající herecké obsazení a zajímavé charaktery. Navíc je příběh lemován malebnou prvorepublikovou krajinou a doprovázen líbivou hudbou, které jej ještě povyšují. K dokonalosti možná scházelo ještě jiné/lepší dotažení příběhu, přesto se jedná o velmi dobrou práci. Kéž by takových televizních filmů přibývalo...

Úsměvy (1997) (pořad)

Moc pěkný pořad, v příjemném přítmí salónku spolu s nestárnoucím Jaromírem Hanzlíkem. Samozřejmě se úroveň každého dílu subjektivně liší podle osobnosti, o které se mluví. V každém případě jsou "Úsměvy" dobrým přítelem (nejen) do nepohody!

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Ať se na to dívám několikrát, více než 3 hvězdičky dát nemohu. Ačkoli tato pohádka spadá do plodného období české pohádkové tvorby, Jasněnka mezi ty nej rozhodně nepatří. Příjde mi smutná a nostalgická, místy až hororová. Už jako dítě jsem měla strach z tamních čarodějnic...

Škola otců (1957)

Poměrně zajímavý film se skvělým Karlem Hogerem, který to s dětmi opravdu uměl - ne nadarmo byl "vyštudovaný učitel". Tento film byl po čase zakázán a rozšířil tak řadu tzv. "trezorových filmů", takže se ještě nestihl zabydlet do povědomí lidí... Příběh neobvyklý, obsazení zdařilé, herecké výkony kvalitní - pro více hvězdiček mi však chybí větší filmový prožitek. 60 - 65%

Sissi (1955)

Může to být jakkoli zidealizované od skutečnosti, přesto se filmy mapující kus života rakouské císařovny řadí mezi nejpovedenější historické snímky. Film(y) neměl v plánu kopírovat do detailu realitu, rakouští tvůrci se jen inspirovali velkými postavami svých dějin a vytvořili nádherné filmy, na které se vždy ráda podívám. Výprava, kostýmy, příroda, OPRAVDOVÁ zámecká prostředí, záběry z Uher, Benátek či Schonbrunu + Romy a Karlheinz si nezaslouží nic než to nejvyšší ohodnocení!

Vlna (2008) (TV film)

Tak tady se filmaři sekli, a to hodně! Pod rukama měli perfektní látku, ale využít ji nedokázali. Jak atraktivní příběh mohl vzniknout v pozadí této přírodní katastrofy, bez zbytečných zátěží, které by celý děj komplikovaly! Ve snaze přiblížit se snad hollywoodským filmům se autor scénaře vůbec netrefil do černého, ba právě naopak. Vznikl podivný příběh s podivným dějem, který začne nudit ještě před koncem prvního dílu. A zachránit to nemůže ani atraktivní vzhled Jiřího Bartošky či Táni Pauhofové...

Karel Havlíček Borovský (1931)

Tak jsem byla mile překvapena, když jsem film shlédla. Jakobych ani nevěřila, že byl natočen již v roce 1931! Na ten rok v české kinematografii až neuvěřitelné obrázky a záběry, stejně jako herecké výkony bez přílišných gest(vezmeme-li v úvahy poměrně nedávný přechod z němého filmu do hraného). František Smolík, jak bývalo jeho zvykem, se své role zhostil s grácii sobě vlastní. Filmařům se podařilo zasadit děj do porevolučního Rakousko-Uherska opravdu věrohodně. Zvlášť kouzelné obrázky jsou z kanceláře kancléře Bacha či výjev z Tyrol, kde Havlíček několik let pobýval. Opravdu by mě zajímalo, zda se natáčelo opravdu v Alpách, anebo si filmaři posloužili např. blízkými Tatrami?

Kvaska (2007)

Tak nevím, jak začít. Předně musím říct, že tento film se zcela vymiká tomu, na co jsme - ať již v dobrém, či špatném - u českého filmu zvyklí. Ačkoli zápletka je jednoduchá a ničím vlatně diváka nepřekvapí, je podána takovým "jiným" způsobem. Zajisté to je ovlivněno reálným prostředím divadla Kalich, které ve filmu vytváří neopakovatelnou atmosféru. Poněkud horší to už je s herci či jejich scénáři. Nemůžu si pomoct, ale Filip Tomsa(viděla jsem ho již ve druhém filmu) mi prostě nesedne. Nechci použít silných slov, jako že "neumí hrát", ale něco mi v jeho hereckém výrazu vadí. Příliš mě neoslnili ani "filmové hvězdičky" Emil Zajac či Martina Balogová. Celý příběh mi připadal nedotažený, nedovysvětlený. Celkem zbytečná se mi zdála postava Rudolfa Hrušinského, na jedné straně tvrďáka, na druhé nerozhodného a opravdového činu neschopného chlapíka. Na to, že to byl MUZIKÁL, mi tam chyběly písně. Pár jich tam bylo, ale srovnám-li to třeba s Rebely, je to nic. Ústřední píseň Daniela Landy je chytlavá a dobře vynikně v snad nejhezčí scénce filmu, kdy v opuštěných prostorách potemnělého divadla začne mladý pár objevovat jeden druhého. Abych ještě nezapomněla, roztomilou roličku si střihla Rozárka Landová, dcera zpěváka. 50%

Křesadlo (2004) (TV film)

Milá pohádka k nědělnímu pochmurnému odpoledni. České pohádkové klasice se poněkud vymiká, dýchá z ní totiž opravdový duch Andersena. Pár Vondráčková-Rašilov nezklamou ani neoslní. Zato nevydařený vztah krále a víly je zajímavější, stejně jako krásná hudba Petra Hapky, která děj provází.

Tajemství proutěného košíku (1977) (seriál)

Jedná se o moc pěkný seriál s mnoha známými herci, kteří tvoří dokonalou symbiózu. To se stejné se dá říci i o představitelích dětských rolí. Děj nás zavádí do malebného prostředí českého venkova, kde starosti dětí mají stejnou váhu jako problémy dospělých. Mezi českými seriály je "Tajemství proutěného košíku" svým způsobem unikát - je stejně zábavný a poučný jak pro děti, tak pro dospělé. A nesmím opomenout ani hudbu, která je opravdu kouzelná a tvoří nepostradatelnou součást seriálu.